اپل از دادگاه عالی می‌خواهد در تصمیم خود در پرونده Epic Games تجدید نظر کند

اما این پرونده برای هیچ کدام از شرکت ها نتیجه خوبی نداشت. در حالی که اپل مجبور شد برخی از قوانین اپ استور را کاهش دهد، قاضی راجرز همچنین حکم داد که اپل مجبور نخواهد شد تا فورتنایت را به اپ استور بازگرداند زیرا اپیک گیمز دقیقاً می‌دانست که او در هنگام زیر پا گذاشتن دستورالعمل‌ها چه می‌کند.

در حالی که هنوز مشخص نیست که آیا اپل آن را متوقف خواهد کرد یا خیر، این شرکت قصد دارد تصمیمی را که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا محتوای درون برنامه ای را با استفاده از پلتفرم های شخص ثالث بفروشند، تغییر دهد، حتی زمانی که این برنامه ها از طریق اپ استور توزیع می شوند.

وکلای اپل می گویند که 9th Circuit در صدور حکم سراسری علیه اپل بیش از حد پیش رفت. در این طومار آمده است که این شرکت قصد دارد سؤالات «بسیار گسترده و مهم» در مورد قدرت قضات مطرح کند.

اپیک گیمز در مقابل اپل

فورتنایت

پس از کشمکش حقوقی طولانی بین Epic Games و اپل بر سر حذف Fortnite از اپ استور، قاضی Yvonne Gonzalez Rogers حکم داد که اپل دیگر نمی تواند توسعه دهندگان iOS را از فروش محتوا در برنامه های خود با استفاده از پلتفرم های پرداخت شخص ثالث Fortnite منع کند. این شرکت سعی کرد از این تصمیم به قاضی تجدید نظر کند، اما رد شد. اپل اکنون از دادگاه عالی ایالات متحده می خواهد که در این تصمیم تجدید نظر کند.

اپل برای نجات مدل تجاری اپ استور به دادگاه عالی مراجعه می کند

چنین حرکتی تاثیر قابل توجهی بر درآمد اپل خواهد داشت، زیرا این شرکت در حال حاضر 30 درصد کمیسیون از فروش اپلیکیشن و خریدهای درون برنامه ای دریافت می کند.

اپل در سال 2020 بازی Fortnite را از اپ استور ممنوع کرد، پس از آن که Epic Games به روز رسانی را منتشر کرد که به بازیکنان اجازه می داد به جای استفاده از سیستم خرید درون برنامه ای برنامه، سکه های دیجیتال را از طریق یک روش خارجی خریداری کنند. سپس Epic از اپل شکایت کرد و استدلال کرد که این شرکت یک انحصار است و با دستورالعمل‌های App Store اقدامات ضدرقابتی دارد.

رویترز خاطرنشان می کند که 9th Circuit درخواست های اپل و اپیک گیمز برای بررسی تصمیم قاضی را رد کرد. اگرچه Epic هنوز اظهار نظری نکرده است، این شرکت همچنین ممکن است از دادگاه عالی بخواهد به درخواست تجدید نظر خود رسیدگی کند.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بیشتر.Source link

بخش appl 9to5mac فارسی

همانطور که رویترز گزارش داده است، اپل درخواست تجدیدنظر جدیدی در پرونده اپیک گیمز، این بار در دادگاه عالی ایالات متحده ارائه کرده است. در این پرونده، اپل از دادگاه عالی می‌خواهد تا استدلال‌های خود را بشنود و در تصمیم قاضی راجرز تجدید نظر کند.