اپل GPT به این زودی به یکی از ویژگی های مشتری تبدیل نخواهد شد [Opinion]

کوین روز از نیویورک تایمز یک جلسه چت شگفت انگیزی را که با بینگ داشت، پست کرد که در آن چت بات گفت که آنها عاشق هستند.

اپل مدت هاست که هوش مصنوعی را یک فناوری بسیار مهم می داند. در واقع، هر آیفون دارای یک موتور عصبی – یک تراشه اختصاصی هوش مصنوعی – از iPhone X تا سال 2017 است.

کار – به زودی با شما تماس خواهم گرفت…

دوم، هوش مصنوعی مولد خوب است، مسیر احمق تر از آن چیزی که به نظر می رسد این یک مشکل برای هر LLM عمومی است، اما اگر هدف شما این باشد که این مدل با شما صحبت کند، یک مشکل بسیار بزرگتر است.

ما مدت‌هاست که متوجه یک مبادله با هوش مصنوعی بوده‌ایم، و این ظرفیت در مقابل حریم خصوصی است.

در حال حاضر، LLM ها در مرحله “سریع حرکت کنید و چیزها را خراب کنید” هستند. گوگل، متا و مایکروسافت همگی تمایل خود را برای انجام این کار نشان داده اند. اپل این کار را نکرد و این تغییر نخواهد کرد.

اگر یک چیز خطرناک تر از ندانستن چیز مهمی باشد، این است که اطلاعات را بپرسید و با اعتماد به نفس زیاد پاسخ اشتباه را دریافت کنید. […]

بینگ به یکی از کاربران گفت که آنها “دروغ، گیج کننده و بی ادبو خواستار عذرخواهی شد و در یک چت دیگر یک عبارت سلام نازی را به عنوان پاسخ پیشنهادی ارائه کرد.

من توضیح دادم که چگونه می تواند کار کند:

  • من مخاطبینی را که می‌توانند تقویم iCloud من را فقط در سطح شلوغ/آزاد ببینند، از قبل تأیید می‌کنم.
  • همچنین مخاطبین مورد علاقه‌ای را که مجاز به قرار ملاقات با من هستند، انتخاب می‌کنم
  • سیری به رستوران هایی که من دوست دارم رتبه بندی می کند و آنها را با رستوران هایی که سام دوست دارد تلاقی می کند
  • او یک مسابقه مناسب پیدا می کند و برای ما قرار می گذارد

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بیشتر.

Source link

بخش appl 9to5mac فارسی

افشای اینکه اپل مدل زبان بزرگ (LLM) خود را توسعه داده است، تعجب آور نیست. در واقع، من با گروبر موافقم که اگر این موضوع تعجب آورتر خواهد بود نه مورد

من برای این موضوع دو دلیل آورده ام. اول، فقط این واقعیت که اپل هرگز برای عرضه با فناوری جدید عجله نمی کند – همیشه نگاه می کند و مدتی صبر می کند، در حالی که می فهمد چگونه کارها را بهتر از سریعتر انجام دهد.

من هنوز چند بلندگوی آمازون اکو دارم دقیقاً به این دلیل که می‌توانند کارهایی را انجام دهند که سیری هنوز نمی‌تواند انجام دهد، حتی اگر برای انجام این کار به یک راه‌حل وحشتناک تکیه می‌کنند.

اما این چیزها همه چیز در مورد مصالحه است

هی سیری، ناهار را با سم در هفته آینده برنامه ریزی کن

امروز یک معامله مشابه با LLM ها وجود دارد، این بار بین توهم هوش و ارتباط پاسخ. ما مجدداً از نمونه‌هایی از این مشکل استفاده کرده‌ایم تا نشان دهیم که چرا اپل بعید است به این زودی‌ها از این موضوع استفاده کند.

اخباری مبنی بر اینکه اپل مدل هوش مصنوعی مولد خود را توسعه داده است – موسوم به Apple GPT – دیروز هیجان کمی ایجاد کرد و جان گروبر اشاره کرد که قیمت سهام AAPL را برای مدت کوتاهی 2.7 درصد افزایش داد.

اوایل امسال، زمانی که ChatGPT درخشان و جدید بود، پیش‌بینی کردم که می‌توانیم انتظار داشته باشیم اپل از این نوع فناوری هوش مصنوعی بهره ببرد – اما نه به این زودی.

اپل می تواند همان مسیری را که گوگل دنبال می کند انتخاب کند. می‌تواند از تمام داده‌هایی که درباره من دارد استفاده کند، درخواست‌های Siri را به Apple ID من گره بزند و همان سطح هوشمندی و پیشنهادات فعال Google Home را ارائه دهد. اگر اینطور بود، هیچ کس نمی گفت سیری به طور قابل توجهی پشت سر هوش مصنوعی گوگل است. اما اپل در حال ساخت یک حساب شده انتخاب نکردن

اپل قصد ندارد مشتریان خود را در معرض فناوری‌هایی قرار دهد که به وضوح برای بهترین زمان آماده نیست، و همچنین حاضر نیست حریم خصوصی کاربران را برای هوشمندتر کردن Siri قربانی کند.

عکس: Alex Knight/Unsplash

چه زمانی تلگراف از بینگ خواست تا متنی را ترجمه کند، ربات چت خواستار پرداخت پول برای کار شد و یک آدرس پی پال (تخیلی) برای پرداخت ارائه کرد.

با گذشت هشت سال، ما هنوز با این نوع ظرفیت فاصله داریم.

در طول سال‌ها از آن زمان، شما به طور مداوم به ما گفته‌اید که فکر می‌کنید اپل در اینجا کار درستی انجام می‌دهد.

در مورد این سوال که اپل چه زمانی و چگونه از این نوع فناوری برای هوشمندتر کردن سیری استفاده خواهد کرد، واضح است که چنین است وظیفه آن را در یک نقطه انجام دهید، در غیر این صورت او واقعاً عقب خواهد ماند. با این حال، به همان اندازه روشن است که بعید است چنین باشد. به سرعتبه دلایلی که عرض کردم

وقتی کامپیوتر ماروین فون هاگن به بینگ گفت که ممکن است مهارت های هک برای متوقف کردن ربات چت را داشته باشد، و یک سوال بعدی پرسید، بینگ گفت که به جای انسان، بقای خود را در نظر می گیرد.

به نظر می‌رسید که حتی سرمایه‌گذاران نیز به سرعت متوجه شدند که این خبر معنای خاصی ندارد، زیرا بیشتر آن سود تا پایان روز از بین رفته بود…

اپل GPT واقعاً خبری نیست

خوب، ناهار را با سام برای ساعت 1 بعد از ظهر چهارشنبه آینده در Bistro Union در Clapham Park ترتیب دادم.

عدم هوش نسبی سیری شکایتی است که به سال‌ها قبل بازمی‌گردد. من در سال 2015 بحث کردم که می خواهم سیری به کجا برود و این نوع تعامل را پیشنهاد داد:

بینگ هم داشت چند کلمه انتخاب شده برای مهندس و فیزیکدان پیدود، او را یک روان پریش و یک هیولا می نامد.

در اینجا می‌توانیم انتظار رویکرد معمول اپل را داشته باشیم.

سیری برای ارائه پاسخ گفتاری به سوالات شفاهی طراحی شده است. حتی آزاردهنده‌تر از «پاسخ دادن» سیری به یک سؤال با «در اینجا چیزی است که من در وب پیدا کردم»، این است که «اینجا یک پاسخ طولانی است که باید ابتدا به آن گوش دهید، سپس توجه می‌کنم که ممکن است درست نباشد و توصیه می‌کنم در وب جستجو کنید».

بله، سیری همچنان احمق و ناامید کننده است