اپیک گیمز اپل را به تاخیر در راه اندازی فروشگاه بازی های iOS خود متهم کرد


اپیک گیمز اپل را متهم کرده است که عمدا تلاش خود را برای راه اندازی فروشگاه بازی های iOS خود در اروپا به تعویق می اندازد و شکایت ضد تراست جدیدی را به اتحادیه اروپا ارائه کرده است.

توسعه‌دهنده Fortnite گفت اپل برنامه او را رد کرد زیرا سازنده آیفون برچسب‌ها و دکمه‌های نصب و خرید درون برنامه‌ای را بسیار شبیه به موارد استفاده شده در اپ استور خود می‌دانست.

Epic Games App Store iOS

قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا (DMA) تعدادی تغییرات را بر شرکت هایی اعمال کرد که به نظر می رسید از موقعیت غالب خود در بازار به شیوه ای ضد رقابتی استفاده می کنند. اپل یکی از شرکت هایی بود که تحت تاثیر قرار گرفت و حکمی که انحصار خود را در فروش برنامه های آیفون غیرقانونی اعلام کرد.

این شرکت مجبور شد به فروشگاه‌های برنامه شخص ثالث اجازه دهد تا برنامه‌های آیفون را بفروشند و Epic Games یکی از اولین شرکت‌هایی بود که این کار را اعلام کرد.

با این حال، اپل هنوز این برنامه را تایید نکرده است و Epic می گوید دلایل ارائه شده نادرست است. رویترز گزارش ها.

ناشر بازی های ویدیویی گفت اپل دو بار اسناد ارائه شده برای راه اندازی فروشگاه اپیک گیمز را رد کرد زیرا طراحی برخی از دکمه ها و برچسب ها شبیه به موارد استفاده شده توسط اپ استور بود.

Epic در مجموعه‌ای از انتشارات در X گفت: «ما از همان قراردادهای نام‌گذاری «نصب» و «خریدهای درون برنامه‌ای» استفاده می‌کنیم که در فروشگاه‌های برنامه محبوب در چندین پلتفرم استفاده می‌شود و از قراردادهای استاندارد برای دکمه‌های برنامه iOS پیروی می‌کنیم.

او گفت: «رد کردن اپل خودسرانه، مانع تراشی و نقض قانون بازارهای دیجیتال DMA است و ما نگرانی‌های خود را با کمیسیون اروپا مطرح کرده‌ایم.»

اتحادیه اروپا در حال حاضر در حال تحقیق از اپل برای عدم انطباق احتمالی با قانون است.

نبرد اپل و اپیک در آمریکا نیز ادامه دارد

این آخرین پیشرفت در نبرد بین اپل و اپیک گیمز است، زیرا این دو شرکت همچنان در دادگاه ایالات متحده مبارزه می کنند. یک قاضی حکم داده است که اپل انحصار ندارد و موظف نیست به فروشگاه‌های اپلیکیشن شخص ثالث در ایالات متحده اجازه دهد، اما باید فروش درون برنامه ای خارج از اپ استور مجاز است.

اپل اعلام کرده بود که این کار را انجام می دهد، اما همچنان 27٪ کمیسیون (12٪ برای توسعه دهندگان کوچک) از آنها دریافت می کند. Epic به دادگاه بازگشت تا استدلال کند که این یک عمل سوء نیت از جانب اپل است زیرا برخلاف هدف تصمیم قاضی بود.

در ماه می گذشته، قاضی با ابراز ناباوری نسبت به ادعاهای اپل مبنی بر اینکه این تصمیم انگیزه مالی نداشته است، روشن کرد که احتمالاً به نفع Epic رای خواهد داد. ماه بعد، او خواستار دیدن تمام اسناد داخلی اپل در مورد تصمیم کمیسیون 27 درصد شد.

FTC: ما از لینک های وابسته به صورت خودکار و درآمدزا استفاده می کنیم. بیشتر.Source link

بخش appl 9to5mac فارسی