تاکتیک شکست اتحادیه های اپل غیرقانونی تلقی شد: بازجویی اجباری از کارکنان

یکی دیگر از تاکتیک های شکست اتحادیه توسط اپل غیرقانونی بود. حکم دیروز یک قاضی سومین باری بود که این شرکت به دلیل نقض قوانین کار در تلاش برای جلوگیری از موج فزاینده تشکیل و پیوستن کارمندان فروشگاه اپل به اتحادیه ها مجرم شناخته شد.

اپل در زمان نگارش این مقاله درباره این تصمیم اظهار نظری نکرده بود.

گرفتن 9to5Mac

بلومبرگ گزارش‌ها حاکی از آن است که یک قاضی دیروز حکم داد که سازنده آیفون واقعاً با این کار قانون را نقض کرده است.

یک جنبش کارگری در میان کارگران فروشگاه اپل، شرکت کوپرتینویی را به اقدامات غیرقانونی مختلف در تخریب اتحادیه متهم کرده است. این موارد از شرکت اجباری در جلسات ضد صنفی گرفته تا ایجاد اتحادیه جعلی و مجازات اعضای اتحادیه و اخراج فعالان صنفی را شامل می شود.

در حکمی که روز سه‌شنبه صادر شد، یک قاضی هیئت ملی روابط کار نوشت که اپل حقوق کارمندان فروشگاه مرکز تجارت جهانی خود در نیویورک را نقض کرده است، یکی از چندین فروشگاه در سراسر کشور که کارگران در سال گذشته کمپین‌های اتحادیه‌های کارگری را رهبری کرده‌اند.

قاضی به اپل دستور داد که فوراً از این کار دست بردارد. همچنین به شرکت گفته شد که نمی‌تواند به حذف ادبیات حامی اتحادیه از اتاق‌های استراحت کارکنان ادامه دهد.

یک قاضی هیئت کارگری ایالات متحده گفت که Apple Inc به طور اجباری از کارکنان خرده‌فروشی در مورد همدردی‌هایشان با اتحادیه بازپرسی کرد و گردش آگهی‌های اتحادیه را محدود کرد، که این پیروزی برای سازمان‌دهندگان اتحادیه در با ارزش‌ترین شرکت جهان است.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بیشتر.Source link

بخش appl 9to5mac فارسی

یکی از نگرانی های مطرح شده توسط قانونگذاران این بود که اپل به طور غیرقانونی کارمندان را “بازجویی” می کرد و اکنون این موضوع تایید شده است. آخرین حکم مربوط به فروشگاه مرکز تجارت جهانی است، جایی که برای اولین بار بیش از یک سال پیش اتهامات در آن ثبت شد.

اپل که اتحادیه را متلاشی می کند شامل بازجویی های اجباری می شود

عکس: اداره پلیس ایوانسویل

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، اپل تصمیم گرفته است در برابر جنبش رو به رشد اتحادیه در میان کارگران خرده‌فروشی خود موضع بسیار سختی اتخاذ کند. البته این حق شرکت است. اما کاری که او نمی تواند انجام دهد این است که قانون را زیر پا بگذارد.

هیئت ملی روابط کار (NLRB) قبلاً اتهامات مربوط به دو تاکتیک غیرقانونی تخریب اتحادیه توسط اپل را تأیید کرده است و دو عضو کنگره ماه گذشته گفتند که به نظر می رسد یک الگوی مکرر از نقض قوانین کار توسط شرکت کوپرتینویی وجود دارد.

یک قاضی هیئت کار ایالات متحده این شرکت را به دلیل “بازجویی اجباری از کارگران” در مورد فعالیت های سازماندهی آنها مجرم تشخیص داد.

زمینه

قوانین کار خاصی برای حمایت از حقوق کارگران برای سازماندهی، تشکیل و عضویت در اتحادیه ها طراحی شده است. اینها شرکت ها را از مداخله و ارعاب منع می کند و اپل دوباره به دلیل اقدام غیرقانونی مجرم شناخته شد.

ما همچنان از این حمایت می‌کنیم که بهترین منافع اپل از طریق تعامل مثبت با نیروی کار خرده‌فروشی، هم از نظر روحیه کارکنان و هم از منظر روابط عمومی تأمین می‌شود. اینکه دیده شوید در حال قلدری غیرقانونی کارکنان خود هستید، هرگز زیبا نیست.