حالت فوکوس در iOS 16: راهنمای آیفون

همراه با توانایی ایجاد صفحه‌های قفل آیفون سفارشی با iOS 16، حالت فوکوس برخی ارتقاءهای مفید را دریافت می‌کند که راه‌اندازی آن را آسان‌تر، انعطاف‌پذیرتر و قدرتمندتر می‌کند. ویژگی‌های جدید عبارتند از فیلترهای فوکوس، امکان اتصال حالت‌های فوکوس به صفحه‌های قفل خاص، تنظیم یک صفحه اصلی سفارشی و موارد دیگر. در اینجا نگاهی مفید به نحوه استفاده از حالت فوکوس در iOS 16 داریم.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.
Source link

بخش چطوری 9to5mac فارسی

در اینجا تخصیص یک حالت فوکوس به یک صفحه قفل سفارشی به نظر می رسد:

حالت فوکوس در iOS 16 1
شير آب برای اضافه کردن در گوشه سمت راست بالا، آن را به عنوان صفحه اصلی برای حالت فوکوس تنظیم کنید. همچنین می‌توانید انتخاب کنید که چهره‌ای را برای Apple Watch خود با حالت فوکوس پیوند دهید.

فیلترهای فوکوس

و سه ویژگی جدید اصلی برای حالت فوکوس شامل پیوند دادن آنها به حالت های مختلف است آیفون صفحه‌های قفل، راه‌اندازی صفحه اصلی سفارشی، و فیلترهای فوکوس جدید، پیگیری موارد مهم را آسان‌تر از همیشه می‌کنند.

همانند iOS 15، همچنان می‌توانید فعال‌سازی هوشمند (اتوماسیون) را برای حالت‌های فوکوس پیکربندی کنید. و اگر می‌خواهید به صورت دستی حالت فوکوس را روشن یا خاموش کنید، سریع‌ترین راه برای انجام این کار باز کردن مرکز کنترل و ضربه زدن روی نماد دایره در کنار حالت فوکوس است.

این یک ویژگی ارزشمند است که به شما کمک می‌کند فقط بر روی برنامه‌هایی که برای یک حالت فوکوس می‌خواهید متمرکز بمانید – همچنان می‌توانید به همه برنامه‌های خود دسترسی داشته باشید، اما تنها صفحه برنامه‌ای که در حالت فوکوس تعریف شده مشاهده خواهید کرد، همان چیزی است که شما با صفحه اصلی سفارشی تعریف می کنید.

حالت فوکوس در iOS 16 2

در iOS 16، اکنون می توانید:

 1. یک حالت فوکوس را با صفحه قفل خود مرتبط کنیدس
  • فشار طولانی در صفحه قفل شما > فوکوس را فشار دهید در نزدیکی پایین، اکنون حالت فوکوس را برای پیوند به صفحه قفل خود انتخاب کنید
  • از طرف دیگر، می توانید به تنظیمات > فوکوس > فوکوس را انتخاب کنید > انتخاب کنید چیدن از در بخش «سفارشی کردن صفحه‌ها»
  • می‌توانید حالت‌های فوکوس مختلف را به صفحه‌های قفل سفارشی مختلف اختصاص دهید، سپس به سرعت بین آنها سوئیچ کنید تا به طور خودکار بین حالت‌های فوکوس جابه‌جا شوید.
  • اگر حالت‌های فوکوس مختلفی را برنامه‌ریزی کنید یا از فعال‌سازی هوشمند استفاده کنید، صفحه قفل اختصاص داده شده شما نیز با تغییر حالت‌های فوکوس تغییر می‌کند.
 2. یک صفحه اصلی سفارشی برای حالت فوکوس تنظیم کنید
  • به تنظیمات > فوکوس > فوکوس > را انتخاب کنید را انتخاب کنید در قسمت “سفارشی کردن صفحات” برای گزینه میانی برای تنظیم یک صفحه اصلی سفارشی
  • اکنون می توانید بین پیشنهادات هوشمند برای صفحه اصلی یا صفحه موجود یکی را انتخاب کنید، سپس می توانید آن را سفارشی کنید.
  • همچنین می‌توانید چهره‌های اپل واچ سفارشی را برای پیوند به حالت‌های فوکوس تنظیم کنید
 3. فیلترهای فوکوس
  • به تنظیمات > فوکوس > فوکوس را انتخاب کنید
  • انگشت خود را به پایین بکشید و ضربه بزنید یک فیلتر اضافه کنید
  • فیلترهای خود را انتخاب کنید و فشار دهید برای اضافه کردن وقتی آنها را شخصی کردید

یک حالت فوکوس را با صفحه‌های قفل مرتبط کنید

همانطور که در بالا ذکر شد، یک راه خوب برای تغییر خودکار صفحه‌های قفل سفارشی، تنظیم آنها با حالت‌های فوکوس و زمان‌بندی یا استفاده از فعال‌سازی هوشمند است.

یک صفحه اصلی سفارشی (صفحه اصلی) برای حالت فوکوس تنظیم کنید

حالت فوکوس در iOS 16 طراحی جدیدی را برای راه‌اندازی و سفارشی‌سازی به ارمغان می‌آورد که شروع به کار و ادامه آن را یکپارچه‌تر می‌کند.

iOS 16 در حال حاضر به صورت بتا برای توسعه دهندگان در دسترس است. انتظار می‌رود نسخه آزمایشی عمومی رایگان iOS 16 در ماه جولای ارائه شود. در راهنمای جامع ما درباره نصب iOS 16 بیشتر بدانید.

حالت فوکوس در iOS 16: نحوه سفارشی سازی با صفحه قفل، صفحه اصلی، فیلترها

پشتیبانی از فیلتر فوکوس در حال حاضر شامل تقویم، نامه، پیام‌ها و سافاری به همراه دو فیلتر سیستم برای حالت کم مصرف و حالت تاریک است.

حالت فوکوس در iOS 16 Synthesis

توجه داشته باشید: اگر اصلا از حالت فوکوس استفاده نکرده اید، به این آدرس بروید برنامه تنظیمات > برای تمرکز و فشار دهید + نماد در گوشه سمت راست بالا برای پیکربندی برخی – فرآیند جدید شفاف تر و شهودی است.

همین مراحل را تکرار کنید تا حالت فوکوس پیوندی خود را تغییر دهید یا حالت‌های فوکوس را به سایر صفحه‌های قفل اضافه کنید. همچنین می توانید آنها را از تنظیمات > فوکوس تغییر دهید.

آیا در مورد بهبودهای جدید حالت فوکوس با iOS 16 هیجان زده هستید؟ بیشتر منتظر چه چیزی هستید؟ نظر خود را در نظرات به اشتراک بگذارید!

درباره iOS 16 بیشتر بدانید:

پس از انتخاب یک «صفحه اصلی» پیشنهادی جدید یا موجود، می‌توانید روی «ویرایش برنامه‌ها» در پایین ضربه بزنید تا آن را سفارشی کنید.

حالت فوکوس در iOS 16 3

برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید: