در اینجا نحوه آرشیو کردن یک نسخه پشتیبان قبل از نصب نسخه بتا iOS 17 آورده شده است

برای دانگرید کردن نرم افزار آیفون یا آیپد نیز باید آن را به کامپیوتر متصل کرده و سپس در حالت بازیابی قرار دهید. می توانید جزئیات بیشتری در مورد نحوه دانگرید به نسخه پایدار iOS را در وب سایت اپل بیابید.

اگر در نهایت از iOS 17 به iOS 16 ارتقا دهید، رایانه شما از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید iPhone یا iPad خود را به‌عنوان جدید تنظیم کنید یا داده‌ها را از یک نسخه پشتیبان بازیابی کنید. گزینه Restore from Backup را انتخاب کنید و سپس نسخه پشتیبان بایگانی شده با داده های iOS 16 را انتخاب کنید.

آیا قصد دارید نسخه بتای iOS 17 را نصب کنید؟ در اینجا نحوه بایگانی کردن نسخه پشتیبان iOS 16 برای کاهش رتبه آورده شده است

راهی برای بایگانی یک نسخه پشتیبان از دستگاه iOS برای شرایطی مانند این وجود دارد. با این حال، این نیاز به استفاده از مک یا رایانه شخصی دارد. قبل از انجام مراحل زیر، مطمئن شوید که مک شما آخرین نسخه macOS را اجرا می کند. اگر کامپیوتر ویندوزی دارید، حتما آخرین نسخه iTunes یا Apple Devices Preview را نصب کنید.

در اینجا نحوه بایگانی یک نسخه پشتیبان از دستگاه iOS خود آورده شده است

 1. اتصال آیفون یا آیپد خود را به یک مک یا کامپیوتر از طریق USB.
 2. دستگاه خود را پیدا کنید در برنامه Finder (macOS)، iTunes یا Apple Devices (ویندوز).
  • ممکن است لازم باشد با وارد کردن رمز عبور صفحه قفل، رایانه خود را در iPhone یا iPad خود به عنوان مورد اعتماد تنظیم کنید.
 3. روی آن کلیک کنید همین حالا نسخه پشتیبان تهیه کن دکمه.
  • ممکن است از شما خواسته شود که یک رمز عبور برای رمزگذاری نسخه پشتیبان خود ایجاد کنید. برای پشتیبان‌گیری از گذرواژه‌ها و داده‌های برنامه Health، گذرواژه لازم است.
 4. منتظر بمانید تا نسخه پشتیبان کامل شود. این ممکن است کمی طول بکشد، بسته به میزان داده ای که در دستگاه خود دارید.
 5. روی آن کلیک کنید مدیریت پشتیبان گیری دکمه.
 6. آخرین نسخه پشتیبان را انتخاب کنید از لیست، کلیک راست بالا و انتخاب کنید بایگانی.

همانطور که می دانید نرم افزار بتا کامل نیست و ممکن است دارای باگ های زیادی باشد. به همین دلیل همیشه مهم است که در صورت نیاز به بازگردانی آیفون یا آیپد خود به نسخه پایدار iOS، از تمام اطلاعات خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. با این حال، چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشت.

احتمالا راحت ترین راه برای پشتیبان گیری از داده های خود از طریق iCloud است. با این حال، iCloud به طور خودکار نسخه پشتیبان قدیمی شما را با نسخه جدید بازنویسی می کند، به این معنی که حتی اگر از یک دستگاه در iOS 16 نسخه پشتیبان تهیه کنید، در نهایت توسط یک نسخه پشتیبان جدید با داده های iOS 17 رونویسی می شود. این برای کاربرانی که ممکن است نیاز داشته باشند خوب نیست. نسخه iOS خود را کاهش دهند.

پس از انتشار نسخه بتای توسعه دهندگان iOS 17 در ماه ژوئن، اپل اکنون یک نسخه بتا عمومی را برای هر کسی که علاقه مند به آزمایش نرم افزار جدید قبل از عرضه رسمی در پاییز امسال است، منتشر کرده است. اما اگر قصد دارید iOS 17 یا iPadOS 17 بتا را بر روی iPhone یا iPad خود نصب کنید، حتماً یک نسخه پشتیبان از دستگاه خود که دارای iOS 16 است را برای دانگرید احتمالی بایگانی کنید.

با دنبال کردن این مراحل، مک یا رایانه شخصی شما این نسخه پشتیبان را بایگانی می کند. حتی اگر بعداً یک نسخه پشتیبان جدیدتر تهیه کنید، نسخه پشتیبان بایگانی شده در آنجا دست نخورده باقی می ماند.

با ذخیره بایگانی شده، رتبه را کاهش دهید

به روز رسانی: اگر در اتصال iPhone یا iPad خود که iOS 17 بتای دارد به مک خود با macOS Ventura مشکل دارید، سعی کنید «Device Support for macOS 14 beta» را از وب‌سایت Apple Developer دانلود و نصب کنید.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بیشتر.Source link

بخش چطوری 9to5mac فارسی