شکست اتحادیه کار می کند، اما می تواند عواقب طولانی مدت داشته باشد


به گفته کارشناسان، اتحادیه‌شکنی اغلب کارساز است، اما شرکت‌ها باید توجه داشته باشند که می‌تواند عواقب پایدار و بسیار مضری برای یک کسب‌وکار داشته باشد.

این اخطار بدنبال این اتهام است که اپل در پاسخ به تلاش‌های کارکنان فروشگاه‌های خرده‌فروشی برای تشکیل یا پیوستن به اتحادیه‌ها از تکنیک‌های غیرقانونی شکست اتحادیه استفاده کرده است.

زمینه: اتحادیه اپل استور

جنبش سازماندهی از اوایل امسال آغاز شد.

ما ابتدا متوجه شدیم که کارکنان خرده‌فروشی قصد داشتند در ماه فوریه به اتحادیه بپیوندند، زمانی که طبق گزارش‌ها، گروه‌هایی در دو فروشگاه اسنادی را برای تشکیل پرونده به هیئت ملی روابط کار، با حدود شش مکان دیگر در مراحل اولیه برنامه‌ریزی، آماده کردند.

ما شاهد شروع رسمی این فرآیند در فروشگاه پرچمدار Grand Central Terminal اپل در نیویورک بودیم، با تعدادی از اهداف برای یک معامله بهتر با کارکنان. به دنبال آن حرکت های مشابهی به آتلانتا و مریلند انجام شد.

اپل با رویکرد هویج و چوب پاسخ داد. این چوب ادعایی تهاجمی بود مبنی بر اینکه اتحادیه‌سازی می‌تواند به جای سرعت، تغییر را کند کند – آنقدر تهاجمی که دو شکایت در مورد تخریب غیرقانونی اتحادیه ثبت شد. هویج اعلام افزایش دستمزد و سایر بهبودهای شرایط کار برای کارکنان خرده فروشی بود.

مناقصه اتحادیه در فروشگاه آتلانتا از آن زمان تاکنون پس گرفته شده است و سازمان دهندگان می گویند که اپل در تخریب غیرقانونی اتحادیه شرکت کرده است.

از آن زمان این جنبش از اقیانوس اطلس عبور کرده است.

ضد اتحادیه چیست؟

شرکت ها تمایل دارند از اصطلاح “اجتناب از اتحادیه” برای توصیف اقدامات انجام شده برای جلوگیری یا دلسرد کردن کارمندان از تشکیل یا پیوستن به اتحادیه استفاده کنند – اما بیشتر مردم با اصطلاح محاوره ای “سقوط اتحادیه” آشنا هستند.

سرنگونی اتحادیه می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد، اما تکنیک‌های رایج شامل مواردی مانند اخراج کارگرانی است که برای تشکیل اتحادیه تلاش می‌کنند و برگزاری جلساتی که به عنوان «جلسات اسیر» شناخته می‌شوند. اینها جلساتی هستند که کارکنان به عنوان بخشی از وظایف روزانه خود ملزم به شرکت در آنها هستند (مثلاً یک جلسه توجیهی صبحگاهی)، که در آن شرکت نقطه نظرات خود را بیان می کند اما زمانی برابر با مدافعان اتحادیه برای مخالفت های هوایی نمی دهد.

در ایالات متحده، اکثر تکنیک‌های سرکوب اتحادیه – از جمله دو مورد ذکر شده در بالا – بر اساس قانون ملی روابط کار (NLRA) غیرقانونی هستند.

اتهامات شکست اتحادیه علیه اپل

اپل به هر دو مثال بالا متهم شده است. یانکه پریش، کارمند سابق اپل گفت که به دلیل کار در کمپین #AppleToo که بر نابرابری حقوق بین زنان و مردان تاکید می کرد، اخراج شد. شر اسکارلت، که یک نظرسنجی داخلی حقوق و دستمزد را سازماندهی کرد، با توافقی برای ترک شرکت موافقت کرده است.

اپل همچنین یک ویدیوی شش دقیقه‌ای از جنجال‌کردن اتحادیه‌ها از دیر اوبراین، مدیر اجرایی، در جلسات اسیر نشان داد.

کارشناسان می گویند که شکست اتحادیه کارساز است، اما مراقب باشید

پروتکل به نقل از چند کارشناس استخدام هشدار می دهد که اگرچه شکست اتحادیه عموماً موفقیت آمیز است، اما می تواند عواقب پایدار و مخربی برای یک شرکت داشته باشد.

کتاب بازی که توسط مشاوران و وکلای شرکت‌های حقوقی بزرگ و گروه‌های استراتژی تسلط یافته است، در وادار کردن رأی اتحادیه به شکست یا سقوط مؤثر است. آنچه شرکت ها به ندرت در نظر می گیرند عواقب بلند مدت آن است […]

جو غالباً پر هرج و مرج و تهدیدآمیز ایجاد شده به عنوان رأی اتحادیه، فرهنگ شرکت را تغییر می دهد. به خصوص در انتخاباتی که با رقابت های داغ برگزار می شود، اعتماد بین کارگران و رهبران از بین می رود. شرکت‌هایی که به باز بودن و ارتباطات افتخار می‌کنند، نمی‌توانند همان فضا را بازسازی کنند. بهترین استعدادها که با تغییر محیط آشفته می شوند، اغلب فرار می کنند یا شکار می شوند. استخدام به دلیل آسیب به شهرت ناشی از جنگ دشوارتر می شود […]

Ileen DeVault، استاد تاریخ کار در دانشگاه کرنل، می گوید: “این اغلب چاه را مسموم می کند.” این باعث می شود که کارگران به یکدیگر اعتماد نداشته باشند. همه انواع مکالمات و فرهنگ های شرکتی را گرد هم می آورد. و من فکر می‌کنم که ممکن است در برخی از این شرکت‌های فناوری، که به هر حال برای برنامه‌نویسان، فرهنگ همیشه آرام بود، مهم باشد.

ویلما لیبمن، رئیس سابق هیئت ملی روابط کار، هشدار می دهد که این امر همچنین می تواند شرکت ها را در تضاد عمومی با ارزش های ادعایی خود قرار دهد.

آن دسته از شرکت‌های فناوری که ممکن است در مورد برخی مسائل، در مورد اتحادیه‌ها یا مقررات، به نوعی لیبرال عمل کنند، بسیار مخالف هستند.

گرفتن 9to5Mac

ما استدلال کردیم که اپل می‌تواند و باید رویکردی مثبت و فعالانه برای کار با کارمندان داشته باشد، نه رویکردی خصمانه. شکست اتحادیه در کوتاه مدت کار می کند، اما می تواند آسیب های بلندمدت قابل توجهی ایجاد کند.

عکس: موریتز منگز/پاشیدن

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.


برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:Source link

بخش appl 9to5mac فارسی