صدها کارمند مک بوک پرو موانع را شکستند


ویدئویی (در زیر) به اشتراک گذاشته شده است که صدها کارگر مک بوک پرو را نشان می دهد که از موانع کووید عبور می کنند تا آنها را در داخل یک کارخانه چینی نگه دارند. برخی را می توان در حال دعوا با نگهبانانی دید که لباس های محافظ سفید پوشیده اند.

این کارخانه که متعلق به کوانتا کامپیوتر است، تحت شرایط سختگیرانه قرنطینه ای کار می کند که حتی فراتر از سیستم تولید «حلقه بسته» است که در بسیاری از تأسیسات تولید محصولات اپل استفاده می شود.

زمینه

در حالی که اکثر کشورها پذیرفته اند که ما باید یاد بگیریم که با کووید-19 زندگی کنیم، دولت چین معتقد است که می توان به طور کامل این عفونت را از کشور ریشه کن کرد. حتی زمانی که تعداد انگشت شماری از موارد در یک شهر کشف می شود، محدودیت های شدیدی را اعمال می کند.

همین هفته، ژنگژو – شهر آیفون که خانه بزرگ‌ترین کارخانه تولید آیفون در جهان است – تعطیل شد.

به منظور جلوگیری از بسته شدن کارخانه های تولید، فرآیندهای تولید “حلقه بسته” مجاز است. اینجا جایی است که کارگران در خوابگاه‌های محل زندگی می‌کنند و هیچ‌کس اجازه ورود یا خروج از این مرکز را برای یک ماه یا بیشتر در یک زمان ندارد. اپل امیدوار بود که این رویکرد بتواند با استخدام کارگران قبل از نیاز، از تولید آیفون 14 محافظت کند، اما این طرح اکنون به حالت تعلیق درآمده است.

کارخانه آیفون Quanta در شانگهای سیستم حلقه بسته را اجرا می کند.

کارمندان مک بوک پرو از موانع COVID عبور می کنند

تایوان اقتصاد روزانه گزارش می دهد که صدها کارمند مک بوک پرو موانعی را که قرار بود آنها را در کارخانه نگه دارند، افزایش دادند. این اتفاق زمانی رخ داد که کارگران در تعطیلات اجازه بازگشت به خوابگاه خود برای استراحت را نداشتند.

بلومبرگ آن را به عنوان یک چالش بزرگ برای سیاست مهار دولت چین توصیف می کند.

صدها کارگر در یک کارخانه فناوری در چین پس از هفته‌ها قرنطینه با مقامات درگیر شدند و موانع انزوا را زیر آب بردند، شکستی خیره‌کننده در تلاش‌های حزب کمونیست برای مهار عفونت‌های کووید-۱۹.

کارخانه شانگهای که متعلق به شرکت تایوان Quanta Computer است و از جمله برای شرکت اپل دستگاه تولید می کند، از اوایل آوریل تحت محدودیت های سختگیرانه فعالیت می کند. در ویدئویی که در توییتر و یوتیوب به اشتراک گذاشته شده است، کارگران با عجله از میان موانع عبور کرده و با محافظ‌هایی درگیر شدند که لباس‌های محافظ سفید پوشیده بودند و سعی می‌کردند آنها را در داخل نگه دارند.

کارمندان Quanta تایید کردند که درگیری عصر پنجشنبه رخ داده است، در حالی که شرکت بلافاصله اظهار نظری نکرد. یک کارگر گفت که مردم از تشدید بیشتر می ترسند زیرا موارد مثبت کووید در محوطه دانشگاه وجود دارد. یکی دیگر از کارمندان این سایت گفت که دولت نقش اصلی را در مدیریت عملیات کارخانه ایفا می کند.

مردم شانگهای – که تحت برخی از سخت‌ترین و طولانی‌ترین قرنطینه‌ها قرار گرفته‌اند – از سیاست قرنطینه ناامید می‌شوند، اما به ندرت می‌توان شاهد چنین شورش مستقیمی در کشوری بود که به مجازات‌ها معروف است. مجازات‌های سختی برای کسانی که از دیکته‌ها سرپیچی می‌کنند اعمال می‌شود. از دولت .

سایر تاخیرهای احتمالی مک بوک پرو

در حالی که نگرانی اصلی در اینجا البته برای کارگران است، احتمالاً برای کسانی که منتظر ارسال مک بوک پرو هستند نیز خبر بدی خواهد بود.

اقتصاد روزانه می‌گوید کارخانه Quanta به دلیل اختلال تنها با حدود 30 درصد ظرفیت کار می‌کند و انتظار نمی‌رود حتی زمانی که اوضاع آرام شود به بیش از 50 درصد برسد.

این احتمالاً زمان سفارش مک‌بوک پرو را که ماه‌هاست ادامه داشته است، بیشتر می‌کند. همین دیروز، متوجه شدیم که برخی از خوانندگان ایمیلی از اپل دریافت کرده بودند تا از تاخیر در سفارشات فوریه مطلع شوند. به برخی از آنها گفته شده است که ماشین هایشان تا ژوئیه، حدود پنج ماه پس از ثبت سفارش، ارسال نمی شود.

هر گونه افزایش در این بازه زمانی می تواند باعث شود که مشتریان شش ماه منتظر بمانند تا مدل های مک بوک پرو خود وارد شوند.

این حادثه احتمالاً فشار بیشتری بر دولت چین برای بازنگری در سیاست‌های مهار کووید ایجاد می‌کند.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.


برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:

Source link

بخش appl 9to5mac فارسی