صفحه اصلی استاپ کرونا | دراگمد

رمدسیویر با مجوز استفاده اضطراری سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا پس از آنکه مطالعات نشان داد که این دارو می‌تواند پنج روز دوره درمان را کاهش دهد، از ماه مه در دسترس رسانه ی پزشکی و دارویی است. طبق مطالعات صورت گرفته روی افراد مبتلا به نوع شدید کووید-۱۹ دوره درمان آن‌ها با استفاده از این دارو به طور متوسط از ۱۵ روز به ۱۰ روز کاهش پیدا کرده است. بیماران مبتلا به کرونا ویروس که تحت درمان با کلروکین / هیدروکسی کلروکین قرار می گیرند بهترا است از نظر وضعیت قلبی تحت مراقبت باشند.

  • اگر در حال حاضر در منطقه‌ای با میزان انتقال بالای کووید-19 زندگی می‌کنید، حتی در صورت واکسینه بودن، در فضاهای عمومی سربسته ماسک بزنید.
  • تا آنجا که ما در حال حاضر می‌دانیم، این مراحل طبیعی است و بیشتر افراد در طی دو هفته پس از شروع علائم، بهبود می‌یابند؛ حتی اگر علائم آنها در دوره بهبودی بالا و پایین شود.
  • به اندازه کافی آب بنوشید تا پوست شما رنگ طبیعی و شفافی داشته باشد.
  • از درمان های خانگی برای تقویت و کاهش ضعف استفاده کنید و استراحت نیز داشته باشید.
  • • مطالعات آتی باید تاثیر رمدسیویر را بر سیر بیماری کووید-19 در زیرگروه‌های مختلف (مثلا افراد بیمار با شدت کمتر یا شدیدتر) بررسی کنند.
ما از شما میخواهیم با ارائه دهنده مراقبتهای اولیه خود در مورد دوردرمانی مشورت نمایید. CDC اعلام کرده است که علائم بیماری محدود به فهرست بالا نمیشوند. اگر علائم دیگری دارید که شما را نگران میکنند، لطفاً با ارائه دهنده مراقبتهای اولیه خود مشورت نمایید. شما و افراد خانواده که 5 سال یا بیشتر دارند ، واکسن رایگان COVID-19 را دریافت کنید. میتوانید در سایت ثبت نام کنید یا به یکی از داروخانه هایی که در واکسیناسیون مشارکت دارند مراجعه نمایید. طبق اعلام این شرکت این داروی جدید توانست که یک مرد ۵۴ ساله را که از پیوند ناموفق ریه رنج می برد بدون نیاز به دستگاه تنفسی و در مدت ۴ روز بهبود بخشد.

در دوران شیوع COVID-19 میوه‌ها و سبزیجات را چطور ضدعفونی کنیم؟

برای دیگر بیماری کروناویروس شایع در سال ۲۰۱۹ نشانگان تنفسی خاورمیانه را ببینید. برخی از داروها و روش های درمانی که ممکن است برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا استفاده شود نیز به تسکین علائم کرونا ویروس کمک می کند. داروهای ضد سرفه یا سرکوب کننده سرفه می توانند به کاهش سرفه کمک کنند. قرص های گلو درد و داروهای خانگی مانند عسل و لیمو ممکن است گلودرد را بهبود بخشند. پوست اکثر افراد مبتلا به کرونا دچار تغییر نمی‌شود، به همین دلیل نمی‌توان ناراحتی‌های پوستی را به عنوان اولین علائم کرونا معرفی کرد. با این حال بروز ناراحتی‌های پوستی در این بیماران در حال افزایش است.

تفاوت آنفلوانزا (Flu) و COVID-19

از هر پنج نفر که به کووید 19 مبتلا می شوند، یک نفر به بستری در بیمارستان احتیاج دارد. حدود 15٪ موارد بیماری شدید را تجربه می کنند که برای کمک به علائم تنفسی به اکسیژن کمکی نیاز دارند. 5٪ نوع بحرانی بیماری را تجربه می کنند که نیاز به ونتیلاتور دارند. کسانی که بیشتر در معرض خطر ابتلا به عفونت های شدید یا بحرانی هستند، افراد مسن و کسانی که دارای بیماری زمینه ای هستند را تشکیل می دهند.

COVID-19 Research

صفحه اصلی استاپ کرونا | دراگمد

اغلب از ترکیبی از دو آنتی بیوتیک مختلف برای درمان عفونت های باکتریایی ثانویه استفاده می شود. از هیدروکسی کلروکوئین به عنوان یکی از داروی موثر بر آتروز روماتوئید (روماتیسم) استفاده می شود زیرا به تنظیم سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. کلروکوئین و یکی از مشتقات آن به نام هیدروکسی کلروکوئین احتمالا دارای خواص ضدویروسی و همچنین اثر آرام‌ کننده سیستم ایمنی بدن هستند. تحقیقات آزمایشگاهی شواهدی را از اثرگذاری این دو دارو بر ویروس کرونا به دست داده اما نتیجه استفاده از آنها در درمان مبتلایان ناامیدکننده بوده است. گزارش‌های درز یافته از نتیجه آزمایش‌های مختلف که زیر نظر دانشگاه شیکاگو در آمریکا صورت می گیرد هم حاکی از آن است که این دارو ممکن است در درمان مبتلایان به ویروس کرونا مفید باشد.