فروشنده حافظه فلش اپل نسبت به آلودگی NAND هشدار می دهد

اپل از تراشه های NAND Kioxia (توشیبا سابق) در چندین محصول خود از جمله آیفون 13، M1 Pro/Max MacBook Pro و iPad Pro استفاده می کند.

[The company says] حداقل 6.5 اگزابایت (6.5 میلیارد گیگابایت) حافظه فلش را به دلیل مشکلات آلودگی در تأسیسات تولید NAND خود از دست داد. طبق گفته شرکت تحقیقات بازار TrendForce، این آلودگی می تواند منجر به افزایش قیمت NAND – جزء اصلی SSD ها – تا 10٪ شود.

در حال حاضر مشخص نیست که آیا محصولات اپل نیاز به فراخوانی دارند یا خیر…

لبه گزارش می دهد که شریک وسترن دیجیتال Kioxia مشکل را در دو کارخانه ژاپنی خود شناسایی کرده است.

یکی از فروشندگان بزرگ حافظه فلش اپل یک حادثه آلودگی در مقیاس بزرگ را در تاسیسات تولید خود فاش کرده است، با هشدار TrendForce که می تواند قیمت تراشه NAND را تا 10 درصد افزایش دهد.

هر گونه کمبود بالقوه NAND یا نوسانات قیمت می‌تواند بر بازار رایانه‌های شخصی در چند ماه آینده تأثیر بگذارد، بازاری که با وجود کمبود جهانی چیپ و تقاضای GPU، سال بزرگ دیگری در سال 2021 داشت.Source link

بخش آیفون 13 9to5mac فارسی

به نظر می رسد آلودگی مواد مورد استفاده در فرآیندهای تولید در اواخر ژانویه در دو کارخانه در ژاپن، با شریک سرمایه گذاری مشترک وسترن دیجیتال، Kioxia (توشیبا سابق) شناسایی شده است. […]

به گفته TrendForce، شراکت Western Digital و Kioxia حدود 30 درصد از بازار فلش NAND را تشکیل می دهد. […]

برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:

اگر قرار باشد هر محصولی فراخوان شود، نگران کننده خواهد بود و احتمالاً باید کمی بیشتر منتظر بمانیم تا متوجه شویم.

مشخص نیست که چه چیزی باعث آلودگی شده است، آیا محصولات موجود در بازار نیاز به فراخوانی دارند یا اینکه تولید چه زمانی از سر گرفته خواهد شد.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.


به عنوان مثال، در حذف iFixit آیفون 13 پرو، این شرکت یک تک پیدا کرد تراشه NAND برند Kioxaدر حالی که در مک بوک پرو M1 پرو 16 اینچی با 256 گیگابایت فضای ذخیره سازی، شناسایی شد دو تراشه NAND Kioxia KICM225UZ0460 128 گیگابایتی (در عکس بالا مشخص شده است).

بعید به نظر می رسد که اپل قیمت خرده فروشی دستگاه های خود را افزایش دهد. این شرکت تمایل دارد در مورد خرید خود از قبل مذاکره کند، و در حالی که احتمالاً باید برای قراردادهای آینده NAND هزینه بیشتری بپردازد، این احتمالاً یک مشکل کوتاه مدت است که فقط چند ماه طول می کشد. محتمل ترین سناریو این است که اپل به سادگی هزینه را جذب کند.