فعال/غیرفعال کردن 5G در آیفون: باتری یا سرعت را بهینه کنید

انواع مختلفی از 5G وجود دارد، از جمله mmWave که سریع‌ترین سرعت را ارائه می‌کند اما برد کاملاً محدودی دارد و Sub-6Ghz 5G که برد بهتری دارد اما سرعتی نزدیک به 4G LTE دارد. و فقط آیفون 12 و 13 از هر دو میلی‌متر ویو و 5G زیر 6 گیگاهرتز پشتیبانی می‌کنند.

نسل بعدی سرویس تلفن همراه 5G با آیفون 12، 13 و SE 3 در دسترس است. اپل از تنظیمات «5G Auto» استفاده می‌کند که به‌طور پیش‌فرض آن را «حالت داده هوشمند» می‌نامد. هدف از این کار ایجاد تعادل بین سرعت شبکه و عمر باتری به کاربران است، اما همچنین می توانید تنظیمات را به صورت دستی مدیریت کنید تا آنچه را که در حال حاضر نیاز دارید بهینه کنید. برای فعال/غیرفعال کردن 5G در آیفون مراحل را دنبال کنید.

در اینجا به نظر می رسد:

روشن/خاموش کردن 5G در آیفون 1
روشن/خاموش 5G در آیفون 2

فعال/غیرفعال کردن 5G: این نماد چیست؟

با انواع مختلف سرویس 5G (sub-6Ghz، mmWave و غیره)، اپل چهار آیکون مختلف در نوار وضعیت آیفون دارد تا نشان دهد از چه چیزی استفاده می کنید (مهم نیست که 5G را به صورت دستی فعال کنید یا از 5G Auto استفاده کنید. /حالت داده هوشمند).

برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:

با این حال، در تنظیمات سلولی، می‌توانید انتخاب کنید که به صورت دستی 5G را در آیفون فعال یا غیرفعال کنید تا سرعت یا عمر باتری را بهینه کنید.

نحوه فعال/غیرفعال کردن 5G در آیفون

  1. سر به برنامه تنظیمات در آیفون شما (5G در آیفون 12، 13 و SE 3 موجود است)
  2. شير آب سلولی
  3. انتخاب کنید گزینه های داده سلولی
  4. شير آب صدا و داده
  5. با 5G Auto به عنوان پیش‌فرض، می‌توانید انتخاب کنید 5G فعال است برای استفاده در هر زمان که در دسترس است برای سرعت های بیشتر
  6. از طرف دیگر، اگر می‌خواهید 5G را به طور کامل غیرفعال کنید، روی ضربه بزنید LTE (دوام باتری بهتری می دهد)Source link

بخش چطوری 9to5mac فارسی

با این حال، یکی از معایب 5G این است که باتری بیشتری نسبت به LTE مصرف می کند. برخی آزمایش‌ها نشان داده‌اند که آیفون 1 تا 2.5 ساعت بیشتر از 5G با اتصال به 4G LTE دوام می‌آورد.

تنظیم پیش فرض 5G آیفون

Verizon از 5G UW برای رتبه‌بندی mmWave و سایر اتصالات 5G با فرکانس بالا، AT&T از +5G و T-Mobile از برچسب 5G UC (فوق ظرفیت) استفاده می‌کند. اگر در نوار وضعیت خود علامت «5G» را مشاهده کردید، نشان می‌دهد که در طیف پایین‌تری هستید (محدوده و پوشش بیشتر، سرعت‌های نسبتاً پایین‌تر).

تنظیمات پیش‌فرض 5G در آیفون برای عمر باتری و مصرف داده بر اساس برنامه داده شما بهینه شده است. می‌توانید این گزینه‌ها را برای زمان استفاده از 5G و میزان استفاده از داده در برنامه‌های خاص سفارشی کنید.

همچنین می‌توانید در تنظیمات سلولار روی «حالت داده» ضربه بزنید و انتخاب کنید داده های بیشتری را در 5G مجاز کنید برای ویدیو با کیفیت بالاتر برای پخش و مواردی مانند FaceTime. و برعکس، حالت داده کم برای زمانی که می خواهید پس انداز کنید

5G به طور پیش فرض در آیفون های سازگار فعال است، اما همیشه از آن استفاده نمی شود (حتی اگر در دسترس باشد). از چیزی که اپل آن را «حالت داده هوشمند» می نامد استفاده می کند که به طور خودکار سعی می کند بهترین تعادل بین 5G/LTE و عمر باتری را پیدا کند. اپل حتی می گوید برنامه داده شما را در نظر می گیرد:

توجه داشته باشید: آیفون SE 3 با سرویس mmWave 5G، درست زیر 6 گیگاهرتز سازگار نیست. آیفون 12 و 13 از هر دو میلی‌متر ویو و زیر 6 گیگاهرتز پشتیبانی می‌کنند.

اگر کنجکاو هستید که با چه نوع عملکرد 5G خواهید دید آیفون، به محل زندگی و اپراتور شما بستگی دارد. در ایالات متحده، Verizon، AT&T و T-Mobile همگی 5G در سراسر کشور در دسترس هستند و حداکثر سرعت می‌تواند به 1000 مگابیت در ثانیه (1 گیگابیت در ثانیه) برسد، اما این برای اکثر افراد عادی نخواهد بود.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.