هشت روز بعد، فیل شیلر در نهایت به هیئت مدیره OpenAI نخواهد پیوست


تنها هشت روز پس از فاش شد که فیل شیلر عضو اپل به عنوان ناظر به هیئت مدیره OpenAI ملحق خواهد شد، اکنون گزارش شده است که این نمی خواهد رسیدن

در عوض، OpenAI به سادگی متعهد به برگزاری جلسات منظم با شیلر و سایر شرکا و سرمایه گذاران خواهد شد…

گزارش اصلی

بلومبرگ هفته گذشته گزارش شد که توافق اپل برای ادغام ChatGPT در Apple Intelligence باعث می شود که این شرکت در هیئت مدیره OpenAI نقشی بدون رای داشته باشد و فیل شیلر در جلسات شورا شرکت کند.

نقش ناظر در هیئت مدیره، اپل را در موقعیتی برابر با مایکروسافت، بزرگترین حامی OpenAI و تامین کننده اصلی فناوری هوش مصنوعی آن قرار می دهد. این موقعیت به افراد اجازه می دهد تا در جلسات هیئت مدیره شرکت کنند بدون اینکه بتوانند رای دهند یا از سایر اختیارات مدیر استفاده کنند. با این حال، ناظران بینشی در مورد چگونگی تصمیم گیری در شرکت به دست می آورند.

فیل شیلر دیگر به هیئت مدیره OpenAI نخواهد پیوست

اگرچه به نظر می رسد گزارش اصلی دقیق بوده است – که در واقع این طرح بوده است – فایننشال تایمز می گوید دیگر تکرار نمی شود

اپل نه تنها نقش ناظر در هیئت مدیره را نمی پذیرد، بلکه مایکروسافت قبلاً از جایگاهی که اشغال کرده بود، کنار گذاشته است.

مایکروسافت صندلی ناظر خود را در هیئت مدیره OpenAI واگذار کرده است در حالی که اپل موقعیت مشابهی را اشغال نخواهد کرد [and] اپل همچنین باید نقش ناظری را در هیئت مدیره OpenAI در معامله ای برای ادغام ChatGPT در دستگاه های سازنده آیفون ایفا می کرد، اما به گفته یک فرد با آگاهی مستقیم از این موضوع، این کار را انجام نداد. […]

OpenAI در عوض جلسات منظمی با شرکای خود مانند مایکروسافت و اپل و سرمایه گذاران Thrive Capital و Khosla Ventures برگزار می کند.

به نظر می رسد این به دلیل نگرانی های ضد تراست باشد

به نظر می رسد این تغییر در برنامه ها با نگرانی های رقابتی مرتبط باشد. رگولاتورها در ایالات متحده و اروپا در حال حاضر در حال بررسی سرمایه گذاری مایکروسافت در OpenAI هستند و ممکن است اپل با حضور در هیئت مدیره، حتی بدون حق رای، خود را در معرض تحقیقات مشابهی قرار داده باشد.

به نظر می رسد هر دو شرکت به این نتیجه رسیده اند که این مبارزه ارزشش را ندارد و جلسات توجیهی غیر رسمی بدون نظارت نظارتی مزایای مشابهی را به همراه خواهد داشت.

عکس نستوه ابوطالبی در Unsplash

FTC: ما از لینک های وابسته به صورت خودکار و درآمدزا استفاده می کنیم. بیشتر.Source link

بخش appl 9to5mac فارسی