وکلا می گویند ممنوعیت آیفون در کلمبیا ناقض حقوق بشر اپل است

با این حال، استفاده غیرمجاز از اختراعات دقیقاً یک “فعالیت اقتصادی اساسی” نیست که توسط هنر محافظت می شود. 8.

در ماده 8 اعلامیه جهانی حقوق بشر آمده است:

اپل که از هشدار یک قاضی آمریکایی به دلیل سوء استفاده از روند قانونی دلسرد نشده بود، یک گام واقعاً فوق العاده به عقب در کلمبیا برداشته است. ثبت اختراعات فوس از نو:

هر کس حق دارد برای اعمالی که حقوق اساسی را که توسط قانون اساسی یا قانون به او اعطا شده است، از محاکم ملی صالح استفاده کند.

اریکسون موفق شد اولین آنها را در کلمبیا بدست آورد. دادگاه دستور توقف تمام فروش آیفون در این کشور را صادر کرد و از اپل خواست اطمینان حاصل کند که فروشندگانش از این ممنوعیت مطلع هستند.

اگر می خواهید پیشینه را با جزئیات بیشتری درک کنید، ما آن را در اینجا خلاصه کرده ایم.

قاضی به اپل هشدار می دهد که از روند قانونی سوء استفاده نکند

برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:

عکس: Patrick Gruban/CC BY-SA 2.0

اپل از هر یک از طرفین درگیر درخواست کمک اضطراری می کند.

  • اریکسون
  • شرکت حقوقی کلمبیایی او (OlarteMoure)
  • کارلوس آر. اولارته (شریک نامی این شرکت و وکیل اصلی اریکسون)
  • دادگاه مدنی شماره 43 از ناحیه بوگوتا

این شرکت تنها چند روز پس از اخطار یک قاضی آمریکایی مبنی بر عدم سوء استفاده از سیستم قانونی با ارائه درخواست های اضطراری برای موارد غیر اضطراری، درخواست کمک اضطراری در کلمبیا کرد.

زمینه

«چنین رفتاری ضامن و احتمالاً منجر به تحریم علیه آن خواهد شد [Apple]”

اپل می گوید ممنوعیت آیفون نقض حقوق بشر است

در جدیدترین چرخش عجیب در نبرد نقض حق ثبت اختراع بین اپل و اریکسون، شرکت کوپرتینویی به ممنوعیت آیفون در کلمبیا با ادعای نقض حقوق بشر خود پاسخ داد.

این بدان معنی است که این شرکت در حال حاضر حق ثبت اختراعات اریکسون را نقض می کند و شرکت سوئدی به دنبال ممنوعیت آیفون در تعدادی از کشورها است، به عنوان مثال قوانینی علیه واردات و فروش آیفون و آیپدهای 5G.

خلاصه اجرایی این است که آیفون ها و آیپدهای 5G از فناوری ثبت اختراع متعلق به اریکسون استفاده می کنند. اپل مجوز این فناوری را صادر کرده است، اما از مبلغی که برای این مجوز دریافت می شود راضی نیست و به همین دلیل پرداخت را متوقف کرده است.

قاضی گیلستراپ فکر نمی‌کند که ممکن است – در نتیجه اقدامات قهری در سایر حوزه‌های قضایی – برای صدور مجوز با اریکسون مذاکره کند، “آسیب قریب‌الوقوع و جبران‌ناپذیری” برای اپل است. پرونده تگزاس فراند در ماه دسامبر به محاکمه می رود و تا سپتامبر اپل و اریکسون باید در میانجیگری رسمی شرکت کنند […]Source link

بخش appl 9to5mac فارسی

اپل با ارائه یک درخواست اضطراری در منطقه شرقی تگزاس به دنبال خسارت از اریکسون برای ضررهایش در کلمبیا پاسخ داد. او همچنین دعاوی متقابل مختلفی را علیه اریکسون مطرح می کند.

شما فکر می کنید که این دو شرکت معنای حل و فصل اختلاف را در یک اتاق هیئت مدیره به جای مجموعه ای از دادگاه ها در سراسر جهان تشخیص می دهند، اما تا کنون هیچ نشانه ای از سازش از طرفین وجود نداشته است.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.


اپل از هیچ تلاشی برای لغو حکم آیفون/آی‌پد کلمبیایی اریکسون در مورد پتنت ضروری استاندارد 5G (SEP) دریغ نمی‌کند و اکنون اریکسون، وکلای آن و دادگاهی را که دستور این حکم را صادر کرده است متهم به نقض حقوق اولیه بشر کرده است. هنر 8 اعلامیه معروف جهانی حقوق بشر. نمی‌دانم آینده چیست – حق رای برای آیفون‌ها؟

یک مشکل رویه ای نیز وجود دارد. اپل باید یک حرکت منظم انجام می داد تا یک حرکت اضطراری جنبش. قاضی گیلستراپ توضیح می‌دهد: «تحریم‌های اضطراری باید فقط در شرایط واقعاً تخفیف‌دهنده ارائه شوند و نباید به‌عنوان وسیله‌ای برای دستیابی به برنامه اطلاعاتی سریع و رسیدگی در دادگاه مورد استفاده قرار گیرند» و «به این نتیجه می‌رسد که اپل از قوانین مربوط به اقدامات اضطراری سوء استفاده کرده و نادرست به کار برده است. در این دادگاه

اپل به‌ویژه از اینکه وکلای اریکسون به نمایندگی‌های فروش اپل نامه می‌نویسند، ناراحت است تا اطمینان حاصل کنند که از ممنوعیت فروش آیفون‌ها آگاه هستند – که مولر خاطرنشان می‌کند، با توجه به اینکه وکلای اپل دقیقاً همین کار را در اختلاف پتنت با سامسونگ انجام دادند، اعتراض جالبی است.

گرفتن 9to5Mac

سازنده آیفون هیچ یک از حقایق را رد نمی کند. او تصدیق می کند که از فناوری ثبت اختراع اریکسون استفاده می کند و اعتراف می کند که مجوز خود را تمدید نکرده است و بنابراین در حال حاضر حق ثبت اختراع را نقض می کند. به نظر می رسد امیدوار است که بتواند فشار قانونی کافی را اعمال کند تا اریکسون را مجبور به پذیرش پرداخت کمتری کند، در حالی که شرکت سوئدی با درخواست ممنوعیت آیفون، همین کار را برعکس انجام می دهد.

مانند ثبت اختراعات فوس گزارش داد، قاضی تگزاس درخواست اپل را رد کرد – اما همچنین این شرکت را به دلیل سوء استفاده از روند حرکت اضطراری برای یک موضوع غیر اضطراری محکوم کرد.

نکته اصلی در اینجا این است که هر دو جامعه آسیب پذیر هستند. اریکسون، زیرا قطع همزمان جریان درآمد حاصل از فروش محصول و حق امتیاز ثبت اختراع، آن را از نظر مالی در موقعیتی نامطمئن قرار می دهد. اپل، زیرا عواقب مالی ممنوعیت فروش آیفون در بازارهای بزرگ، مقادیر زیادی پول را در معرض خطر قرار می دهد.

قاضی به وکلای اپل گفت که اگر دوباره همین کار را انجام دهند، او را سرگرم نمی کند.

هیچ کس یکی از مدیران اپل را در کلمبیا برهنه نگذاشت و یا بدون اجازه نمونه خون گرفت. با گسترش، هنر. 8 UDHR «همچنین حق شما برای توسعه هویت شخصی و ایجاد دوستی و سایر روابط را پوشش می دهد. این شامل حق مشارکت است ضروری اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و اوقات فراغت. (تأکید اضافه شده است)

فلوریان مولر، کارشناس ثبت اختراع، از نظریه اپل که در این مورد اعمال می شود، تحت تأثیر قرار نگرفته است.

البته این بدان معنا نیست که هر بار که با یک قاضی مخالفت می کنید، این ماده اعمال می شود. […]