ویدئوی سینمایی برای سینمای آماتور تست شده در آیفون 13

دفعه قبل اشاره کردم که ویژگی انتخاب فوکوس مبتنی بر هوش مصنوعی در Cinematic Video از نقطه نظر فنی چشمگیر بود، اما واقعاً خارج از جعبه به نظر نمی رسید.

با این حال، بعداً متوجه شدم که اگر فیلم را AirDrop کنید، نسخه‌ای را با فوکوس انتخابی دریافت خواهید کرد.

شما هم فوکوس انتخابی و هم نسخه استاندارد را دریافت می کنید

این آزمایش تحت شرایط کنترل شده کاملاً تأیید کرده است که فیلمسازان آماتور تمایلی به استفاده از این ویژگی در شکل فعلی آن ندارند. متوجه شدم که تغییرات فوکوس بسیار تصادفی ایجاد می کند. پس از یک آزمایش اولیه، به طور کامل به کنترل فوکوس دستی تغییر مکان دادم.

برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:

یک خبر خوب وجود دارد.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.


با این حال، حقیقت تلخ این است که فیلمسازان آماتور هنوز از آن استفاده نمی کنند. واضح است که فیلم فوق‌العاده چشمگیر اپل تحت شرایط بسیار کنترل شده گرفته شده است و این شرکت تنها کلیپ‌هایی را انتخاب می‌کند که این ویژگی در آنها کاملاً کار می‌کند. من شک دارم که وجود داشته باشد بزرگ میزان آزمون و خطا درگیر بود، و اینکه هنوز تعداد زیادی فیلم معیوب در کف اتاق ویرایش مجازی وجود داشت.

من از یک چراغ استفاده کردم، a گودوکس SL-60W، که یک نور ویدئویی اقتصادی است که در بین فیلمسازان آماتور محبوبیت دارد. به ناب ترین سبک یک فیلمساز مقتصد، یک را اضافه کردم شبکه لانه زنبوری برای کنترل پخش نور و یک تکه توری سفید تا شده برای نرم شدن آن. یک تکه چوب به عنوان “پرچم” استفاده شد – برای جلوگیری بیشتر از نشت نور.

گفته می شود، هر فیلمسازی، صرف نظر از بودجه، باید انتظار داشته باشد که برای کیت های صوتی پول خرج کند. وقتی برای اولین بار شروع به تحقیق در مورد فیلم کردم، تمام توصیه این بود که صدا حداقل به اندازه ویدیو مهم است – و ممکن است برخی بگویند بعد از مهم. اگر مردم بتوانند دیالوگ را به وضوح بشنوند، ویدیوی با کیفیت پایین را تماشا خواهند کرد، اما نه برعکس. بنابراین غیرمنطقی نیست که حتی از فیلمسازان آیفون هم انتظار داشته باشیم که حداقل برای یک ضبط کننده صدا پول خرج کنند. اگر این کار را درست انجام می دادم از میکروفون های یقه ای نیز استفاده می کردم.

زمان بندی قفسه فوکوس غیر قابل درک و خارج از کنترل است

این به این معنی نیست که آنها کارآمد نیستند – در واقع، آنها ثابت کرده اند که تحت این شرایط کنترل شده به طور قابل توجهی خوب هستند – بلکه دو ضربه سریع مورد نیاز برای تغییرات فوکوس دستی به اندازه کافی قوی است که توسط میکروفون های داخلی قابل دریافت باشد.

TL؛ DR این است که هنوز به اندازه کافی خوب نیست.Source link

بخش آیفون 13 9to5mac فارسی

دفعه قبل گفتم که می خواهم یک تست مناسب از پتانسیل فیلمبرداری سینمایی آیفون 13 برای سینمای خانگی انجام دهم. تجربیات اولیه من نشان داده بود که هنوز برای پرایم تایم آماده نشده بود، اما آن ها در شرایط متفاوتی بودند.

اپل واقعاً باید آن را بتا می نامید. فکر می کنم دلیلش این نیست که او یک ویژگی اصلی برای آیفون 13 می خواست و تمام. اما، در واقع اولین نسخه بتا است.

من این را با استفاده از Image Capture امتحان کردم، فکر کردم که انتقال سیمی ممکن است بهتر باشد، اما یک فایل ویدئویی “مسطح” و دو فایل sidecar به من داد که هنگام وارد کردن به برنامه Photos در مک از قلم انداخته شدند.

در دوربین های فیلم معمولاً مشکلی نیست – می توانید نوردهی را بر اساس آن تنظیم کنید. با این حال، آیفون 13 در ابتدا شکایت داشت که نور برای حالت فیلم سینمایی بسیار کم است و من مجبور شدم آن را کمی بیشتر از آنچه می‌خواهم روشن کنم.

انتخاب فوکوس خودکار غیر شروع کننده است

من حدس می‌زنم اجتناب‌ناپذیر است: یک ضربه محکم باید کاملاً محکم باشد و میکروفون‌ها دقیقاً در کنار صفحه‌نمایش قرار دارند، بنابراین اگر می‌خواهید سطح صدا به اندازه‌ای بالا باشد که کسی را در فاصله 10 تا 12 فوتی دوربین ضبط کنید، سپس صفحه را فشار دهید تا صدای صفحه نمایش پخش شود. با صدای بلند

هنوز هست مقداری عمق میدان در نسخه استاندارد ویدیو، و فوکوس به طور مشابه کنترل می شود، بنابراین شما به طور موثر هم نسخه مصنوعی و هم طبیعی فیلم را دریافت می کنید. با این حال، سنسور کوچک یک گوشی هوشمند در مقایسه با یک دوربین اختصاصی به این معنی است که این اثر نسبتاً ظریف است.

کنترل عمق میدان واقعی از یک عکس از پشت صحنه

فیلم سینمایی برای سینمای خانگی – نتیجه گیری

این یک مشکل بزرگ ایجاد می کند …

شما نمی توانید از میکروفون آیفون استفاده کنید!

برای مقایسه، در اینجا همان فیلم بدون جلوه های ویدیویی سینمایی وجود دارد:

من می‌خواستم این یک پیش‌نمای واقعی از تصویر خام باشد، به طوری که هرگونه تغییر فوکوس دقیقاً مطابق تصویر به نظر برسد (البته به مسئله زمان‌بندی مشکل‌ساز زیر توجه کنید). هیچ اصلاح یا درجه بندی رنگی وجود ندارد – من فقط از HDR به SDR (REC 709) تبدیل کردم – بنابراین اساساً مستقیماً از دوربین است.

ویدیوهای سینمایی در آیفون 13 چند جنبه منفی دارد. هشدار اسپویلر: بزرگترین آنها این است که هنوز به اندازه کافی خوب نیست – اما در پایان به آن خواهیم رسید. در این میان، اجازه دهید به برخی از نقاط ضعف خاص بپردازیم.

نور کم می تواند یک مانع باشد

همچنین سرعت تغییر فوکوس را کنترل نمی کنید. ممکن است بخواهید گاهی اوقات یک تغییر واقعاً سریع انجام دهید، و در مواقع دیگر یک تغییر آرام‌تر انجام دهید تا با حال و هوای صحنه یا عمل مطابقت داشته باشد، اما آن درجه از کنترل را ندارید.

خبر خوب

در نهایت، من از یک آداپتور سه پایه کم هزینه برای نصب آیفون استفاده کردم. مجموع هزینه راه اندازی کمتر از 200 دلار بود، برای جوانی که می خواهد اولین قدم های خود را به سمت فیلم برداری بردارد، بسیار واقع بینانه است – اگرچه در بخش اخبار بد شاهد یک استثنا از آن خواهیم بود.

بیایید با نگاهی به نتیجه قبل از صحبت در مورد آن شروع کنیم. بهترین حالت تماشای تمام صفحه برای مشاهده هر گونه مشکل و اطمینان از کیفیت 1080p است.

با اینکه به گوشی یک پس زمینه ساده با کنتراست خوب دادم، باز هم گیج بود. به طور خاص به بینی آنتون در ویدیو نگاه کنید! شما همچنین می توانید تعدادی از مناطق دیگر را ببینید که در آن او تلاش می کرد تا بفهمد چه چیزی باید واضح و تار باشد، مانند پاهای Laetitia و تلفن آنتون.

بنابراین در واقعیت زمانی که ویدیو فقط به کیت اضافی کمتر از 200 دلار نیاز داشت، مجبور شدم از کیت دیگری استفاده کنم ضبط صوت باز هم به همان مبلغ. سپس آهنگ‌های صوتی و تصویری جداگانه را در Final Cut Pro همگام‌سازی کردم (یک ویژگی خودکار وجود دارد، به این معنی که کاملاً بدون درد است).

مانند آزمایش غیررسمی خود، نتوانستم راهی برای غیرفعال کردن کامل تغییر فوکوس مبتنی بر هوش مصنوعی پیدا کنم، به این معنی که یک ضربه برای تغییر فوکوس قابل اعتماد نیست: برای فعال کردن حالت ردیابی فوکوس باید دو بار ضربه بزنید.

من می‌خواستم یک آزمایش منصفانه انجام دهم، با تنظیم صحنه و نور دقیقاً همان طور که توسط یک فیلمساز آماتور معمولی کم‌هزینه انجام می‌شود. من این کار را با قرض گرفتن چند بازیگر و فیلمبرداری صحنه اول یک قسمت آزمایشی (بسیار پیش‌نویس!) یک کمدی کمدی انجام دادم…

نصب

با یک دوربین معمولی، شما معمولاً فوکوس را روی کاراکتر صحبت می کنید، سپس فوکوس را به کاراکتر دوم تغییر می دهید. (البته، استثنائات زیادی وجود دارد، جایی که واکنش همان چیزی است که ما می خواهیم ببینیم، اما این حالت پیش فرض خواهد بود). زمان بندی کردم که تمرکزم به این صورت تغییر کند. با این حال، به جای شروع تمرکز بر روی شیر، آیفون به پایان می رسد در این مرحله.

نور دوم یک نور “عملی” بود، یعنی یک چراغ خیابانی خانگی که برای روشن کردن بازیگر دوم عالی بود. این یک لامپ Philips Hue داشت که به من اجازه می داد روشنایی را کنترل کنم.

بازیگران: آنتون تویدیل و لتیتیا کولسون. فیلمنامه: بن لاوجوی.
تصاویر: CK تذهیب. با تشکر از جف بنجامین برای کمک FCP.

در سینما بسیار رایج است که بخواهیم برخی نماها نور نسبتاً کمی داشته باشند. این می تواند درام ایجاد کند و مانند فوکوس انتخابی، راه دیگری برای حذف عناصر منحرف کننده از کادر ارائه دهد و اطمینان حاصل کند که تمام توجه به بازیگران است.

در آن شرایط خاص عالی بود، زیرا قرارداد با بازیگران این بود که آنها برای فیلم‌های نمایشی خود مواد دریافت می‌کردند – و صادقانه بگویم، انتشار ویدیوی سینمایی به اندازه کافی برای این کار خوب نیست. اما حتی زمانی که اوضاع بهتر شود، برخی از بازیگران ممکن است بخواهند همیشه تمرکز داشته باشند، بنابراین ما واکنش‌های آنها و همچنین دیالوگ‌هایشان را می‌بینیم، بنابراین این واقعاً مفید است.

باید بگویم که بسیار خشن و آماده است. تمام معادل های ساختگی شکار تمرکز وجود دارد، و چند اشکال و مصنوعات وجود دارد.

این بدان معناست که فوکوس قبل از اینکه روی آن ضربه بزنید تا آن را تغییر دهید شروع به حرکت می کند که در نمونه فیلم قابل مشاهده است.

او خیلی تلاش می کند. از نظر فنی قابل توجه است. اما برای استفاده واقعی به اندازه کافی خوب نیست.

یکی از محدودیت های بزرگی که من پیدا کردم این است که نمی توانید به طور واقع بینانه از میکروفون های داخلی آیفون استفاده کنید.

نتیجه این است که دریافت هر دو نسخه فوکوس انتخابی از یک کلیپ آسان است. AirDrop برای فوکوس انتخابی، انتقال با Image Capture برای نسخه “مسطح”.

به همین دلیل، ما در نهایت تصاویر را در خود آیفون بررسی کردیم که ایده آل نبود.

خبر بد

با این حال… این واقعیت که این نسخه بتا با نام دیگری است نیز خبر خوبی است. هنوز به یاد دارم که نسخه اول حالت پرتره چقدر بد بود و الان چقدر نسبتا خوب است. البته ما شاهد پیشرفت مشابهی با Cinematic Video خواهیم بود.

از نقطه نظر فنی/گجت، من از آنچه این ویژگی می تواند انجام دهد شگفت زده می شوم. شگفت انگیز است که می تواند این نوع پردازش تصویر را در زمان واقعی با سرعت 30 فریم در ثانیه انجام دهد. این واقعیت که همه تغییرات فوکوس قابل ویرایش هستند همچنین به این معنی است که می توانید اشتباهات را برطرف کنید و بعداً تغییرات هنری ایجاد کنید و فشار هنگام عکسبرداری را کاهش دهید.

روزی شاهد فیلم‌سازان آماتور خواهیم بود که با تمرکز انتخابی روی آیفون‌های خود فیلم می‌گیرند. . شاید حرفه ای ها نیز از آن به عنوان دوربین B یا C استفاده می کنند. فقط … نه برای مدتی.

کاری که من معمولاً دوست دارم هنگام فیلمبرداری انجام دهم، استفاده از مکث برای انتقال فیلم به مک است. این به دو چیز می رسد. اول از همه، به این معنی است که من یک نسخه پشتیبان فوری از ویدیو دارم. دوم، من و بازیگران می‌توانیم فیلم را روی یک صفحه نمایش بزرگ مرور کنیم.