چگونه به‌روزرسانی‌های بتا iOS را در تنظیمات فعال کنیم

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بیشتر.Source link

بخش چطوری 9to5mac فارسی

با شروع نسخه بتای iOS و iPadOS 16.4، اعضای برنامه توسعه دهنده اپل گزینه جدیدی را برای فعال کردن بتاهای توسعه دهنده مستقیماً از به روز رسانی نرم افزار در تنظیمات مشاهده خواهند کرد. این گزینه جدید به طور خودکار در دستگاه‌هایی فعال می‌شود که قبلاً در برنامه ثبت‌نام کرده‌اند و به آخرین نسخه بتا به‌روزرسانی می‌شوند. iPhone یا iPad شما باید با همان Apple ID که برای ثبت نام در برنامه Apple Developer Program استفاده کردید وارد شوید تا این گزینه را در تنظیمات ببینید. در نسخه‌های آینده iOS و iPadOS، این تنظیم جدید راهی برای فعال کردن نسخه‌های بتا توسعه‌دهنده خواهد بود و پروفایل‌های پیکربندی دیگر اجازه دسترسی را نمی‌دهند.

با این حال، نمایه بتا به طور خودکار از آیفون 14 پرو من حذف شد.

اطلاعات بیشتر در مورد iOS 16.4:

اپل تغییر قابل توجهی را در نحوه دریافت به‌روزرسانی‌های بتای توسعه‌دهنده و عمومی خود در آیفون با iOS 16.4 و نسخه‌های بالاتر ایجاد کرده است. برای یادگیری نحوه فعال کردن به‌روزرسانی‌های بتای iOS در تنظیمات و مزایای سیستم جدید، ما را دنبال کنید.

در اینجا نحوه توضیح اپل این تغییر است:

فرآیند جدید در حال انجام است زیرا اپل اولین نسخه بتای توسعه دهنده iOS 16.5 را منتشر کرد و بدون شک انتشار عمومی در راه است. به عنوان بخشی از این تغییر، پروفایل های پیکربندی بتا قدیمی به طور خودکار از دستگاه های iOS حذف می شوند.

حذف کامل پروفایل‌های پیکربندی ممکن است فوراً اتفاق نیفتد زیرا اپل به‌جای ارائه نسخه یا تاریخ خاص، به طور مبهم گفت: «در نسخه‌های آینده iOS و iPadOS».

در حالی که اپل در ابتدا گفت که باید از همان Apple ID استفاده کنید که در تنظیمات iOS برای دریافت نسخه‌های بتا استفاده می‌کردید، اما قبل از انتشار iOS 16.4 تغییر کرد. اکنون می توانید Apple ID مورد نظر خود را برای استفاده با توسعه دهنده یا نسخه بتا عمومی انتخاب کنید.

چگونه به‌روزرسانی‌های بتای iOS را در تنظیمات با نسخه 16.4 و بالاتر فعال کنیم

  1. آن را راه اندازی کنید برنامه تنظیمات در iPhone یا iPad خود که دارای iOS 16.4 است
  2. شير آب عمومی > به روز رسانی نرم افزار
  3. جدید را انتخاب کنید به روز رسانی بتا دکمه (ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود)
  4. حالا انتخاب کنید توسعه دهنده بتا یا بتا عمومی
  5. اگر نیاز به تغییر Apple ID مرتبط با نسخه بتا دارید، می توانید روی آن در پایین ضربه بزنید.
به روز رسانی بتای iOS را در تنظیمات 1 فعال کنید

مزیت اصلی این تغییر این است که نصب نسخه بتای iOS بر روی آیفون یا آیپد با گزینه فعال کردن آن در تنظیمات سریعتر و آسانتر خواهد بود. همچنین برای کسانی که ممکن است نیاز به جابجایی بین نسخه عمومی و نسخه بتا داشته باشند، باید سریعتر جابجا شود.