کارخانه تراشه آریزونا TSMC عقب مانده از برنامه. کارگران آمریکایی متهم شدند

به نظر می‌رسید که این یارانه‌ها از طریق قانون CHIPS، یک برنامه 50 میلیارد دلاری برای ترویج ساخت تراشه در ایالات متحده، پرداخت شود – اما TSMC دو برابر مبلغی که در ابتدا پیشنهاد شده بود، طلب کرد.

12000 کارگر آمریکایی به عنوان “گران” توصیف می شوند و ارتباط با آنها “مشکل” است. TSMC می خواهد صدها کارگر را از تایوان بیاورد تا کار را سرعت بخشد.

کمتر از یک ماه پس از اعلام این خبر، مشخص شد که این شرکت به دنبال کمک های مالی عظیم دولت ایالات متحده برای ادامه کار است. اپل از این پیشنهاد کمک مالی حمایت کرد و از طرف TSMC لابی کرد.

هنوز مشخص نیست که آیا ویزا اعطا می شود و آیا کارگران آمریکایی جایگزین یا تکمیل می شوند.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بیشتر.Source link

بخش appl 9to5mac فارسی

TSMC و تامین کنندگان آن در حال مذاکره با دولت ایالات متحده برای کمک به فرآیند درخواست ویزای غیر مهاجرتی با هدف اعزام بیش از 500 کارگر مجرب در اوایل ماه ژوئیه برای تسریع ساخت و نصب تاسیسات اتاق تمیز هستند. خطوط لوله و سایر تجهیزات، زنجیره تامین سه تراشه مدیران گفتند […]

اکنون، نیکی آسیا گزارش ها حاکی از آن است که این شرکت پذیرفته است که این پروژه “پرهزینه تر” از حد انتظار است، اگرچه گفته است که مازاد آن “قابل مدیریت” است.

کار ساخت و ساز نیز به تعویق افتاده است.

«برای سازندگان اتاق تمیز تایوانی برقراری ارتباط با کارگران ساختمانی خارجی در یک محیط ناآشنا دشوار و پرهزینه است. یکی از تامین کنندگان گفت که فرستادن پیمانکاران ساخت و ساز با تجربه و کارگران آنها از تایوان که قبلا با تامین کنندگان تراشه کار کرده اند، می تواند در زمان و هزینه زیادی صرفه جویی کند.

TSMC همچنین اعتراف کرد که کار ساخت و ساز به طور قابل توجهی از برنامه عقب مانده است. انتظار می رفت که این شرکت بتواند تولید تراشه در این تاسیسات را به حدود سپتامبر امسال منتقل کند، اما اکنون انتظار می رود که این اتفاق تا فوریه یا مارس آینده رخ ندهد.

تامین مالی برای ساخت کارخانه تراشه TSMC در آریزونا همیشه یک موضوع بحث برانگیز بوده است.

یکی از مدیران شرکت Nikkei گفت: «کارگران آمریکایی به اندازه کافی وجود ندارند که تجربه دست اول خوبی داشته باشند، به ویژه در ساخت تاسیسات تولید نیمه هادی، و بسیاری با الزامات کارخانه های تولید تراشه آشنا نیستند. “این باعث تاخیر در چندین کار نصب شده است” […]

این تأخیر سؤالاتی را در مورد زمان شروع فعالیت کارخانه ایجاد می کند، اگرچه منابع TSMC می گویند که همیشه تأخیر را مجاز دانسته است، بنابراین تأخیر در بهره برداری «لزوماً به این معنا نیست» که تولید اولیه تراشه ها به تأخیر می افتد.

کارگران آمریکایی مقصر دانستند. TSMC تایوانی های بیشتری می خواهد

این خبر به دنبال نگرانی در مورد ایمنی در کارخانه، پس از حوادث متعدد، و ادعایی مبنی بر استفاده از مته آتش نشانی فعال برای پنهان کردن نیاز به تخلیه نیروگاه پس از نشت گاز است.

بودجه کارخانه تراشه TSMC آریزونا

عکس Guilherme Cunha/Unsplash

کار ساخت و ساز در کارخانه تراشه TSMC در آریزونا، که انتظار می‌رود تراشه‌هایی برای برخی از دستگاه‌های قدیمی‌تر اپل بسازد، بیش از بودجه و برنامه‌ریزی پیش رفت که منجر به برنامه‌ریزی برای اعزام صدها کارگر تایوان برای تلاش برای حل مشکلات شد.