کارخانه های جدید آیفون در هند با انتقال اپل تولید از چین

نیاز اپل به کاهش اتکای خود به چین به‌عنوان یک مرکز تولید سال‌هاست که واضح بوده است، اما تأثیر همه‌گیری بر بزرگترین کارخانه مونتاژ آیفون در جهان واقعاً این مشکل را نشان داده است. تخمین زده می شود که اختلال COVID-19 هفته ای یک میلیارد دلار برای این شرکت هزینه داشته باشد.

هند به عنوان امید اصلی اپل در انتقال تولید به خارج از چین در نظر گرفته می شود. گزارشی در سال گذشته حاکی از آن بود که تا سال 2025 یک چهارم آیفون‌ها در هند ساخته می‌شوند و گزارشی که بعدا منتشر شد نشان می‌دهد که تا سال 2027 به نیمی از آیفون‌ها می‌رسد.

پس از اینکه اپل در ماه مارس به فاکسکان قرارداد جدیدی را برای آنها پیشنهاد داد، حداقل یکی از کارخانه‌ها نیز انتظار می‌رود ایرپاد تولید کند.

ادامه ترک چین توسط اپل

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بیشتر.

Source link

بخش appl 9to5mac فارسی

اپل انتظار دارد مونتاژ آیفون 15 به طور همزمان در چین و هند آغاز شود. در ماه فوریه مطلع شدیم که انتظار می‌رود یک کارخانه جدید فاکسکان در هند تقریباً نصف کارخانه مونتاژ بزرگ آیفون در ژنگژو چین، معروف به شهر آیفون، باشد.

فاکسکان کارخانه جدید آیفون را افتتاح کرد

همچنین انتظار می رود فاکسکان در یک یا چند کارخانه جدید ایرپاد تولید کند. در ماه مارس، این شرکت اولین قرارداد را برای تولید هدفون اپل در هند منعقد کرد.

یانگ لیو، رئیس فاکسکان پیشنهاد کرده است که تولید آن در آنجا باید به شرکت اجازه دهد تا درآمد خود را در کشور دو برابر کند. این منطقه به «تلانگانا اسپید» افتخار می کند – واکنش سریع دولت منطقه ای آن به طرح های تجاری جدید.

AirPods نیز به عنوان بخشی از این طرح گزارش شده است

با نشان دادن “سرعت Telangana”، من خوشحالم که امروز افتتاح اولین کارخانه فاکسکان را در Telangana در Kongar Kalaan اعلام کنم.

با سرمایه گذاری بیش از 500 میلیون دلار در مرحله اول 25000 شغل مستقیم ایجاد می کند. #تلانگانا #فاکسکان pic.twitter.com/PHThJWxsfT

— KTR (@KTRBRS) 15 مه 2023

وزیر صنعت و بازرگانی هند امروز در توییتی اعلام کرد که این شرکت کارخانه جدید آیفون را افتتاح کرده است.

عکس: Raghavendra V. Konkathi/Unsplash

دولت هند امروز اعلام کرد که فاکسکان راه را برای کارخانه‌های جدید 500 میلیون دلاری آیفون در تلانگانا، در جنوب این کشور، هموار کرده است، زیرا اپل به تلاش‌های خود برای انتقال تولید بیشتر به خارج از چین ادامه می‌دهد.