کارخانه TSMC آریزونا تولید انبوه را در سال 2024 آغاز می کند – رسمی

انتظار می رود سفارشات تراشه های اپل در نهایت – حداقل تا حدی – از کارخانه آریزونا انجام شود.

مارک لیو، رئیس TSMC، با اشاره به یک کارخانه تولید تراشه، افزود: «ما در حال حاضر در فرآیند بررسی دقیق برای داشتن یک کارخانه فناوری تخصصی در ژاپن هستیم. “هنوز برای افشای این تصمیم زود است، زیرا این تصمیم بر اساس نیازهای مشتریان ما، ارزیابی کارایی عملیاتی و صرفه جویی در هزینه خواهد بود.” او افزود که فاب بالقوه در ژاپن در برنامه سه ساله 100 میلیارد دلاری TSMC لحاظ نشده است.

این شرکت در آن زمان در مورد هر یک از این پیشنهادات اظهار نظر نکرد، اما نیکی آسیا گزارش می دهد که رئیس، مارک لیو اکنون زمان بندی را تایید کرده است.

TSMC برای اولین بار در ماه می برنامه های خود را برای کارخانه ایالات متحده اعلام کرد.

هنوز هیچ خبری رسمی در مورد گزارش های گسترده مبنی بر استفاده از این کارخانه برای تولید تراشه های سری A و سری M اپل منتشر نشده است.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.


اگر این کارخانه ساخته شود، احتمالا تراشه هایی برای سونی تولید خواهد کرد.

لیو برای اولین بار تأیید کرد که کارخانه 12 میلیارد دلاری TSMC که در آریزونا در حال ساخت است، تولید انبوه را در سه ماهه اول سال 2024 آغاز خواهد کرد و گفت که اولین گروه از مهندسان استخدام شده از ایالات متحده برای کارکنان کارخانه در پایان سال به تایوان رسیدند. آوریل برای آموزش

سی سی وی، مدیر عامل TSMC، گفت که برترین سازنده تراشه جهان در حال انجام “سنجش ​​لازم” برای تعیین امکان سنجی نصب تراشه در ژاپن است. Nikkei Asia پیشتر گزارش داده بود که TSMC قصد دارد یک کارخانه در استان کوماموتو غربی بسازد. […]Source link

بخش اپل سیلیکون 9to5mac فارسی انتظار می رود کارخانه TSMC در آریزونا در سال 2024 شروع به تولید کند و اکنون این موضوع توسط رئیس این شرکت تأیید شده است.

پس از چند روز شایعه، اکنون رسمی شده است. TSMC در یک بیانیه مطبوعاتی قصد خود را برای ایجاد یک کارخانه تولید تراشه در ایالات متحده، به ویژه در آریزونا، اعلام کرد.

این شرکت همچنین قصد دارد برای اولین بار در ژاپن گسترش یابد.

برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:

عکس: کالین لوید/پاشیدن

انتظار می رود ساخت در سال 2021 آغاز شود و اولین تراشه های کارخانه می تواند در سال 2024 ساخته شود. TSMC سازنده انحصاری تراشه های سری A است که اپل در دستگاه های iOS خود استفاده می کند. […]

ما به فشرده سازی برنامه خود ادامه خواهیم داد [for the project] لیو گفت تا جایی که می توانیم.