270 وات توان بین المللی در یک شارژر کوچک

وقتی Chargeasap یک نمونه اولیه از شارژر جدید زئوس 270 واتی خود را برای من ارسال کرد، آن را در دو سفر امتحان کردم – یکی به ایالات متحده و دیگری به اروپا – و آنقدر تحت تأثیر قرار گرفتم که آن را به شارژر مسافرتی استاندارد جدید خود تبدیل کردم.

فناوری GaN

من توانستم به طور کامل مک بوک پرو 16 اینچی، آیپد پرو 12.9 اینچی و آیفون 14 پرو مکس را بدون اینکه دستگاه به ظرفیت خود نزدیک شود، برق رسانی کنم.

یکی از چیزهایی که در مورد آن دوست دارم، آداپتورهای مسافرتی بسیار جمع و جور است که همراه آن است. هر کدام به داخل و خارج می‌روند و بین آنها تقریباً تمام کشورهای جهان را پوشش می‌دهند.

این یک آجر شارژ بسیار قابل حمل است که توان خروجی کل عظیم 270 وات را ارائه می دهد – تا 140 وات از یک پورت – و آداپتورهای دوشاخه بین المللی فوق فشرده همراه آن، آن را به یک گزینه بسیار راحت برای سفر تبدیل می کند.

صفحه نمایش در اینجا نقطه عطفی است که به شما امکان می دهد مصرف برق را برای هر یک از دستگاه های خود مشاهده کنید.

Chargeasap Zeus اولین باری است که شارژری دارم که برای استفاده محلی به اندازه کافی قدرتمند است اما برای استفاده در پرواز به اندازه کافی فشرده است. برای هر دو سفر، من فقط از یک شارژر استفاده کردم.

یک نقطه ضعف بالقوه برای اندازه جمع و جور وجود دارد. همه شارژرهای مسافرتی قبلی من دارای یک دوشاخه برق هشت نفری بودند که امکان کابل برق کوتاهتر یا طولانی تر را فراهم می کرد. با زئوس، خود منبع تغذیه باید به پریز وصل شود. این می تواند انعطاف پذیری را محدود کند و همچنین به این معنی است که وزن آجر می تواند به طور بالقوه باعث بیرون کشیدن آن از سوکت، بسته به زاویه سوکت شود. هرچند تا الان این مشکل رو پیدا نکردم این شامل استفاده از هر هواپیمای دیگر، دو قطار، چهار سالن، دو اتاق هتل و چندین کافه مختلف است.

Chargeasap Zeus: نتیجه گیری

سوم، این راندمان بسیار بهبود یافته برای محیط زیست بهتر است و انرژی کمتری به عنوان گرما هدر می رود.

Chargeasap Zeus: نگاه و احساس

اولین چیزی که در مورد شارژر توجه می کنید این است که چقدر جمع و جور است. اندازه موی بیش از 3.5 اینچ طول، 2 اینچ عرض و 1.7 اینچ عمق دارد. حجم کمتری نسبت به شارژر 140 واتی اپل دارد، تقریباً دو برابر قدرت و چهار برابر پورت‌ها.

چیزی که بیشتر در مورد مشخصات زئوس به چشم می‌خورد فقط قدرت کل چشمگیر 270 وات نیست، بلکه چگونگی خرابی آن است. 140 وات فقط از یکی از پریزهای USB-C در دسترس است، به عنوان مثال، به MacBook Pro M1 Max 16 اینچی من اجازه می دهد تا حتی برای سخت ترین کارها به طور کامل تغذیه شود.

  • ابعاد: 90 × 42 × 50 میلی متر / 3.54 اینچ × 2.17 اینچ × 1.96 اینچ
  • وزن: 320 گرم / (0.7 پوند)
  • برق ورودی: 100-240V~50-60Hz 3A
  • توان خروجی کل: 270 وات
  • پورت ها: 3x USB-C و 1x USB-A
  • 140 وات USB-C1: 5~15V⎓3A / 20~28V⎓5A (PPS: 5~21V⎓5A)
  • 100 وات USB-C2: 5~15V⎓3A / 20V⎓5A (PPS: 3.3~21V⎓5A)
  • 100 وات USB-C3: 5~15V⎓3A / 20V⎓5A (PPS: 3.3~21V⎓5A)
  • 36 وات USB-A: 4.5 ⎓5A / 5V⎓~4.5A / 5V⎓3A / 9V⎓3A / 12V⎓3A
  • حفاظت: حفاظت از جریان بیش از حد، ولتاژ بیش از حد، دمای بیش از حد و اتصال کوتاه

استفاده شده

برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:

اول آنها هستند زیاد کارایی بیشتری در هدایت جریان دارد. این بدان معنی است که شما می توانید قدرت بیشتری را در واحدی با همان اندازه قرار دهید. یا، به بیان دیگر، می توانید ظرفیت زیادی را در یک آجر کوچکتر فشرده کنید.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. ذیل.


نکته قابل توجه بعدی در مورد Zeus یک صفحه نمایش OLED رنگی است که برای نشان دادن ولتاژ و وات واقعی توسط دستگاه های شما استفاده می شود.

اگر با مک بوک پرو سفر می کنید، یکی از گزینه ها استفاده موثر از آن به عنوان شارژر مسافرتی است. این کاری است که من در چندین سفر انجام داده‌ام، اگرچه همیشه یک گزینه عملی نیست، بنابراین معمولاً با یک PSU سفر می‌کنم (در واقع دو PSU، به دلایلی که وارد آن خواهم شد).

بهترین چیز در مورد زئوس استفاده شده این است که واقعاً یک شارژر است که همه این کارها را انجام می دهد – اما در یک واحد به اندازه کافی جمع و جور است که برای برق رسانی در دفتر مرکزی و همچنین در دفتر عالی کار می کند.

این فشردگی برای من یک مزیت قابل توجه است. من معمولا با دو شارژر سفر می کردم. یکی اصلی، به اندازه کافی قوی برای برق و شارژ همه دستگاه های من، که در اتاق هتل یا آپارتمان محلی خود استفاده می کنم. اما از آنجایی که این معمولاً حجیم است، من معمولاً یک دومی کوچکتر را نیز بسته بندی می کنم تا در خود سفر از آن استفاده کنم – برای تغذیه صندلی در قطار یا هواپیما.

کابل MacBook Pro MagSafe من، کابل USB-C من برای iPad، شارژر MagSafe من برای iPhone و شارژر Apple Watch من به آن وصل هستند. می‌توانم با استفاده از کابل‌های کوتاه‌تر همه چیز را جمع‌وجورتر کنم، اما از آنجایی که برق سطح صندلی اغلب تا زمین کم است، به نظرم کابل‌های بلند انعطاف‌پذیری لازم برای تغذیه دستگاه‌های روی میز سینی را فراهم می‌کنند، در حالی که دستگاه‌های قرار گرفته را شارژ می‌کنند. اطراف من.

شارژر Chargeasap Zeus 270W GaN برای پیش‌سفارش در Indiegogo در دسترس است و قیمت اولیه آن از 129 دلار شروع می‌شود. اگرچه ما در مورد پوشش پروژه‌های دارای سرمایه جمعی محتاط هستیم، زیرا همه آنها تحویل داده نمی‌شوند، Chargeasap سابقه بسیار خوبی دارد و البته نمونه اولیه ای که من آزمایش کردم (یکی از 50) ثابت می‌کند که کار می‌کند.

نمونه اولیه ای که من دریافت کردم دارای روکش سفید براق است، اما شرکت به من می گوید که بازخورد سرمایه گذاران Indiegogo نشان می دهد که روکش مات ترجیح داده می شود، بنابراین این تغییر را برای دوره تولید ایجاد می کند.

به عبارت ساده تر، ترکیب قدرت و قابلیت حمل به این معنی است که من توانستم دو شارژر مسافرتی را با یک شارژر تعویض کنم – و این شارژر اکنون در کیف دستی من زندگی می کند.

دوم، چون تلفات انرژی کمتر است، گرمای کمتری تولید می کنند. به طور کلی این یک چیز خوب است، با توجه به اینکه گرم شدن بیش از حد یکی از ساده ترین راه ها برای از بین بردن دستگاه های فنی است، اما همچنین به این معنی است که آنها به یک هیت سینک حجیم مانند آنچه در اینجا در شارژرهای سیلیکونی وجود دارد، نیاز ندارند. بنابراین آنها می توانند حتی فشرده تر باشند.

این به این دلیل است که فضای محدودی در صندلی من وجود دارد و من فقط به چیزی با قدرت کافی نیاز دارم تا بتوانم به طور فعال از یک دستگاه در یک زمان استفاده کنم و یک یا دو دستگاه دیگر را شارژ نگه دارم. یک مثال معمولی در پروازهای طولانی این است که آی‌پد را روشن کنم در حالی که آیفون و اپل واچ را شارژ نگه دارم.

من چهار کابل را به آن وصل می‌کنم، بنابراین فقط یک چیز می‌توانم از کیفم بیرون بیاورم. در اینجا می توانید آن را با اپل واچ من برای مقیاس مشاهده کنید.

قبلاً اشاره کرده‌ام که شارژرهای گالیوم نیترید (GaN) از نظر میزان قدرتی که می‌توان از یک PSU جمع و جور تحویل داد، یک تغییر بازی است – و Chargeasap Zeus آن را به سطح جدیدی می‌برد.

باید گفت شارژر سنگین است! وزن آن 1.3 پوند است، در مقایسه با نیم پوند شارژر 140 واتی اپل، اما بهایی است که برای تامین برق همه دستگاه های اپل من به طور همزمان ارزش پرداخت را دارد.

امکانات

به‌عنوان فردی که کاملاً با USB-C جذب شده‌ام، در حالت ایده‌آل دوست داشتم هر چهار پورت را به جای سه تا از چهار پورت، ببینم. با این اوصاف، داشتن یک پورت USB-A برای هر همراهی که ممکن است کابل قدیمی‌تری را حمل کند و برای شارژ کردن تلفن خود نیاز به قرض گرفتن انرژی داشته باشد، مفید است. در واقع، من از این طریق توانستم به مردی که کنارم بود در یک کافه کمک کنم.

همانطور که قبلا ذکر شد، منابع تغذیه معمولی مبتنی بر سیلیکون هستند. نیترید گالیم یا GaN یک ماده نیمه هادی جایگزین است که سه مزیت اصلی نسبت به سیلیکون دارد.

به ندرت می توان منبع تغذیه ای با ظرفیت و پورت های کافی پیدا کرد که تمام دستگاه های اپل من را کاملاً روشن و شارژ نگه دارد. اینکه در دستگاهی که در واقع فشرده تر از منبع تغذیه مک بوک پرو 140 واتی اپل است، اینقدر قدرت به دست آوریم، چیزی که شنیده نشده است!

[ad_2]

Source link

بخش نقد و بررسی 9to5mac فارسی