AAPL در سال جاری یک تریلیون دلار از دست داده است زیرا انتظار می رود فروش آیفون در سال 2023 کاهش یابد.

برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:

از ماه اکتبر، TrendForce ادعا می کند که کارخانه فاکس کان که مسئول تولید آیفون 14 است، بیش از 70 درصد از ظرفیت استفاده خود را نداشته است. در حالی که فاکسکان از یکی دیگر از کارخانه های خود کمک گرفت، ظاهراً کافی نبود. با توجه به این وضعیت، TrendForce پیش بینی خود را برای کل محموله های تمام مدل های آیفون 14 در سال 2022 به 78.1 میلیون دستگاه کاهش داده است.

با نگاهی به سه ماهه اول سال 2023، TrendForce همچنین می گوید مشکلات کمبود نیروی کار در چین وجود دارد که از دسامبر آغاز شد و “می تواند بدتر شود.”

امروز، TrendForce گزارشی را منتشر کرد که در آن تخمین اصلاح‌شده‌ای از تعداد دستگاه‌های آیفون 14 اپل در سال 2022 به فروش خواهد رسید، همراه با پیش‌بینی اینکه اپل تا سال 2023 با مشکل مواجه خواهد شد.

اپل با آیفون 14 – به ویژه پرو و ​​پرو مکس – در پاییز امسال با شیوع کووید-19 در چین، شریک تولید خود فاکسکان، با مشکل مواجه شد. اکنون ارزش سهام این شرکت به پایین‌ترین حد در 52 هفته گذشته یعنی 1 تریلیون دلار رسیده است زیرا پیش‌بینی‌های جدید برای چالش‌های آیفون ظاهر شد.

این در حالی است که در 3 ژانویه 2022، زمانی که اپل اولین شرکتی بود که به ارزش 3 تریلیون دلاری رسید، به بالاترین حد خود در 52 هفته اخیر که کمتر از 183 دلار بود، کاهش یافته است.

سال‌هاست که اپل مونتاژ مدل‌های آیفون پرو را به طور انحصاری به فاکسکان واگذار کرده است. با این حال، به دلیل ضرورت مدیریت ریسک، استخدام یک فروشنده دوم EMS برای این کار نیز مدتی است که در حال بررسی است. طبق گزارش ها، اپل قصد دارد در آینده نزدیک علاوه بر فاکسکان، از یک ارائه دهنده EMS دیگر برای مونتاژ مدل های آیفون 14 پرو استفاده کند. این به عنوان یک بستر آزمایشی برای تنوع بخشیدن به شرکای خود و سایت های تولید آیفون عمل می کند. علاوه بر این، با توجه به شیوع اخیر در ژنگژو، اپل همچنین تصمیم گرفته است از Luxshare به عنوان یکی از مونتاژکنندگان آیفون 15 پرو مکس آینده استفاده کند. با این حال، تنها کارخانه مونتاژ آیفون Luxshare در چین واقع شده است. در ویتنام، Luxshare یک کارخانه مونتاژ لوازم جانبی مرتبط با اپل دارد، اما این شرکت در حال حاضر هیچ برنامه ای برای راه اندازی خط تولید آیفون جدید در آنجا ندارد.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. ذیل.


با در نظر گرفتن این موضوع، این شرکت برآورد خود را برای سه ماهه اول سال 2023 برای محموله های آیفون به 47 میلیون دستگاه کاهش داد که نشان دهنده کاهش 22 درصدی نسبت به سال گذشته است.

در ماه نوامبر، اپل به مشتریان و سرمایه گذاران هشدار داد که چگونه وضعیت در چین توانایی آن را برای تولید آیفون 14 پرو کافی برای پاسخگویی به تقاضا محدود می کند.

سهام AAPL تا کنون کمی بیش از 3 درصد سقوط کرده است و قیمت سهام در معاملات روزانه به پایین ترین سطح 52 هفته اخیر خود در 125.92 دلار رسیده است.

این باعث می‌شود که مجموع زیان فعلی در ارزش AAPL به 1 تریلیون دلار برای سال 2022 برسد که ارزش بازار آن 2 تریلیون دلار است.

جایزه AAPL

تولید را متنوع کنید

“این مربوط به دولت چین است که تغییر قابل توجهی در سیاست خود برای مقابله با شیوع COVID-19 و آمادگی کلی برای تعطیلات قریب الوقوع سال نو قمری ایجاد کرده است. همچنین نشانه هایی وجود دارد که کمبود نیروی کار ممکن است بدتر شود. بنابراین، علاوه بر بادهای مخالف مختلف که بر اقتصاد جهانی تأثیر می گذارد، اپل بار دیگر با کمبود نیروی کار مواجه است که تولید دستگاه های آن را محدود می کند. TrendForce پیش بینی خود را برای محموله های آیفون (شامل تمام مدل های موجود) در سه ماهه اول به 47 میلیون دستگاه کاهش داد و کاهش مربوط به سال به سال به 22 درصد رسید.

یک تریلیون دلار کاهش می یابدSource link

بخش appl 9to5mac فارسی

شایان ذکر است، TrendForce نشان می دهد که اپل برای تولید آیفون پرو از آیفون 15 پرو مکس تنها به فاکسکان متکی نخواهد بود.