Apple Keyframer انیمیشن AI را از یک تصویر ثابت و متن تولید می کند

[ad_1]

اپل یک ابزار خلاقانه هوش مصنوعی جدید را معرفی کرده است که می تواند به هر کسی امکان ایجاد انیمیشن را بدهد. Apple Keyframer یک تولید کننده انیمیشن هوش مصنوعی است که به چیزی غیر از تصویر ثابت و دستورالعمل متنی نیاز ندارد.

این تنها چند روز پس از رونمایی این شرکت از MGIE صورت گرفت، راهی برای ویرایش عکس ها با استفاده از دستورات متنی…

کار محتاطانه اپل روی هوش مصنوعی

اپل مدت هاست که به دلیل عقب ماندگی ظاهری در زمینه هوش مصنوعی مورد انتقاد قرار گرفته است. مردم شکایت دارند که سیری برای همگامی با دستیارهای هوشمند هوشمند گوگل و آمازون تکامل نیافته است – انتقادی که فکر می کنیم هرگز کاملا منصفانه نبوده است. ما همچنین استدلال کردیم که اپل بیش از یک دهه است که از هوش مصنوعی به روش های دیگر استفاده می کند.

اما به طور فزاینده ای آشکار می شود که این شرکت بی سر و صدا بر روی طیف گسترده ای از پروژه های هوش مصنوعی کار کرده است و به سادگی کار معمول خود را انجام داده است که در مورد آنها چیزی نمی گوید تا زمانی که آماده انجام آن باشد.

ما این را هفته گذشته دیدیم، زمانی که یک مقاله تحقیقاتی و نسخه ی نمایشی روشی را برای ویرایش عکس ها به سادگی با گفتن به سیستم هوش مصنوعی توضیح داد که می خواهیم به چه چیزی برسیم.

چند روز بعد، بیزنس بیت متوجه شدم که محققان اپل مقاله دیگری در مورد دستکاری گرافیک با استفاده از دستورات متنی منتشر کردند. Apple Keyframe یک ابزار پویانمایی هوش مصنوعی است که به کاربران این امکان را می دهد که یک فریم را بگیرند و سپس از متن زبان طبیعی استفاده کنند تا به سیستم بگویند چگونه آن را متحرک کند.

برای مثال می توانید یک تصویر ثابت از سیاره زحل بگیرید و دستور «چرخش سیاره» را صادر کنید.

شما همچنین می توانید از آن برای تولید ایده استفاده کنید. به عنوان مثال، یک گرافیک حاوی ستاره ها و دستور “Create three patterns where stars twinkle” است.

این مقاله تحقیقاتی بازار هدف اولیه خود را متخصصان طراحی گرافیک می داند که از آن برای آزمایش سریع ایده ها قبل از کار بر روی آنها به روشی معمولی استفاده می کنند.

Keyframer که از طریق مصاحبه با طراحان و مهندسان حرفه ای انیمیشن مطلع شده است، از کاوش و اصلاح انیمیشن ها از طریق ترکیب دستورات و ویرایش مستقیم خروجی تولید شده پشتیبانی می کند. این سیستم همچنین به کاربران اجازه می دهد تا تغییرات طراحی را درخواست کنند و از مقایسه و ایده پردازی پشتیبانی کنند.

اپل می‌گوید Keyframer قدرتمندتر از ابزارهای موجود است که هدفشان انجام همین کار است، زیرا می‌توان ایده‌ها را اصلاح کرد – یا با استفاده از پیام‌های متنی بیشتر یا با ویرایش دستی CSS سیستم‌های تولید شده هوش مصنوعی.

پتانسیل استفاده گسترده تر

اما دیدن اینکه چگونه Keyframer می تواند برای افراد بسیار بیشتری نسبت به طراحان و انیماتورها مفید باشد، سخت نیست.

برای مثال، یک کسب‌وکار کوچک که به محتوای رسانه‌های اجتماعی نیاز دارد، می‌تواند یک عکس محصول ثابت یا سایر تصاویر مرتبط بگیرد و به سرعت و به راحتی محتوای ویدیویی چشم‌نواز برای اینستاگرام یا TikTok تولید کند.

مصرف کنندگان نیز احتمالاً آن را یک افزونه سرگرم کننده از نحوه استفاده از فیلترهای عکس در حال حاضر می دانند.

MGIE و Keyframer در حال حاضر در مراحل اولیه خود هستند، بنابراین ما نباید انتظار داشته باشیم که آنها را به عنوان بخشی از یک فشار بزرگ هوش مصنوعی در “بزرگترین به روز رسانی iOS تا کنون” در اواخر امسال ببینیم – اما من می توانم ببینم که هر دو فناوری در اپل ظاهر می شوند. دستگاه ها بعدا

عکس آلدی سیگون در Unsplash

FTC: ما از لینک های وابسته به صورت خودکار و درآمدزا استفاده می کنیم. بیشتر.

[ad_2]

Source link

بخش appl 9to5mac فارسی