Apple Self Service Repair در هشت کشور دیگر راه اندازی شد

کشورها عبارتند از:

  • بلژیک
  • فرانسه
  • آلمان
  • ایتالیا
  • لهستان
  • اسپانیا
  • سوئد
  • انگلستانSource link

بخش appl 9to5mac فارسی

این شرکت قول داده بود که این برنامه به کشورهای بیشتری «در طول سال 2022» گسترش یابد و امروز دور بعدی کشورها را اعلام کرد.

اپل از مدت ها قبل به دنبال این بود که تعمیرات خود را برای مشتریان سخت کند. حتی در سال 1984، با عرضه اولین مکینتاش، این شرکت از پیچ‌های غیراستانداردی استفاده می‌کرد که به ابزارهای خاصی نیاز داشتند که در آن زمان در دسترس نبودند.

برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:

اپل امروز Self-Service Repair را اعلام کرد که به مشتریانی که در انجام تعمیرات خود راحت هستند، به قطعات و ابزار اصلی اپل دسترسی خواهند داشت. ابتدا برای خطوط آیفون 12 و آیفون 13 در دسترس است و به زودی رایانه‌های مک با تراشه‌های M1 نیز عرضه خواهند شد.

اکنون در هشت کشور دیگر موجود است

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.


برنامه تعمیر سلف سرویس اپل در حال حاضر در هشت کشور دیگر، پس از اولین عرضه اولیه ایالات متحده در ماه آوریل، راه اندازی شده است.

هنگامی که حق حرکت تعمیر شروع شد و توجه رسانه ها را به خود جلب کرد، اپل در ابتدا گفت که تعمیرات DIY به دلیل خطرات آتش سوزی باتری های لیتیوم یون بسیار خطرناک خواهد بود. این شرکت سال ها به طور فعال علیه قوانین حق تعمیر لابی کرده است.

فشار بر اپل همچنان در حال افزایش است:

برنامه تعمیر سلف سرویس اپل

به عنوان مثال می توان به تعمیرات DIY دکمه هوم آیفون 6 اشاره کرد که منجر به سنگ تراشی دستگاه ها می شود و همین امر در مورد تعمیر صفحه نمایش آیفون 8 تا آیفون 13 نیز اتفاق می افتد، اپل همچنین آیفون ها را طوری تنظیم کرده است که پس از انجام تعمیرات DIY، پیام های خطای آزار دهنده را نمایش دهند. مانند تعویض باتری در آیفون XR و XS. آیفون ۱۲ و مک‌بوک پرو ۲۰۱۸ و آی‌مک پرو نیز دارای دانگل‌های نرم‌افزاری بودند تا تعمیرات DIY را غیرممکن کنند.

این شرکت همچنین تعدادی از اقدامات را به اجرا گذاشته است که می‌گوید باید در برابر استفاده از قطعات تقلبی محافظت کند و مشتریان و تعمیرگاه‌های مستقل می‌گویند که باید مشتریان را مجبور به پرداخت هزینه‌های تعمیرات اپل کند.

اپل سرانجام در اوایل سال جاری تسلیم شد و برنامه Apple Self Service Repair را در ایالات متحده اعلام کرد.

اپل امروز اعلام کرد که تعمیر سلف سرویس اکنون در هشت کشور اروپایی در دسترس است و دفترچه راهنمای تعمیرات و قطعات و ابزار اصلی اپل را از طریق فروشگاه تعمیرات سلف سرویس اپل ارائه می دهد. مشتریانی که می خواهند تعمیرات خود را انجام دهند، می توانند بسیاری از رایج ترین تعمیرات را برای خطوط آیفون 12 و آیفون 13 و لپ تاپ های مک با سیلیکون اپل انجام دهند.

این برنامه به مشتریان این امکان را می دهد که به دفترچه راهنمای تعمیرات دسترسی داشته باشند، قطعات اصلی اپل را خریداری کنند و ابزارهای مورد نیاز برای انجام تعمیرات DIY را اجاره کنند…

زمینه