Belkin’s Wemo که در HomeKit فلیپ فلاپ شد، در Matter فلیپ فلاپ می شود


راه‌اندازی استاندارد Matter برای خانه‌های هوشمند با مشکلاتی روبرو بوده است و ضربه بزرگ دیگری به آن وارد شده است. همانطور که توسط لبهبرند خانه هوشمند Belkin’s Wemo تصمیم گرفته است تا توسعه دستگاه های خانه هوشمند Matter را متوقف کند.

Wemo برنامه های خود برای پذیرش Matter را کنار می گذارد (در حال حاضر)

Wemo برخی از محبوب‌ترین لوازم جانبی خانه‌های هوشمند را در بازار تولید می‌کند، از دوشاخه‌های هوشمند گرفته تا کلیدهای هوشمند، زنگ‌های هوشمند، لامپ‌ها و موارد دیگر. این شرکت قبلاً قول داده بود که پشتیبانی از Matter را به خط کامل لوازم جانبی خود بیاورد.

جن وی، معاون ارتباطات در بلکین، گفت لبه که این شرکت تصمیم گرفته است که نقشه راه خانه هوشمند خود را “یک قدم به عقب برگرداند، دوباره گروه بندی کند و تجدید نظر کند”.

در یک تبادل ایمیل، جن وی، معاون ارتباطات جهانی و توسعه شرکت در بلکین، تأیید کرد که در حالی که شرکت مطمئن است که “ماده تاثیر مثبت قابل توجهی بر خانه هوشمند صنعت خواهد داشت”، او تصمیم گرفت “گام بزرگی بردارد.” وی در ادامه نوشت که Wemo وقتی راهی برای متمایز ساختن آنها پیدا کند، محصولات جدید Matter را وارد بازار خواهد کرد.

لبه آن را به خوبی خلاصه می کند: “به نظر می رسد Wemo ممکن است نگران کالایی شدن تجهیزات خانه هوشمند خود باشد.”

به نظر می رسد بیانیه بلکین با بازنگری در پشتیبانی Matter در آینده مخالفت نمی کند. با این حال، این حرکت ضربه‌ای به کاربرانی است که در اعماق اکوسیستم Wemo امیدوار بودند به راحتی به اکوسیستم Matter بروند.

از بسیاری جهات، این تاریخ در حال تکرار است. در مارس 2016، بلکین پس از قول پشتیبانی، برنامه اضافه کردن HomeKit به لوازم جانبی خانه هوشمند Wemo خود را لغو کرد. در نهایت این مورد تغییر کرد، اما در سال 2018 بود که پشتیبانی HomeKit برای لوازم جانبی Wemo شروع به کار کرد.

شانس را دنبال کنید: توییتراینستاگرام و ماستودون

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بیشتر.

Source link

بخش هوم کیت 9to5mac فارسی