BMW دیگر برای استفاده از CarPlay در خودروهای خاص به اشتراک نیاز نخواهد داشتSource link

بخش کارپلی 9to5mac فارسی

اگر خودروی شما آخرین نسخه ConnectedDrive را ندارد، همچنان باید برای استفاده از CarPlay هزینه بپردازید، اما BMW برای این کار یک بار هزینه 235 پوندی دریافت می کند. مصرف‌کنندگان واجد شرایطی که قبلاً برای اشتراک سالانه پرداخت کرده‌اند، بازپرداخت نمی‌شوند، اما به‌طور خودکار از هزینه‌های آتی حذف می‌شوند. این تغییرات ابتدا در بریتانیا اعمال خواهد شد و سپس در کشورهای دیگر اجرا خواهد شد.

BMW در سال 2016 شروع به ارائه سرویس CarPlay اپل در خودروهای خود کرد. این خودروساز آلمانی تصمیم گرفت 300 دلار برای گنجاندن این ویژگی که بعداً به اشتراک 80 دلاری در سال تبدیل شد، دریافت کند. پس از شکایت مصرف کنندگان، به نظر می رسد این شرکت استراتژی خود را در مورد در دسترس بودن CarPlay تجدید نظر کرده است، که دیگر نباید هزینه اضافی برای کاربران داشته باشد.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.


و نظر شما در مورد همه اینها چیست؟ آیا بی‌ام‌و اشتباه کرد که برای استفاده از CarPlay شارژ کرد؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.

برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:

به گفته این متخصص انگلیسی مربی ورزشی وب سایت، BMW تصمیم خود را مبنی بر دریافت هزینه برای استفاده از CarPlay تغییر داد. تا به حال، مشتریان می توانستند در هنگام خرید یک خودروی جدید BMW، این سرویس را به مدت 12 ماه به صورت رایگان امتحان کنند. پس از آن آنها 80 دلار در سال در ایالات متحده یا 85 پوند در انگلستان پرداخت می کنند. یکی از سخنگویان BMW گفت که این هزینه دیگر برای تمام خودروهای مجهز به آخرین نسخه سیستم اطلاعات سرگرمی ConnectedDrive دریافت نخواهد شد.

توجه به این نکته مهم است که اپل ادعا می‌کند برای استفاده از CarPlay هیچ هزینه‌ای از تولیدکنندگان دریافت نمی‌کند، زیرا این سیستم برای عملکرد فقط به یک آیفون جفت شده وابسته است. تصمیم برای دریافت این ویژگی از مشتریان توسط خود خودروسازان گرفته می شود و BMW اولین کسی بود که این کار را انجام داد.