Foxconn اپل برای تنوع بخشیدن به تولیدات بیشتر در ویتنام سرمایه گذاری می کند

این گزارش اهمیت فاکسکان – و اپل – را برای تنوع بخشیدن به تولید در خارج از چین نشان می دهد. با همه‌گیری و تعطیلی‌های اخیر در این کشور، داشتن گزینه‌های بیشتر برای تولید محصولات آن برای جلوگیری از محدودیت‌های عرضه ضروری است و در عین حال به کاهش قیمت‌ها برای اپل کمک می‌کند.

https://www.youtube.com/watch?v=-3HDAnDUmkSource link

بخش appl 9to5mac فارسی

در ماه مه، روزنامه وال استریت گزارش داد که اپل برنامه های پیشرفته ای برای گسترش تولید در خارج از چین دارد، که با داستان امروز هم طنین انداز شده است، زیرا اکثریت قریب به اتفاق تولید اپل در چین و در تاسیسات فاکسکان و پگاترون انجام می شود.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.


چین از نظر ژئوپلیتیکی نیز خطرناک است. درگیری های مداوم آن با ایالات متحده بر سر تجارت نیز مشکل ساز است.

همانطور که رویترز مشاهده کرد (از طریق Tuoi Tre روزنامه) کارخانه جدید فاکسکان 30000 شغل محلی ایجاد خواهد کرد. این پس از گزارشی مبنی بر آغاز آزمایش تولید اپل واچ در منطقه منتشر شد.

با این حال، رقابت برای هر کشور دیگری دشوار است، زیرا تنها چین به اندازه کافی بزرگ است تا نیازهای عظیم سفارش اپل را برآورده کند. یافتن نیروی کار واجد شرایط و ارزان در جای دیگر دشوار است. انتقال به مراکز تولید جایگزین مانند هند یا ویتنام کند و تدریجی خواهد بود. برای اپل، این بدان معناست که زنجیره تامین محصولات جدید (مانند هدست AR) احتمالاً در خارج از چین است.

فکر می کنید چقدر طول می کشد تا اپل کمتر به چین وابسته شود و زنجیره تامین خود را به کشورهای دیگر متنوع کند؟ نظرات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:

9to5Mac در این سال ها از موضوع وابستگی اپل به چین و چگونگی تلاش این شرکت برای تنوع بخشیدن به تولیدات خود به کشورهای دیگر خبر داده است. همکارم بنجامین مایو چند ماه پیش نوشت:

به گزارش Tuoi Tre، فاکسکان که 15 سال در Bac Giang بوده است، برخی از تولیدات iPad و AirPods خود را به پارک صنعتی Quang Chau Bac Giang منتقل کرد. او مشخص نکرد که چه نوع محصولاتی در کارخانه جدید یا ظرفیت آن ساخته خواهد شد. دولت ویتنام سال گذشته اعلام کرد که فاکسکان 1.5 میلیارد دلار در این کشور آسیای جنوب شرقی سرمایه گذاری کرده است.

تامین کننده اپل، فاکسکان، متعهد شده است که 300 میلیون دلار اضافی در شمال ویتنام برای تنوع بخشیدن و افزایش تولید سرمایه گذاری کند. بر اساس گزارش یک رسانه دولتی، این شرکت امکانات خود را در این کشور گسترش خواهد داد.