iOS 15.2 دیگر Face ID را در آیفون 13 پس از تعویض صفحه غیرفعال نمی کندSource link

بخش آیفون 13 9to5mac فارسی

پس از معرفی آیفون 13 در ماه سپتامبر، بسیاری از تعمیرگاه ها متوجه شدند که امکان تعویض صفحه نمایش دستگاه بدون غیرفعال کردن Face ID وجود ندارد. پس از چندین شکایت، اپل تأیید کرد که دیگر محدودیتی برای جایگزینی صفحه نمایش DIY برای آیفون 13 نخواهد داشت – و اکنون این محدودیت ها با آخرین نسخه بتای iOS 15.2 از بین رفته است.

می‌توانید ویدیوی زیر را تماشا کنید که نشان می‌دهد Face ID روی آیفون 13 با صفحه‌نمایش تعویض‌شده کار می‌کند:

این اقدام پس از اعلامیه‌ای از سوی اپل در اوایل امروز انجام شد که در آن این شرکت تأیید کرد که برای اولین بار، قطعات اصلی آیفون و مک را در اختیار کاربرانی قرار می‌دهد که می‌خواهند خودشان دستگاه‌ها را تعمیر کنند. در ابتدا، این برنامه قطعات صفحه نمایش، باتری و دوربین را برای مدل های آیفون 12 و آیفون 13 ارائه می کند.

همانطور که iFixit اخیرا توضیح داده است، چنین محدودیتی تعمیرات آیفون را برای فروشگاه های مستقل دشوارتر می کند. خوشبختانه، کاربرانی که از آوردن آیفون 13 خود به اپل یا یک مرکز تعمیر مجاز منصرف شده‌اند، دیگر با Face ID مشکلی نخواهند داشت.

همانطور که در فیلم یک تعمیرگاه نشان داده شده است تصحیح میکنم (در حال گذراندن را حاشیه، غیرمتمرکز)، نسخه بتای iOS 15.2 دیگر Face ID را غیرفعال نمی کند وقتی کاربر صفحه نمایش آیفون 13 را با صفحه دیگری جایگزین می کند بدون اینکه میکروکنترلر را از گوشی اصلی به گوشی دیگر منتقل کند. قبلاً اگر صفحه نمایش بدون تغییر میکروکنترلر تعویض می شد، Face ID به سادگی از کار می افتاد.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.


لازم به ذکر است که اگرچه Face ID اکنون پس از تعویض صفحه نمایش کار می کند، کاربران همچنان پیامی مبنی بر اصل نبودن صفحه نمایش را مشاهده می کنند، اما حداقل می توانند به استفاده از تمام ویژگی های آیفون ادامه دهند.

هنوز مشخص نیست که iOS 15.2 چه زمانی به طور رسمی در دسترس کاربران قرار می گیرد.

همچنین بخوانید: