iOS 16 CarPlay: برنامه های جدید، پیام ها و پادکست های بهبود یافته


اپل نسل بعدی CarPlay را در WWDC 2022 به نمایش گذاشت و وای آیا زیبا به نظر می رسد پشتیبانی کامل از CarPlay از صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی، کنترل های داشبورد و موارد دیگر ما را با حال و هوای Apple Car اذیت می کند.

اگرچه پروژه تایتان یک پروژه تحقیق و توسعه باقی می ماند، اپل می گوید اولین خودروهایی که با نسل بعدی CarPlay کار می کنند تا اواخر سال 2023 معرفی نمی شوند. به احتمال زیاد رانندگان باید تا سال 2024 یا 2025 منتظر بمانند تا پشت فرمان نسل بعدی بنشینند. CarPlay.

با این حال، iOS 16 شامل چند به‌روزرسانی CarPlay است و این ویژگی‌ها با به‌روزرسانی نرم‌افزار در دسترس همه هستند.

برنامه های CarPlay

اپل گاهی اوقات در به‌روزرسانی‌های اصلی iOS، دسته‌های برنامه‌های جدیدی را به CarPlay اضافه می‌کند. دسته‌های قبلی شامل برنامه‌های سفارش غذا، پارکینگ و شارژ وسایل نقلیه الکتریکی است. iOS 16 پشتیبانی از برنامه ها را به دو دسته جدید گسترش می دهد: برنامه های کاربردی و رانندگی.

در اینجا چیزی است که اپل در مورد دسته بندی های جدید می گوید:

برنامه های سوخت گیری و رانندگی در CarPlay موجود است. برنامه‌های مورد علاقه‌تان که به شما کمک می‌کنند تا سوخت‌رسانی کنید و اطلاعات ترافیک، کمک عوارض، کمک بکسل و غیره را در اختیارتان قرار دهند. می توانید خانه ای در CarPlay پیدا کنید.

انتظار می رود در آینده برنامه هایی در این دسته بندی ها از CarPlay پشتیبانی کنند.

پست ها و پادکست ها

دو تغییر دیگر در CarPlay در iOS 16 نیازی به به روز رسانی برنامه های آینده ندارند. اپل هنگام استفاده از سیری، جریان پیام رسانی را افزایش داده است و برنامه پادکست کتابخانه خود را گسترش داده است.

با شروع iOS 16، درایورها این گزینه را دارند که پس از اینکه سیری پیامی را برای شما مشاهده کرد، به صورت خودکار پیام ارسال کنند. اگر تبدیل متن به گفتار همانطور که انتظار می رود کار کند، مرحله ای که در حال حاضر هنگام بررسی پیام ها در CarPlay لازم است حذف می شود. اگر تصمیم به ویرایش پست دارید، CarPlay دکمه ویرایش را برای اصلاح پست شما ارائه می دهد.

اپل همچنین ویژگی‌های بیشتری از برنامه پادکست را در CarPlay با iOS 16 ارائه می‌کند. برنامه قبلی پادکست در CarPlay بر ویژگی Listen Now تمرکز داشت، اما راه‌های دیگر برای یافتن قسمت پادکست مناسب به برنامه آیفون نیاز داشت.

با شروع iOS 16، کاربران همچنین می توانند قسمت های دانلود شده یا ذخیره شده را پیدا کنند. این برنامه اکنون به شما امکان می دهد آخرین قسمت های نمایش ها را در کتابخانه خود مشاهده کنید. همچنین سه گزینه جدید تصویر زمینه با پشتیبانی از حالت های روشن و تاریک وجود دارد.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.


برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:Source link

بخش کارپلی 9to5mac فارسی