iOS 17 به کاربران این امکان را می دهد که برنامه مورد استفاده برای ارسال پیام با سیری را تغییر دهند

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بیشتر.Source link

بخش سیری 9to5mac فارسی

مدتی می‌گذرد که کاربران iOS نمی‌توانند از سیری بخواهند که برای کسی پیام ارسال کند. و در حالی که این دستور به طور پیش‌فرض از iMessage یا SMS استفاده می‌کند، اگر یک برنامه شخص ثالث سازگار را مشخص کنید نیز کار می‌کند. با iOS 17، اپل با گزینه جدیدی که به کاربران امکان می دهد تغییر برنامه برای ارسال پیام از طریق سیری را تغییر دهند، این کار را حتی بیشتر بصری می کند.

سیری اکنون به کاربران این امکان را می دهد که به راحتی برنامه ای را برای ارسال پیام انتخاب کنند

با iOS 17 beta 2 که در روز چهارشنبه برای توسعه دهندگان منتشر شد، اپل تغییر کوچک اما مهمی را در سیری ایجاد کرد. اکنون وقتی از دستیار مجازی اپل می‌خواهید به کسی پیام بدهد، می‌توانید به راحتی انتخاب کنید که قبل از ارسال پیام از کدام برنامه پیام‌رسانی استفاده کنید، حتی اگر آن را مشخص نکرده باشید.

iOS 17 دارای چندین ویژگی جدید است، از جمله گزینه های بیشتر برای سفارشی کردن صفحه قفل، iMessage و FaceTime بهبود یافته، حالت خواب، ویجت های تعاملی و NameDrop.

تا iOS 16، اگر فقط می‌گفتید «ارسال پیام»، سیری آن را از طریق اپلیکیشن پیام‌های اپل ارسال می‌کرد. برای ارسال با سایر برنامه‌ها، باید مواردی مانند «ارسال پیام از طریق واتس‌اپ» را بگویید. اما با iOS 17، کاربران گزینه ای برای تغییر برنامه قبل از ارسال پیام مشاهده خواهند کرد.

این برنامه با هر برنامه فعال Siri از جمله WhatsApp و Telegram کار می کند. همراه با گزینه تغییر برنامه، ضربه زدن برای تغییر مخاطب و ویرایش پیام در رابط سیری نیز آسان تر است. از آنجایی که اپل به دلیل اولویت دادن به خدمات خود نسبت به خدمات شخص ثالث تحت بررسی قرار گرفته است، چنین حرکتی می تواند به عنوان خبر خوبی برای توسعه دهندگان شخص ثالث تلقی شود.

درباره iOS 17 بیشتر بدانید

نسخه بتای دوم iOS 17 اکنون برای توسعه دهندگان در دسترس است. اپل می گوید نسخه بتا عمومی تابستان امسال در دسترس خواهد بود، در حالی که انتظار می رود انتشار رسمی در پاییز امسال منتشر شود. جزئیات بیشتر در مورد نصب به‌روزرسانی بتا را می‌توانید در وب‌سایت Apple Developer پیدا کنید.