M1 Ultra Mac Studio در Geekbench توانست اینتل مک پرو ۲۸ هسته ای را شکست دهد

اپل در وب سایت خود، تراشه جدید را با پردازنده 16 هسته ای Xeon W اینتل در مک پرو مقایسه می کند. با این حال، الف نتیجه Geekbench به بیرون درز کرد فاش کرد که تراشه M1 Ultra قدرتمندتر از 28 هسته ای Intel Xeon W است که بالاترین پردازنده موجود برای کامپیوتر برج اپل است.

جای تعجب نیست که M1 Ultra در تک هسته‌ای امتیاز 1747 را کسب می‌کند که تقریباً مشابه سایر نسخه‌های M1 است (زیرا تفاوت اصلی بین آنها تعداد هسته‌ها است). با این حال، وقتی صحبت از چند هسته‌ای به میان می‌آید، M1 Ultra 20 هسته‌ای در تست Geekbench 5 امتیاز 24055 را کسب کرده است.

28 قلب پردازنده Intel Xeon W-3275M، که بهترین چیزی است که می توانید با Mac Pro دریافت کنید، در چند هسته ای 19951 امتیاز کسب می کند. این بدان معناست که M1 Ultra حدود 20 درصد سریعتر از گرانترین پردازنده موجود برای اینتل مک پرو است.

اپل روز سه شنبه مک استودیو را معرفی کرد که به طور پیش فرض دارای تراشه قدرتمند M1 Max است. با این حال، این شرکت همچنین مدل گران‌تری را با M1 Ultra ارائه می‌کند، یک تراشه سیلیکونی جدید اپل که حتی از M1 Max سریع‌تر است. برای اینکه تصور بهتری از این عملکرد به ما بدهد، یک تست Geekbench نشان می‌دهد که جدیدترین تراشه اپل بر مک پرو ۲۸ هسته‌ای اینتل برتری دارد.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.


به گفته اپل، این شرکت همچنان قصد دارد در مقطعی یک مک پرو جدید با سیلیکون اپل معرفی کند و این باعث می‌شود که به این فکر کنم که چیپ ایجاد شده برای این دستگاه چقدر قدرتمند خواهد بود.

همچنین بخوانید:

برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:

این اعداد مطمئناً شگفت‌انگیز هستند زیرا مک استودیو بسیار فشرده‌تر و کارآمدتر از مک پرو است، اما این بدان معنا نیست که تراشه M1 Ultra در همه موارد مک استودیو را بهتر از مک پرو می‌کند. با Mac Pro، کاربران می توانند دو پردازنده گرافیکی Radeon Pro با ظرفیت 64 گیگابایت را با هم ترکیب کنند، یا حتی تا 1.5 ترابایت رم اضافه کنند – اجزایی که تأثیر بیشتری نسبت به عملکرد CPU برای کارهای خاص دارند.

Source link

بخش اپل سیلیکون 9to5mac فارسی