M2 Pro/Max در مقابل M1 Pro/Max: مقایسه عمیق

اپل ادعا می کند که M2 Pro تا 20٪ عملکرد CPU سریعتر و 30٪ عملکرد GPU سریعتر از M1 Pro ارائه می دهد. و M2 Pro Neural Engine نسبت به M1 Pro سرعت خود را 40 درصد افزایش داده است.

در مورد RAM (حافظه یکپارچه)، اگر گردش کار متوسط ​​تا سنگین دارید و/یا قصد دارید مک بوک پرو جدید خود را برای چندین سال نگه دارید، خرید 32 گیگابایت یا بیشتر احتمالاً ارزش ارتقاء 400 دلاری و بیشتر را دارد.

خواه به دنبال یک لپ‌تاپ جدید یا دسکتاپ مک هستید یا فقط کنجکاو هستید که همه چیز چگونه مقایسه می‌شود، بیایید برویم!

M2 Pro/Max در مقابل M1 Pro/Max

CPU، GPU، حافظه، مشخصات موتور عصبی

M2 Pro/Max در مقابل M1 Pro/Max 1
M2 Pro M1 Pro M2 Max M1 Max
CPU 10 یا 12 هسته ای 8 یا 10 قلب 12 قلب 10 قلب
پردازنده های گرافیکی تا 19 هسته تا 16 هسته تا 38 هسته تا 32 هسته
موتور عصبی 16 هسته 16 هسته 16 هسته 16 هسته
حافظه یکپارچه تا 32 گیگابایت تا 32 گیگابایت تا 96 گیگابایت تا 64 گیگابایت
ذخیره سازی تا 8 ترابایت تا 8 ترابایت تا 8 ترابایت تا 8 ترابایت
پهنای باند حافظه 200 گیگابایت بر ثانیه 200 گیگابایت بر ثانیه 400 گیگابایت بر ثانیه 400 گیگابایت بر ثانیه

نتایج Geekbench نشان داد که ادعاهای اپل درست است. در تست‌های مک‌بوک پرو برایان، M2 Max توانست تقریباً دقیقاً 2 برابر سریع‌تر از M1 Max صادرات ProRes را قطع کند و حتی M1 Ultra را شکست داد.

از طریق برایان تانگ

تعداد ترانزیستور

تعداد کل ترانزیستورها از 33.7 میلیارد در M1 Pro به 40 میلیارد در M2 Pro و از 57 میلیارد در M1 Max به بیش از 67 میلیارد در M2 Max افزایش یافته است.

امتیازات معیار CPU

تست‌های جدید و قدیمی اپل سیلیکون برایان تانگ و مک‌ورلد نشان می‌دهند که عملکرد CPU به اندازه ادعای اپل مبنی بر 20% در نتایج Geekbench 5 افزایش یافته است.

به عنوان مثال، امتیاز چند هسته ای M2 Max 15240 در مقایسه با M1 Max 12750 است. با این حال، امتیاز تک هسته ای بین اینها به 14 درصد بهبود نزدیکتر است.

توسط برایان تانگ

موتورهای رسانه ای

برای جزئیات بیشتر در مورد نحوه مقایسه مک بوک پرو یا مک مینی جدید با مدل های قبلی خود، مقایسه های خاص ما را بررسی کنید:

با این حال، اپل سیلیکون جدید می تواند تا 8K/60Hz یا 4K/240Hz نمایشگر را از طریق HDMI پشتیبانی کند.

خلاصه M2 Pro/Max در مقابل M1 Pro/Max

اگر حرفه‌ای هستید که به جدیدترین و بهترین‌های اپل نیاز دارید (یا اهمیتی به خرج کردن پول ندارید)، خرید یک مک جدید با جدیدترین سیلیکون اپل ارزشش را دارد.

حوزه دیگری که M2 Pro و Max فراتر از M1 Pro و Max هستند، پشتیبانی از نمایشگر خارجی است. تعداد مانیتورهای پشتیبانی شده تا 2 با M2 Pro (3 برای M2 Pro در مک مینی) و تا 4 با M2 Max ثابت باقی می ماند.

M2 Pro و M2 Max مانند پیشینیان خود از موتورهای رسانه ای اختصاصی برای ارائه پشتیبانی سخت افزاری از H.264، HEVC، ProRes و ProRes RAW بهره می برند. و دارای همان تعداد موتور M1 Pro/Max هستند.

اپل می‌گوید تفاوت این است که موتورهای رسانه‌ای جدید عملکرد بهبود یافته‌ای از جمله «پشتیبانی دو برابر ProRes برای پخش و رمزگذاری سریع‌تر رسانه‌ها» ارائه می‌کنند.

همچنین با M2 Pro تا یک CPU 12 هسته ای و GPU 19 هسته ای دریافت می کنید.

M2 Pro/Max در مقابل M1 Pro/Max 2

در حالی که همه عملکردهای صادراتی ویدیو بهبودی 2 برابری با ProRes ندارند، با موتورهای رسانه ای و GPU های جدید، هنوز هم در سراسر صفحه افزایش یافته است. برای صادرات Adobe Premiere، M2 Max 5 دقیقه سریعتر از M1 Max به پایان رسید.

از طریق برایان تانگ

پشتیبانی از نمایشگر خارجی

اپل سیلیکون سفارشی جدید M2 Pro و M2 Max خود را در داخل دستگاه های جدید مک بوک پرو و ​​مک مینی عرضه کرده است. در کنار پردازنده‌های قدرتمندتر، پردازنده‌های گرافیکی و موتورهای رسانه‌ای، تراشه‌ها تا ۹۶ گیگابایت حافظه یکپارچه و حتی خروجی ویدیوی ۸K را پشتیبانی می‌کنند. مقایسه دقیق ما بین M2 Pro/Max و M1 Pro Max را دنبال کنید تا دریابید که همه چیز چگونه پیش می رود و چه پیشرفت هایی را باید انتظار داشت.

اپل برای شروع سال 2023 به مک‌بوک پرو و ​​مک مینی تازه‌سازی بزرگی بخشید. وقتی صحبت از پیکربندی با تراشه‌های جدید M2 Pro و M2 Max می‌شود، دستگاه‌ها عملکرد بهتری دارند و انعطاف‌پذیری بیشتری دارند.

و M2 Max تا 96 گیگابایت حافظه یکپارچه، CPU 12 هسته ای و حداکثر 38 هسته GPU را پشتیبانی می کند.

M2 Pro/Max در مقابل M1 Pro/Max 3

برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:

تراشه M2 Max همچنان شامل دو موتور رمزگذاری ویدیو و دو موتور رمزگذاری و رمزگشایی ProRes مانند M1 Max است.

M2 Pro M1 Pro M2 Max M1 Max
H.264، HEVC، ProRes و ProRes RAW با شتاب سخت افزاری
موتور رمزگشایی ویدیو
موتور رمزگذاری ویدیو
2X موتورهای رمزگذاری ویدئو
موتور رمزگذاری و رمزگشایی ProRes
2 موتورهای رمزگشایی و رمزگشایی ProRes

معیارهای GPU / Media Engine

برای M2 Max، اپل ادعا می کند که همان 20، 30 و 40 درصد بهبود عملکرد نسبت به M1 Max برای CPU، GPU و Neural Engine به دست آمده است.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. ذیل.


برای کسانی که مطمئن نیستند از کدام مشخصات M2 Pro استفاده کنند، به یاد داشته باشید که می توانید همان پردازنده 10 یا 12 هسته ای را با M2 Pro و M2 Max دریافت کنید. تفاوت بزرگی که برای آن پرداخت می کنید، اسب بخار اضافی GPU است، از جمله موتور رسانه ای توانمندتر و افزایش پشتیبانی از نمایشگر خارجی با ساخت تراشه M2 Max.

با این حال، برای هر کسی که قبلاً Mac M1 Pro/Max دارد و/یا گردش کاری که نیاز به سریع‌ترین عملکرد را دارد، ندارد، انتقال سخت‌افزار جدید ممکن است منطقی‌تر باشد.Source link

بخش چطوری 9to5mac فارسی