macOS Ventura دارای ویژگی های منحصر به فرد Apple Silicon است


همانطور که اپل انتقال به Apple Silicon را ادامه می دهد، از مک های مجهز به اینتل با آخرین نسخه macOS خود نیز پشتیبانی می کند. macOS Ventura از سال 2017 بر روی اکثر نسخه‌های مک، از جمله نسخه‌های مجهز به اینتل و همچنین اپل سیلیکون، قابل اجرا بوده است. اما همانطور که گفته شد، برخی از ویژگی‌های جدید در macOS Ventura فقط در مک‌های مجهز به Apple Silicon پشتیبانی می‌شوند.

طبق وب‌سایت اپل، چند ویژگی اصلی macOS Ventura وجود دارد که تنها در صورتی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید که یک مک مجهز به Apple Silicon داشته باشید.

اول و مهمتر از همه، اپل می گوید که پشتیبانی از زیرنویس زنده در FaceTime محدود به مک های مجهز به پردازنده سیلیکون اپل است. این ویژگی به طور خودکار زیرنویس‌های رونویسی شده را در تماس FaceTime پوشش می‌دهد. تخصیص بلندگو حتی در تماس های گروهی نیز پشتیبانی می شود:

زیرنویس‌های زنده در FaceTime: گفتگوهای رونویسی شده خودکار را که در تماس های ویدیویی FaceTime شما یکپارچه شده است، مشاهده کنید. با ذکر منبع سخنران، پیگیری مکالمات گروهی آسان است.

این ویژگی به شدت به موتور عصبی متکی است، به همین دلیل است که اپل آن را به مک‌های دارای تراشه M1 یا M2 محدود می‌کند و از هیچ مک‌های مجهز به اینتل پشتیبانی نمی‌کند.

در همین حال، دومین قابلیتی که اپل می گوید فقط در مک های اپل سیلیکون پشتیبانی می شود، Reference Mode با قابلیت Sidecar است. این ویژگی به شما امکان می دهد از iPad Pro M1 12.9 اینچی با Liquid Retina XDR به عنوان صفحه نمایش مرجع ثانویه برای مک خود استفاده کنید. این ویژگی فقط در آیپد پرو 12.9 اینچی با صفحه نمایش Liquid Retina XDR و رایانه های مک با Apple Silicon پشتیبانی می شود.

در نهایت، سومین ویژگی کوچک محدود به M1 و مک های بعدی وجود دارد: توانایی درج ایموجی با استفاده از صدای خود در حین دیکته کردن به دستگاه.

گرفتن 9to5Mac

اپل امسال نسبت به سال گذشته با MacOS Monterey با ویژگی‌های محدود به Apple Silicon Mac تهاجمی کمتری دارد. اما از سوی دیگر، اپل نیز امسال پشتیبانی از گروه نسبتاً بزرگی از مک های قدیمی مجهز به اینتل را کنار می گذارد.

مهم‌تر از همه، macOS Ventura در حال حذف پشتیبانی از MacBook Pro 2016 (معروف؟) و Mac Pro Trash از سال 2013 است. در مجموع، macOS Ventura از مدل‌های iMac و MacBook Pro از سال‌های 2017 به بعد، 2018 به بعد، Mac mini، MacBook Air 2018 پشتیبانی می‌کند. و بعداً مک پرو 2019 و مک استودیو.

همانطور که انتقال سیلیکون اپل ادامه دارد، انتظار می‌رود اپل به کاهش پشتیبانی از مک‌های مجهز به اینتل با سرعت کمی سریع‌تر از حد معمول ادامه دهد. زمانی که شرکت از PowerPC به اینتل منتقل شد، اپل پشتیبانی از تمام کامپیوترهای PowerPC را تنها در دو سال متوقف کرد.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.


برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:Source link

بخش اپل سیلیکون 9to5mac فارسی