Parallels 16 برای مک های M1 در دسترس است، ویندوز پشتیبانی می شود

Parallels به برخی محدودیت‌ها با اولین نسخه پیش‌نمایش فنی Parallels 16 برای مک‌های اپل Silicon اشاره می‌کند:

  • نصب یا راه اندازی سیستم عامل مبتنی بر x86 اینتل در ماشین مجازی امکان پذیر نیست.
  • امکان تعلیق و از سرگیری یک ماشین مجازی، از جمله بازگشت به یک عکس فوری “در حال اجرا” وجود ندارد.
  • هنگامی که یک ماشین مجازی در حال اجرا است، استفاده از دکمه “بستن” امکان پذیر نیست – به جای آن ماشین مجازی را متوقف کنید.
  • برنامه های ARM32 در ماشین مجازی اجرا نمی شوند.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.


انتشار امروز Parallels Desktop 16 Technical Preview برای M1 Mac کمتر از یک ماه پس از اعلام این شرکت در حال توسعه است. این نسخه نقطه عطفی بزرگ در جستجوی مداوم برای راه‌اندازی ویندوز در M1 Mac است.

تو می توانی به وب سایت مایکروسافت بروید برای دانلود پیش نمایش Windows Insider برای استفاده از Apple Silicon Mac with Parallels. اگر عضو برنامه Insider Preview نیستید، می‌توانید درخواست عضویت کنید از طریق این لینک.

درباره اجرای ویندوز در M1 Mac بیشتر بدانید:

برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:

این شرکت می‌گوید که همچنان بر گسترش قابلیت‌های Parallels در مک‌های M1 نیز تمرکز دارد:

با در نظر گرفتن این محدودیت ها، این از نظر فنی به این معنی است که می توانید نسخه ARM ویندوز را با استفاده از Parallels Tech Preview در Mac M1 اجرا کنید. مایکروسافت نسخه‌ای از ویندوز را نمی‌فروشد که بر روی رایانه‌های Mac Silicon Apple با Parallels اجرا شود، اما این شرکت نسخه‌ای را در اختیار اعضای برنامه Windows Insider قرار داده است.

در اینجا نگاهی به فرآیند نصب ویندوز از طریق Parallels در Mac M1 در حال اجرا داریم:

بسیاری از ویژگی های Parallels Desktop به موتور مجازی سازی و معماری سیستم عامل مهمان بستگی دارد و باید تقریباً از ابتدا برای تراشه Apple M1 توسعه یابد: از اجرای خود عملیات، گرافیک، توانایی تعلیق/از سرگیری ماشین مجازی، یکپارچه سازی یکپارچه، هماهنگی حالت، پوشه های مشترک و بسیاری موارد دیگر. از آنجایی که تیم ما همچنان به سختی کار می کند تا بهترین ویژگی های Parallels Desktop را با تراشه Apple M1 به رایانه های مک ارائه دهد، ما مفتخریم که نتایجی را که با این نقطه عطف به دست آورده ایم به اشتراک بگذاریم.

آیا قصد دارید از Parallels Desktop 16 Technical Preview برای اجرای ویندوز در مک های دارای M1 استفاده کنید؟ در نظرات به ما اطلاع دهید!Source link

بخش اپل سیلیکون 9to5mac فارسی

موازی دارد یک برنامه پیش نمایش فنی منتشر کرد برای اجرای Parallels Desktop 16 در مک با M1. این شرکت ادعا می‌کند که یک «موتور مجازی‌سازی جدید که از مجازی‌سازی تراشه Apple M1 Mac به کمک سخت‌افزار استفاده می‌کند» ایجاد کرده است تا به کاربران اجازه دهد تا سیستم‌عامل‌های مبتنی بر ARM از جمله ویندوز را در یک ماشین مجازی اجرا کنند.