The Rewind: iPhone 13 mini – آخرین گوشی هوشمند؟


شایعات حاکی از آن است که آیفون مینی اپل، که برای اولین بار با آیفون 12 مینی 2020 ظاهر شد، مدت زیادی برای این دنیا نخواهد بود. اگرچه اپل آیفون 13 مینی را تابستان گذشته عرضه کرد، اما این احتمال وجود دارد که عرضه آن آخرین آیفون “مینی” باشد که خواهیم دید. شرم آور است، زیرا همانطور که در این قسمت صحبت می کنم باز پیچیآیفون 13 مینی گوشی هوشمند مورد علاقه من در تمام دوران است.

طرح

همانطور که در گذشته بارها گفته‌ام، طراحی آیفون 4 با لبه‌های صاف و قرار گرفته بین دو تکه شیشه، طراحی آیفون مورد علاقه من تا همین اواخر بود. آیفون 12 سال گذشته. با این نسخه، اپل یک طراحی عالی از قبل را کامل کرده است. حذف دکمه Home به نفع چیزی که تقریباً یک صفحه نمایش لبه به لبه است.

اپل با استفاده از حرکات سوایپ برای ناوبری و Face ID برای احراز هویت، توانست دکمه Home را حذف کند. که جای خود را به صفحه نمایش بسیار بزرگتر نسبت به صفحه نمایش 3.5 و 4 اینچی آیفون 4 و 5 داد. آیفون 13 مینی دارای صفحه نمایش 5.4 اینچی است، اما در داخل شاسی قرار گرفته است که تنها 0.31 اینچ بلندتر و 0.22 اینچ بلندتر از آیفون 5 است. مسلما، آیفون 13 مینی نسبت ابعادی در حدود 2:1 دارد. گسترده تر 16. نسبت تصویر 9 در تلفن های نسل قدیمی، بنابراین دقیقاً سیب به سیب نیست.

اما چیزی که واقعا این گوشی هوشمند را بسیار عالی می کند، قابلیت استفاده قابل حمل آن است. من به راحتی می‌توانم با یک دست iOS را هدایت کنم و خستگی انگشتان نسبت به تلفن‌های بزرگ‌تر بسیار کمتر مشکل است. همچنین نگهداری آیفون 13 مینی در جیب شلوار جین آسان‌تر است، و وقتی با لوازم جانبی مانند باتری MagSafe و کیف پول چرمی آیفون جفت شود، ظاهر بهتری نسبت به برادران خود دارد.

اگرچه از عمر باتری عالی، ویژگی‌های دوربین حرفه‌ای و پیشرفت‌های نمایشگر برادر بزرگ‌ترش برخوردار نیست، اما اگر از من بپرسید آیفون 13 مینی اوج طراحی آیفون است. وقتی نسبت ها، مواد و تجربه کاربری آن را ترکیب می کنید، هیچ چیز بهتر از این وجود ندارد.

The Rewind: iPhone 13 mini – گوشی هوشمند مورد علاقه من

اسپانسر: 30٪ تخفیف iMazing برای مدت محدود دریافت کنید

برای ویدیوهای بیشتر در 9to5mac در YouTube مشترک شوید

نمایش دادن

آیفون 13 مینی حداکثر روشنایی 800 نیت (معمولی) را ارائه می دهد که نسبت به حداکثر روشنایی 625 نیت آیفون 12 مینی پیشرفت مناسبی است. این منجر به دستگاهی می شود که استفاده از آن در شرایط روشن کمی آسان تر است، اما این قسمتی است که آیفون 13 پرو خود را از مدل های پایه جدا می کند.

آیفون 13 پرو روشنایی معمولی بسیار بالاتری (1000 نیت) ارائه می دهد و مهمتر از آن، پشتیبانی از ProMotion را برای اولین بار به آیفون ارائه می کند. ProMotion که در آیپد پرو معرفی شد، فناوری نرخ نوسازی متغیر را برای آیفون به ارمغان می‌آورد و از نرخ رفرش ۱۲۰ هرتز برای اسکرول راحت‌تر و ارائه بهتر متن در حین اسکرول بهره می‌برد.

ProMotion یکی از ویژگی‌های کلیدی است که باعث شد من به شدت به استفاده از آیفون 13 پرو به عنوان یک درایور روزانه فکر کنم، اما در نهایت به این نتیجه رسیدم که قابل حمل بودن آیفون 13 مینی را بیشتر دوست دارم.

باتری

سال گذشته، من تقریباً آیفون 12 مینی را دستگاه اصلی خود کردم، اما عمر باتری آنقدر خوب نبود که این اتفاق بیفتد. امسال، عمدتاً به لطف تراشه قدرتمندتر A15، اپل مشکل عمر باتری کوچکترین آیفون خود را حل کرده است. در حالی که با مدل مضحک بادوام مکس مقایسه نمی شود، آیفون 13 مینی به اندازه ای بهبود می یابد که معمولاً می توانم یک روز کامل از آن استفاده کنم.

بیشتر شب‌ها می‌بینم که 10 تا 15 درصد عمر باتری باقی مانده است، اگرچه گاهی اوقات مجبور می‌شوم آن را دوباره شارژ کنم تا یک روز کامل را پشت سر بگذارم. با آیفون 12 مینی، تقریباً یک روز کامل را بدون نیاز به شارژ سپری کردم.

ویدیوی مرتبط: بررسی باتری MagSafe

گفت، من به نگه داشتن آن عادت کردم باتری MagSafe در اطراف برای عبور از روزهایی که عمر باتری ممکن است مشکل ساز باشد. همانطور که در من اشاره کردم بررسی عملی باتری MagSafeاین دستگاهی است که با همه آیفون های سازگار MagSafe کار می کند، اما به نظر می رسد که به طور خاص برای iPhone mini طراحی شده است.

ذخیره سازی

آیفون 13 مینی با 128 گیگابایت فضای ذخیره سازی عرضه می شود که به این معنی است که اپل فضای ذخیره سازی دستگاه های پایه خود را دو برابر کرده است در حالی که قیمت آن 699 دلار است. 64 گیگابایت فضای ذخیره سازی در گوشی های هوشمند این روزها قابل انجام است، اما داشتن 128 گیگابایت در مدل پایه یک پیروزی بزرگ برای مشتریان و فضای ذخیره سازی کافی برای کاربر معمولی است.

MagSafe

MagSafe احتمالاً بهترین خط لوازم جانبی گوشی‌های هوشمند است که از زمانی که گوشی‌های هوشمند با آیفون اصلی رایج شدند، دیده‌ایم. علاوه بر کیف چرمی آیفون سازگار با MagSafe، دومین لوازم جانبی MagSafe مورد استفاده من، کیف پول چرمی آیفون است. را کیف پول چرمی به صورت مغناطیسی به پشت آیفون 13 یا پشت قاب سازگار MagSafe متصل می شود. اپل اخیرا کیف پول چرمی را با افزودن پشتیبانی از Find My بهبود داده است تا در صورت گم شدن یا گم شدن، بتوانید آن را در برنامه Find My ردیابی کنید.

البته باتری MagSafe فوق الذکر لوازم جانبی است که در صورت نیاز اینجا و آنجا استفاده می کنم. با قیمت 99 دلار، احتمالاً باید نصف هزینه ای که انجام می دهد، باشد، اما نمی توانید سهولت استفاده و یکپارچه سازی iOS را شکست دهید.

چند محصول دیگر سازگار با MagSafe که من به قدری از آنها استفاده می کنم عبارتند از MagSafe Duo (بحرانی)، که من به استفاده از آن فقط در هنگام سفر تنزل داده ام، و Moment Multi-threaded Mount برای MagSafe. لوازم جانبی Moment به ویژه جذاب است، زیرا راهی سریع و آسان را ارائه می دهد آیفون خود را روی دوربین نصب کنیدکه هنگام استفاده از آیفون برای عملکردهایی مانند نظارت و کنترل دوربین ایده آل است.

کارایی

تمام مدل های آیفون 13 شامل آخرین سیستم A15 اپل بر روی یک تراشه است. از ارزان‌ترین آیفون 13 مینی گرفته تا گران‌ترین آیفون 13 پرو مکس، عملکرد کم و بیش مشابهی از CPU در سراسر صفحه وجود دارد. مسلماً، هنگام مقایسه دستگاه‌های اصلی و حرفه‌ای، تفاوت‌هایی در میزان هسته‌های GPU و حافظه وجود دارد، و این می‌تواند بسته به برنامه‌هایی که استفاده می‌کنید تفاوت ایجاد کند.

با این حال، به طور کلی، عملکرد پردازنده آیفون 13 مینی بسیار شبیه عملکرد آیفون 13 پرو مکس است. با در نظر گرفتن این موضوع، آیفون 13 مینی ثابت می کند که ارزش پولی خوبی دارد. شما عملکرد آخرین نسل پردازنده را در بسته‌ای دریافت می‌کنید که صدها قیمت کمتر از iPhone 13 Pro Max دارد.

دوربین ها

سیستم دوربین دوگانه اصلاح شده آیفون 13 مینی، تنظیمات قبلی آیفون 12 مینی را بهبود می بخشد. دوربین زاویه باز دارای سنسور بزرگتر با پیکسل های بزرگتر برای جمع آوری بهتر نور است و دوربین فوق عریض دارای سنسور سریعتر برای عملکرد بهتر در نور کم است.

یکی دیگر از پیشرفت های قابل توجه پشتیبانی از لرزشگیر اپتیکال با تغییر سنسور برای دوربین با زاویه دید عریض است، ویژگی که قبلا منحصر به مدل حرفه ای سال گذشته بود. هدف تغییر سنسور نیز بهبود عکاسی در نور کم و افزایش سرعت گرفتن در حالت شب با کمک به تثبیت دوربین هنگام عکاسی دستی است.

پیشرفت‌های نرم‌افزاری اضافه شده‌اند، مانند حالت سینمایی، که به توده‌ها امکان می‌دهد تا فوکوس ویدیو را به حالت قفسه درآورند، و سبک‌های عکاسی برای افزودن ظاهر سفارشی به دوربین بر اساس تنظیمات تن و گرما.

همانطور که سیستم دوربین مینی آیفون 13 خوب است، دوربین ها بزرگترین تفاوت بین آیفون 13 پرو و ​​آیفون 13 پایه هستند. نسخه Pro شامل یک لنز تله فوتو، به‌علاوه ویژگی‌های حرفه‌ای مانند ضبط اپل پرو RAW برای عکس‌ها، ضبط ProRes برای فیلم‌ها، پشتیبانی ماکرو، بهبود عملکرد حالت شب و غیره است. شاید مهم‌تر از همه، آیفون 13 پرو دارای دیافراگم سریع‌تر برای عکسبرداری بهتر در نور کم در دوربین‌های عریض و فوق عریض خود است.

شکی وجود ندارد که با استفاده از مدل های حرفه ای، چندین ارتقاء قابل توجه دوربین را قربانی می کنید. با این وجود، آیفون 13 مینی دارای یک سیستم دوربین است که قادر به گرفتن عکس ها و فیلم های فوق العاده است.

اولین برف 2022: عکسبرداری شده در آیفون 13 مینی بدون تغییر

نتیجه

آیفون 13 مینی پر ویژگی ترین گوشی هوشمند اپل نیست که می توانید امروز بخرید، اما بهترین ظاهر آیفون را دارد و هنگام استفاده از آن بهترین احساس را در دست دارید. اگر از طرفداران آیفون مینی هستید، احساس خود را به خاطر بسپارید، زیرا احتمالا مدت زیادی دوام نخواهد آورد. این احتمال وجود دارد که این آخرین سال از آیفون مینی شایعه شده باشد، که با توجه به گزارش های مربوط به آمار فروش کوچکترین گوشی هوشمند اپل، غم انگیز است، اما چندان تعجب آور نیست.

اگر معلوم شود که iPhone 13 mini آخرین آیفون مینی در خط تولید اپل است، می توانم بگویم که از آن لذت بردم و ممکن است حتی پس از اینکه در کانون توجه قرار گرفت، به استفاده از آن ادامه دهم.

نظر شما در مورد آیفون 13 مینی چیست؟ آیا اگر آیفون 14 مینی را نبینیم ناامید خواهید شد؟ نظرات خود را در زیر در نظرات بیان کنید.

باز پیچی مجموعه ای است که با هدف بازگشت به فناوری اپل پس از استفاده طولانی مدت است. اگر این قسمت را دوست داشتید، در نظر بگیرید مشترک 9to5mac در یوتیوب شوید و برخی از قسمت های قبلی من را دنبال کنید:

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.


برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:Source link

بخش آیفون 13 9to5mac فارسی