TSMC در ژاپن سرمایه گذاری می کند زیرا تایوان از ثبات می ترسد

THE فایننشال تایمز گزارش می دهد که TSMC موافقت خود را با ساخت یک کارخانه جدید در ژاپن اعلام کرده است و گفته است که ممکن است سایرین نیز در این زمینه اقدام کنند.

عکس: Simon Launay/Unsplash

چین حتی در آگوست سال گذشته یک محاصره را تکرار کرد. مشاوران نظامی ایالات متحده در آن زمان گفتند که خطر کوتاه مدت کم است، اما چشم انداز میان مدت و بلندمدت برای تایوان خوب نیست.

در حالی که متحدان غربی تلاش‌ها را برای تغییر شکل زنجیره تامین تراشه‌های جهانی در بحبوحه تنش‌ها با چین تشدید می‌کنند، هفت نفر از بزرگترین تولیدکنندگان نیمه‌هادی در جهان، طرح‌هایی را برای افزایش تولید و تعمیق مشارکت‌های فناوری در ژاپن ارائه کرده‌اند. […]

واکنش جهانی به تهاجم روسیه به اوکراین به چین نشان داد که اگرچه ممکن است در حمله به تایوان با خطرات اقتصادی مواجه شود، اما بعید است که با خطرات نظامی مواجه شود، مبادا باعث جنگ هسته ای شود.

تمام پردازنده های اپل توسط شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSMC) ساخته شده اند که باعث می شود ثروت این شرکت کالیفرنیایی عمیقاً با ثبات سیاسی و اقتصادی این کشور مرتبط باشد.

TSMC، سازنده تراشه های اپل، یکی از هفت شرکت نیمه هادی است که برنامه های خود را برای سرمایه گذاری در عملیات ژاپن پیش از اجلاس G7 در این کشور اعلام کرده است.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بیشتر.Source link

بخش appl 9to5mac فارسی

TSMC، بزرگترین سازنده تراشه قراردادی جهان، پس از موافقت با ساخت یک کارخانه جدید در استان جنوب غربی کوماموتو، امکان سرمایه گذاری بیشتر در ژاپن را نیز ابراز کرده است.

در حالی که تایوان خود را یک کشور مستقل – با قانون اساسی، انتخابات، گذرنامه، ارز و نیروهای مسلح خود می داند – دولت چین این جزیره را قلمرو کشور خود می داند.

ایالات متحده سرمایه دیپلماتیک قابل توجهی را به کار گرفته است تا متحدان خود را در منطقه ترغیب کند تا در برابر تهدید محسوس افزایش قدرت فناوری و نظامی چین و کاهش وابستگی به تراشه های تولید شده توسط TSMC و سایرین در تایوان، همسوتر شوند.

یکی از موضوعات کلیدی که در این اجلاس مورد بحث قرار می گیرد، مقاومت اقتصادی و امنیت در پرتو تهدیدات رو به رشد تجارت جهانی است که شامل ترس از آینده تایوان می شود.

تهدیدی برای تایوان

این هفته متوجه شدیم که شرکت وارن بافت، برکشایر هاتاوی، فروخته است همه اقدامات TSMC او در آنچه به عنوان یک حرکت “بی رحمانه” توصیف شده است. او گفت که این نگرانی ها در مورد مکان است، نه شرکت، و به طور خاص از ژاپن به عنوان یک چشم انداز سرمایه گذاری مطمئن تر یاد کرد.

TSMC در عملیات ژاپن سرمایه گذاری می کند