TSMC نسبت به کاهش تقاضای گوشی های هوشمند هشدار داد زیرا تحلیلگران می گویند بازار آیفون همچنان سالم است

با این حال، TSMC هنوز معتقد است که هدف رشد و هزینه سرمایه خود را در سال جاری تغییر نخواهد داد.

تحلیلگران گفتند: “در حالی که این داستان ها ممکن است برخی از سرمایه گذاران را به این باور برساند که خطری برای تقاضا وجود دارد، ما معتقدیم تقاضای آیفون بر اساس تجزیه و تحلیل ما از قیمت های بازیابی آیفون همچنان قوی است.” Bank of America در یادداشتی گفت. تحلیلگران گفتند: «این در مقایسه با سال 2019 است که در آن اپل قیمت های بالایی را نسبت به اشخاص ثالث برای ارتقاء ارائه کرد. به طور جداگانه، چین دور جدیدی از قرنطینه را در شانگهای اعمال کرده است. با این حال، همانطور که قبلاً تأکید کردیم، شرکت‌ها یاد گرفته‌اند که از طریق COVID تولید کنند و Apple/Foxconn این توانایی را دارند که تولید را به مناطق دیگر منتقل کنند و در حال حاضر هیچ تأثیر مادی این تعطیلی‌ها را پیش‌بینی نمی‌کنیم.

مشکل در اینجا افزایش هزینه های نیمه هادی و جنگ روسیه در اوکراین است.

بعد از 9to5Mac اوایل این هفته گزارش داد که اپل تولید آیفون SE 3 را حداقل 20 درصد کاهش داده است نیکی آسیا نشان می‌دهد که تقاضای کلی برای گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی به‌ویژه در چین در حال کاهش است – اگرچه در ایالات متحده، تحلیلگران بانک آمریکا معتقدند تقاضا برای آیفون همچنان قوی است.

با این حال، در حالی که آیفون SE 3 ممکن است همان تاثیر مورد انتظار را نداشته باشد، می‌توان نتیجه گرفت که سایر آیفون‌های ممتاز سال‌های گذشته همچنان می‌توانند تقاضای کاربران را حداقل در ایالات متحده افزایش دهند.

در حالی که اپل سازنده تراشه در مورد کمبود نیمه هادی ها، به ویژه برای مشتریان محلی در چین، محتاط است، تحلیلگران بانک آمریکا (از طریق CNBC) گفت که تقاضا برای آیفون به دلیل کاهش قیمت های مبادلاتی همچنان قوی است.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.


نکته مهم این است که تحلیلگران در ابتدا انتظار داشتند که تقاضای آیفون SE قوی باشد و فروش آن در سال جاری به 30 میلیون دستگاه برسد که حدود 5 میلیون بیشتر از مدل 2020 در طول عمر آن است. سال اول.Source link

بخش appl 9to5mac فارسی

برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:

“چنین فشاری در نهایت می تواند به مصرف کنندگان برسد. (…) همه در صنعت نگران افزایش هزینه ها در سراسر زنجیره تامین هستند… صنعت نیمه هادی قبلاً و مستقیماً از این افزایش هزینه متحمل شده است.

به گفته مارک لیو، رئیس TSMC، کاهش سرعت در مناطقی «مانند گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های شخصی و تلویزیون‌ها، به ویژه در چین، بزرگترین بازار مصرف‌کننده، احساس می‌شود.