اپل ضرب الاجلی برای بازگشت کارمندان به دفتر تعیین می کند


پس از اینکه کارمندان اپل در آوریل امسال به کار حضوری بازگشتند، این شرکت به دلیل افزایش موارد COVID-19 اجرای برنامه های خود را به حالت تعلیق درآورد. روز دوشنبه، اپل ضرب الاجل جدیدی برای کارمندان شرکت خود برای بازگشت به دفتر تعیین کرد. از 5 سپتامبر، کارمندان باید حداقل چند روز در هفته شخصاً کار کنند.

خبر از بلومبرگ مارک گورمن روزنامه نگار. بر اساس این گزارش، کارمندان شرکت باید سه روز در هفته به دفتر بازگردند. روزهای اجباری سه‌شنبه‌ها و پنج‌شنبه‌ها به اضافه روز سومی است که هر تیم می‌تواند آن را تعریف کند.

با وجود ضرب الاجل جدید، مشخص نیست که آیا اپل به برنامه جدید خود پایبند است یا تاریخ تعیین شده برای بازگشت به دفتر دوباره تغییر خواهد کرد. کارمندان شرکت اپل از زمان شروع همه‌گیری کووید-19 در سال 2020 از خانه کار می‌کنند. تعدادی از کارمندان در اواخر سال 2020 به دفتر بازگشتند، در حالی که برخی دیگر ترتیبات کار از راه دور دائمی‌تر و انعطاف‌پذیرتر را انتخاب کردند.

در ابتدا، اپل از کارکنان خود خواسته بود که یک روز در هفته شخصاً کار کنند. در اوایل سال جاری، این نیاز به دو روز در هفته افزایش یافت. بخشی از استدلال پشت این ترتیب این است که شرکت هنوز فکر نمی کند که زمان آن فرا رسیده است که همه کارمندان هر روز در دفتر کار کنند، اما مشکل فراتر از این است.

انتقاد از تصمیم اپل برای بازگشت به دفتر

اپل به دلیل اصرار بر الزام کارمندان به کار حضوری مورد انتقاد قرار گرفته است، به خصوص که سیاست های این شرکت محدودتر از سایر شرکت های سیلیکون ولی است. در ماه می، یان گودفلو، مدیر یادگیری ماشین اپل، شرکت را به دلیل مخالفت با خط مشی کار حضوری ترک کرد.

Goodfellow اکنون در گوگل کار می کند، که در مورد کار از خانه بسیار انعطاف پذیرتر از اپل است و سایر کارمندان اپل نیز تصمیم گرفته اند همین مسیر را دنبال کنند.

اپل هنوز تصمیم خود را مبنی بر الزام کارمندان شرکت به بازگشت به کار حضوری سه روز در هفته از ماه آینده تایید نکرده است.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.


برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:

Source link

بخش appl 9to5mac فارسی