مداخله ضد تراست واقعیت مجازی: FTC کسب متا را مسدود می کندSource link

بخش appl 9to5mac فارسی

متا می گوید که اجرای اقدامات ضد تراست در چنین بازار نوپایی مضحک است.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.


پیترز در بیانیه گفت: «این ایده که این خرید منجر به نتایج ضد رقابتی در فضایی پویا با ورود و رشد به اندازه تناسب اندام آنلاین و متصل می شود، به سادگی قابل اعتماد نیست. FTC با حمله به این قرارداد در رای 3-2، پیامی دلخراش برای هر کسی که به دنبال نوآوری در واقعیت مجازی است ارسال می کند.

گرفتن 9to5Mac

یک چیز واضح به نظر می رسد: اگر متا به عنوان یک بازیکن بزرگ فناوری برای خرید رقبای بالقوه در نظر گرفته شود، به احتمال زیاد اپل نیز چنین خواهد بود، به ویژه با توجه به دیدگاه زاکربرگ مبنی بر اینکه سازنده آیفون تبدیل به یکی دیگر از بازیگران برتر در واقعیت مجازی خواهد شد.

استفان پیترز، سخنگوی متا در بیانیه ای گفت که پرونده FTC “بر اساس ایدئولوژی و حدس و گمان است، نه شواهد”.

برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:

در شکایتی که روز چهارشنبه در دادگاه فدرال ارائه شد، FTC اعلام کرد که متا منابعی برای ایجاد برنامه های واقعیت مجازی مشابه با برنامه های Within، شرکتی که برنامه تناسب اندام مجازی Supernatural را دارد، دارد. در عوض، FTC ادعا می کند، متا (FB) در حال تلاش برای خرید استارت است که “[dampen] نوآوری آینده و رقابت رقابتی

FTC در شکایت خود مدعی شد که این معامله انگیزه متا برای توسعه رقیب Supernatural خود را کاهش می دهد یا ویژگی های جدیدی را به Beat Saber، یک برنامه VR متعلق به متا که FTC می گوید فضایی شبیه به یک برنامه تناسب اندام را اشغال می کند، اضافه می کند. متا، در یک پست وبلاگ در پاسخ به این شکایت، اظهار داشت که سوپرنچرال قابل مقایسه با بیت سابر نیست و بنابراین این معامله هیچ نگرانی رقابتی ایجاد نمی کند. […]

کمیسیون تجارت فدرال روز چهارشنبه تصمیم گرفت شرکت مادر فیسبوک متا را از خرید شرکت واقعیت مجازی Within مسدود کند و واضح‌ترین سیگنال را ارائه دهد که نشان می‌دهد این آژانس ممکن است موضع سخت‌تری در قبال معاملات دره سیلیکون در مورد فناوری‌های جدید اتخاذ کند.

Supernatural یکی از محبوب ترین برنامه های VR است که روی هدست های VR موجود متا اجرا می شود.

با این حال، FTC با خرید برنامه ریزی شده یک شرکت واقعیت مجازی دیگر مخالف است.

ممکن است برای مداخله ضد تراست در واقعیت مجازی کمی زود به نظر برسد، در حوزه‌ای که همچنان مورد توجه است، اما FTC هیچ شانسی نمی‌گیرد. او تصمیم گرفت که خرید برنامه ریزی شده متا از شرکت تناسب اندام VR Within را مسدود کند.

این شرکت مجموعه‌ای از خریدهای مرتبط با واقعیت مجازی، از جمله پلتفرم توسعه بازی Unit 2 Games و Beat Games، توسعه‌دهنده Beat Saber را انجام داده است.

تهاجمی بودن این تصمیم باعث می شود به نظر برسد که اپل در هنگام خرید شرکت های واقعیت مجازی برای کمک به محصول بعدی هدست اپل با موانع مشابهی روبرو خواهد شد.

من با شگفتی متا از اقدام ضد انحصار VR در چنین مرحله اولیه شریک هستم. با این حال، با توجه به سابقه اقداماتی که تنها زمانی انجام می‌شوند که خیلی دیر شده باشد – زمانی که یک یا چند شرکت قبلاً به تسلط زیادی در بازار دست یافته‌اند – شاید منطقی باشد که زودتر اقدام کنیم.

شرکت مادر فیس بوک، متا، اولین قدم خود را به سمت واقعیت مجازی از طریق خرید برداشت – خرید Oculus در سال 2014. مارک زاکربرگ، بنیانگذار شرکت، معتقد است متاورس آینده اینترنت است و CNN متا به تازگی شرکت های واقعیت مجازی دیگری را خریداری کرده است.