Adobe جزئیات انتقال برنامه خود را به Apple Silicon و برجسته کردن مزایای عملکرد

[ad_2]

Source link

بخش اپل سیلیکون 9to5mac فارسی

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.


Adobe Photoshop، محبوب‌ترین ویرایشگر عکس جهان، این هفته با پشتیبانی بومی از Apple Silicon Mac به‌روزرسانی شد. مارک دام، مدیر محصول فتوشاپ، در مصاحبه ای با جزئیات بیشتر توضیح داد دنیای کامپیوتر چگونه این شرکت برای به روز رسانی برنامه های خود برای M1 Mac کار کرد و مزایای واقعی این انتقال چیست.

در حال حاضر، فقط فتوشاپ و لایت روم دارای نسخه های بومی برای اجرا بر روی M1 Mac هستند. این شرکت همچنین در حال کار بر روی به‌روزرسانی‌های Premiere Pro، Premiere Rush و Audition با پشتیبانی Apple Silicon است که در حال حاضر به‌عنوان برنامه‌های بتا برای مشترکین Creative Cloud در دسترس هستند.

می توانید مصاحبه کامل با مارک دام را در سایت بخوانید دنیای کامپیوتر سایت اینترنتی.

برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:

در عین حال، هر چه نرم افزار پیچیده تر شود، مهندسان بیشتری باید آن را برای یک پلتفرم جدید بازنویسی کنند. Dahm می‌گوید که فناوری Rosetta 2 واقعاً به تیم فتوشاپ در تایم لاین تا آماده شدن به‌روزرسانی با پشتیبانی M1 کمک کرد. او همچنین ابزارهای توسعه‌دهنده اپل را ستایش کرد و گفت که این ابزارها «انتقال یکپارچه» از برنامه‌های اینتل به سیلیکون اپل را امکان‌پذیر می‌کنند.

ما قبلاً می دانیم که داشتن یک برنامه به روز شده با پشتیبانی کامل از تراشه M1 عملکرد بسیار بهتری را به همراه دارد، البته به صرفه جویی در مصرف انرژی بیشتر اشاره نمی کنیم که برای کاربران مک بوک عالی است. با این حال، طبق گفته Dahm، فتوشاپ در مک بوک M1 تا 50 درصد سریعتر از نسل قبلی مک بوک اینتل اجرا می شود.

خوشبختانه، حالت روزتای اپل به فتوشاپ اجازه می دهد تا از روز اول بدون نیاز به تغییرات اساسی در پایگاه کد، به طور قابل اعتماد و سریع بر روی دستگاه های M1 اجرا شود. و بسیاری از ویژگی‌ها به همان سرعت، اگر نگوییم سریع‌تر از سیستم‌های قبلی کار می‌کردند، بنابراین آن مشکلات عملکرد قبلی تقریباً حل شد.

تفاوت زمانی که آن را با مک های قدیمی اینتل مقایسه می کنید بیشتر قابل توجه می شود. Adobe می گوید ارتقاء نرم افزارهای پیچیده مانند فتوشاپ به یک پلتفرم جدید دقیقاً آسان نیست، اما پیشرفت ها برای کاربران بسیار قابل توجه است.

کامپایل مجدد یک برنامه بزرگ برای سیلیکون اپل نیاز به سرمایه گذاری توسعه دهندگان آن دارد. با این حال، همانطور که در مورد فتوشاپ نشان دادیم، این می تواند به بهبود عملکرد قابل توجهی برای کاربر منجر شود. […] ما یک مک‌بوک M1 را با یک مک‌بوک نسل قبلی با پیکربندی مشابه مقایسه کردیم و متوجه شدیم که در حالت بومی، فتوشاپ 50 درصد سریع‌تر از سخت‌افزار قدیمی‌تر کار می‌کند.

مدیر محصول فتوشاپ یادآور شد که این برنامه بیش از 30 سال است که برای کاربران مک در دسترس بوده است و ادوبی قبلاً با انتقال اپل از پردازنده های Power PC به پردازنده های اینتل، انتقال بزرگ دیگری را انجام داده است. از آنجایی که فتوشاپ یکی از پرکاربردترین ابزارهای حرفه ای است، برای Adobe مهم است که برنامه را با جدیدترین و بهترین ویژگی ها به روز نگه دارد.