Apple Silicon Mac – خیلی خوب است که به به روز رسانی های کمتری نیاز داریم؟

عکس: Tim Mossholder/Unsplash

این رشد در سه ماهه بعد نیز ادامه یافت و نسبت به سال قبل 22.5 درصد رشد داشت.

وقتی دوستانی که نیازهای محاسباتی روزانه داشتند از من پرسیدند کدام مک را بخرند، به آنها توصیه کردم که مقداری پول پس انداز کنند و به جای M2 جدید به سراغ مدل M1 بروند، زیرا آنها هیچ سود عملی برای چیپ سریعتر نمی بینند.

چرخه عمر مک احتمالاً افزایش می یابد

سه ماهه دوم تقویم 2020 (سه ماهه سوم مالی اپل) شاهد افزایش 21 درصدی درآمد مک بود که به ارائه یک سه ماهه رکورد کمک کرد.

این دیدگاه من است – و شما؟ لطفا در نظرسنجی ما شرکت کنید و نظرات خود را در نظرات به اشتراک بگذارید.

پایان رونق همه گیر دلیل اصلی کاهش محموله ها در صنعت است. با این حال، اپل بیشترین کاهش را در میان سازندگان رایانه شخصی در سه ماهه اول تجربه کرد و 40 درصد کاهش یافت زیرا کل بازار 29 درصد سقوط کرد.

سال 2020 اولین باری بود که این شرکت پردازنده مک خود را طراحی کرد و همان دو مزیت اصلی را که قبلاً با آیفون و آی پد از آن برخوردار بود را برای رایانه های خود به ارمغان آورد.

ماشین‌های جدید M2 بازار را به همان شکل هیجان‌زده نکردند – و این تقریباً اجتناب‌ناپذیر بود. مک های M1 یک نسل کاملا جدید بودند، در حالی که مدل های M2 فقط یک تکامل مناسب بودند.

در واقع، افزایش نسلی که توسط Apple Silicon به مک‌ها داده شده است، آنقدر قابل توجه است که به نظر می‌رسد این شرکت در تلاش است تا بفهمد چگونه یک مک پرو را به طور قابل توجهی قدرتمندتر از مک‌های موجود کند.

مک ها تا سال های 2021 و 2022 همچنان به موفقیت در بازار رایانه های شخصی ادامه دادند.

اما چه چیزی بالا می رود …

عملکرد و عمر باتری به طور قابل توجهی بهتر ارائه شده توسط تراشه M1، در مقایسه با نسل های قبلی اینتل، تقاضای زیادی را برای مک های اولیه جدید ایجاد کرد.

با این حال، همین دیروز، نه تنها شاهد کاهش محموله های مک بودیم، بلکه مک ها نیز با سرعت بیشتری نسبت به بازار رایانه های شخصی کاهش یافتند.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بیشتر.Source link

بخش اپل سیلیکون 9to5mac فارسی

مکینتاش همیشه چرخه عمر طولانی تری نسبت به ماشین های ویندوزی دارند. برای مردم عادی است که آنها را به مدت پنج سال نگه دارند، و حتی ماشین های 10 ساله نیز به طرز شگفت آوری قابل استفاده باقی مانده اند.

این راه‌اندازی همچنین همزمان با تعطیلی‌های همه‌گیر بود که بازار رایانه‌های شخصی را در کل تقویت کرد و بسیاری از مردم برای کار مؤثر در خانه به تنظیمات رایانه‌ای بهتر نیاز داشتند.

اولین مورد بهره وری است. از آنجایی که اپل هم سخت‌افزار و هم نرم‌افزار را برای دستگاه‌های iOS طراحی می‌کند، می‌تواند از سازگاری کامل – و در نتیجه ثبات و قابلیت اطمینان بیشتر – و حداکثر کارایی اطمینان حاصل کند. به همین دلیل است که آیفون ها و آیپدها عملکرد و عمر باتری بسیار بهتری نسبت به اندازه نسبتاً متوسط ​​رم و ظرفیت باتری آنها ارائه می دهند.

تغییر به تراشه های سری M طراحی شده توسط اپل، سومین بار در تاریخ 36 ساله مک (در آن زمان) بود که این شرکت معماری پردازنده را تغییر داد:

  • 1984: راه اندازی مکینتاش با تراشه موتورولا 68000
  • 1994: تغییر به PowerPC (PPC)
  • 2006: تغییر به اینتل
  • 2020: به سیلیکون اپل بروید

مزایای استفاده از Mac Silicon Apple

از سوی دیگر، اپل می‌تواند چرخه‌های تراشه‌های سری A خود را تعیین کند. تا کنون، بر روی یک چرخه تیک تیک سالانه تنظیم شده است، اما آزاد است هر زمان که بخواهد آن را تغییر دهد.

این یک چرخه ارتقاء بزرگ ایجاد کرد

جانی سروجی، مدیر سخت افزار اپل، سال گذشته گفت که خود این شرکت به مدت 14 سال روی این پروژه کار کرده است.

معماری مک

دومین – و بسیار مهم ترین – این است که اپل را از چرخه های سخت افزاری شخص ثالث رها می کند. به عنوان مثال، اکثر سازندگان پرچمدار اندروید در سیکل های تولید اسنپدراگون کوالکام هستند. آیا می خواهید گوشی سریع تری طراحی کنید؟ خوب، تا زمانی که کوالکام پردازنده لازم را برای این کار ایجاد نکرده باشد، نمی توانید.

اما من فکر می کنم که چرخه عمر Apple Silicon Mac احتمالا طولانی تر از اینتل باشد. وقتی هنوز عملکرد و عمر باتری مورد نیاز دستگاه فعلی خود را دارید، جدیدترین و بهترین مدل مانند گذشته براق و جدید به نظر نمی رسد.

اما با توجه به مزیت‌های قدرت و عمر باتری دستگاه‌های M1 و به‌روزرسانی‌های متوالی سری M که تکراری‌تر از پیشگامانه‌تر هستند، شرط می‌بندم که مردم از مک‌های سیلیکونی اپل حتی بیشتر از مک‌های سیلیکونی اپل استفاده کنند.

به گفته تحلیلگران IDC، محموله های مک در سه ماهه اول سال نسبت به سال گذشته 40 درصد کاهش داشته است. این در حالی است که M2 MacBook Pro و M2 Mac mini در طول سه ماهه معرفی شدند.

راه اندازی مک های اپل سیلیکون در سال 2020 یکی از مورد انتظارترین پیشرفت ها در تاریخ مک بود. این شایعات حداقل به سال 2014 برمی‌گردد و با نگاهی به گذشته، زمانی که اپل تراشه خود را برای نسل اول آی‌پد و آیفون 4 در سال 2010 توسعه داد، این نوشته روی دیوار بود.

اپل می‌تواند نرم‌افزار خود را برای مطابقت با سخت‌افزار تغییر دهد – کاری که هر سازنده‌ای می‌تواند انجام دهد – اما همچنین می‌تواند سخت‌افزار را برای برآوردن نیازهای نرم‌افزاری تغییر دهد.

البته این پایان رشد مک نیست. مطمئن هستم که مک بوک ایر 15 اینچی بعدی بسیار محبوب خواهد بود. اپل همچنین به افزودن ویژگی‌های جدید مانند Face ID ادامه خواهد داد تا مردم را به ارتقاء ترغیب کند. طرح ها به تکامل خود ادامه خواهند داد. شاید این شرکت حتی بر تنفر خود از مک های صفحه لمسی غلبه کند.