macOS Big Sur 11.3 دو تغییر کوچک برای بهبود استفاده از برنامه های iPad در M1 Mac به ارمغان می آورد.

نظر شما در مورد تجربه استفاده از اپلیکیشن‌های آی‌پد در مک‌های سیلیکونی اپل چیست؟ دوست دارید اپل چه پیشرفت هایی را انجام دهد؟ در نظرات به ما اطلاع دهید!

اینها تغییرات کوچک اما مفیدی در تجربه استفاده از برنامه‌های آی‌پد در M1 Mac هستند، و با وجود اینکه مشاهده پیشرفت‌های اپل دلگرم‌کننده است، هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

به نظر می رسد که macOS Big Sur 11.3 شامل یک جفت تغییر برای اجرای برنامه های iPad در M1 Mac است.

برای دسترسی به صفحه تنظیمات جدید Touch Alternatives، روی نام برنامه در نوار منو کلیک کنید، سپس Preferences را انتخاب کنید. در اینجا می توانید گزینه های لمسی را فعال کنید و سپس دستورات خاصی را که می خواهید استفاده کنید را مشخص کنید.

[ad_2]

Source link

بخش اپل سیلیکون 9to5mac فارسی

برای کسانی که آشنا نیستند، Mac M1s به کاربران اجازه می دهد تا برنامه های iPhone و iPad را از طریق فروشگاه Mac App Store نصب کنند. با این حال، این تجربه از بسیاری جهات ضعیف بود و macOS Big Sur 11.3 چند قدم کوچک برای تغییر آن برداشته است.

برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.


برنامه‌های iPadOS اکنون بزرگ‌تر از قبل ظاهر می‌شوند – در صورتی که اندازه صفحه‌نمایش شما اجازه دهد – و آزمایش‌کنندگان بتا یک صفحه تنظیمات برگزیده جدید برای برنامه‌های iPhone و iPad پیدا می‌کنند که به آنها امکان می‌دهد کنترل‌های صفحه‌کلید “گزینه‌های جایگزین لمسی” را بهتر سفارشی کنند. گزینه‌های لمسی به «جایگزین‌های صفحه‌کلید برای اشاره‌های ضربه، کشیدن و کشیدن انگشت، و حرکات چند انگشتی با استفاده از کلید گزینه و صفحه نمایش» اجازه می‌دهند.

اپل اولین نسخه بتای توسعه دهنده macOS Big Sur 11.3 را دیروز منتشر کرد. همانطور که در آن زمان توضیح دادیم، به‌روزرسانی شامل تغییرات و ویژگی‌های متنوعی است، مانند پشتیبانی از تنظیم HomePods جفت‌شده استریو به عنوان دستگاه خروجی صوتی پیش‌فرض.

همانطور که برای اولین بار توسط لبه، macOS Big Sur 11.3 همچنین تغییر بسیار بسیار کوچکی را در اندازه پنجره برنامه های iPad در مک ایجاد می کند. در این گزارش توضیح داده شده است:

ابتدا، macOS Big Sur 11.3 یک صفحه ترجیحی اختصاصی جدید برای «جایگزین‌های لمسی» اضافه کرد، که یک ویژگی طراحی شده برای تکرار حرکات لمسی است که در نسخه iPad برنامه استفاده می‌کنید. این ویژگی از زمانی که M1 Mac برای اولین بار در ماه نوامبر منتشر شد وجود داشته است، اما macOS Big Sur 11.3 یک صفحه ترجیحات جدید اضافه می کند که به کاربران امکان کنترل دقیق تری بر این ویژگی را می دهد.

برای کسانی که آشنا نیستند، برخی از برنامه‌های iPad به شما اجازه نمی‌دهند اندازه پنجره را هنگام اجرا در مک تنظیم کنید، مانند HBO Max. اکنون با macOS Big Sur، اندازه پنجره پیش‌فرض این برنامه‌ها کمی بزرگ‌تر است. در اینجا مقایسه قبل و بعد از HBO Max در MacBook Air M1 آورده شده است:

قبل از
بعد از macOS Big Sur 11.3

گرفتن 9to5Mac

پیش از این، macOS Big Sur فقط به شما اجازه می داد تا گزینه های لمسی را فعال کنید، بدون اینکه کنترلی روی جزئیات داشته باشید. اینجا در عمل است:

اندازه پنجره تغییر می کند

تغییر اندازه پنجره پیش فرض بسیار عجیب است. راه حل ایده آل این است که اپل و توسعه دهندگان به سادگی به کاربر اجازه دهند اندازه پنجره را تنظیم کند، اما ظاهراً با برنامه هایی مانند HBO Max این امکان وجود ندارد.