TimeMachineEditor، روشی انعطاف‌پذیر برای برنامه‌ریزی پشتیبان‌گیری از مک

اپل برنامه را تعیین می کند:

  • عکس‌های فوری محلی بسته به فضای موجود
  • پشتیبان گیری ساعتی از 24 ساعت گذشته
  • پشتیبان گیری روزانه ماه گذشته
  • پشتیبان گیری هفتگی برای تمام ماه های گذشته

من عاشق TimeMachine هستم. همانطور که گفته می شود، تنها نسخه پشتیبان قابل اعتماد یک نسخه پشتیبان کاملا خودکار است، و این همان چیزی است که ابزار Time Machine اپل ارائه می دهد. اما… شاید کمی باشد همچنین برای برخی موقعیت‌ها خودکار است – و این مشکلی است که برنامه رایگان TimeMachineEditor تصمیم دارد آن را حل کند.

برای بیشتر استفاده از مک، نیازی به پشتیبان گیری ساعتی ندارم. مثلا اکثر من 9to5Mac نوشتن مستقیماً در یک سیستم مدیریت محتوای آنلاین (CMS) انجام می شود و CMS نسخه پشتیبان تهیه می کند. اگر بدترین اتفاق بیفتد، بسیار نادر است که بیش از یک یا دو جمله را از دست بدهید.

اما یک گزینه حتی بهتر – و گزینه ای که من پیدا کردم به طور قابل اعتماد کار می کند – گزینه Idle Backup است. این چیزی است که من به عنوان استاندارد انتخاب کردم. برنامه منتظر می ماند تا هیچ فعالیتی در مک شناسایی نکند و سپس یک نسخه پشتیبان تهیه می کند.

برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.


این بدان معناست که مک شما هر ساعت یک بار پشتیبان‌گیری می‌کند، و از آنجایی که دیسک‌های فلزی در حال چرخش بزرگ بسیار ارزان‌تر از SSD‌های بزرگ هستند، اکثر ما هر ساعت یک هارد دیسک خارجی یا NAS را می‌شنویم که به‌طور پر سر و صدا از بین می‌رود.

مگر اینکه بخواهید آنها را کاملاً دستی انجام دهید، Time Machine به شما هیچ کنترلی بر روی زمان پشتیبان گیری نمی دهد…

تنها چیزی که به آسانی ممکن نیست نصب است. توسعه‌دهنده توماس کلمنت با پرداخت ۹۹ دلار در سال به اپل برای پیوستن به برنامه توسعه‌دهنده مخالف است، به این معنی که برنامه گواهی توسعه‌دهنده اپل ندارد. برای نصب آن، باید بر روی نصب کننده کلیک کنید و Open را انتخاب کنید، سپس دکمه Open را فشار دهید. (بدیهی است که شما باید این کار را فقط برای برنامه‌هایی که به آن‌ها اعتماد دارید انجام دهید – من بررسی خودم را با جستجو در گوگل انجام دادم تا ببینم چه کسی آن را توصیه می‌کند.)

استفاده از برنامه نمی تواند ساده تر باشد. آن را باز کنید، گزینه های مورد نظر خود را تنظیم کنید، سپس Time Machine را باز کنید و تیک کادر Automatically backup را بردارید.Source link

بخش نقد و بررسی 9to5mac فارسی

ثانیاً، اگر برای مدت معینی نیاز به سکوت دارید، می‌توانید گزینه «Don not save from _ to _» را علامت بزنید و ساعت‌هایی را که می‌خواهید رد شود، قرار دهید.

اگر به سکوت نیاز دارید – به عنوان مثال، هنگام ضبط صدا برای یک ویدیو – ممکن است آزاردهنده باشد و فقط می تواند باعث تحریک پس زمینه شود.

TimeMachineEditor سه راه برای کنترل آن ارائه می دهد. یکی این است که فاصله را به زمان کمتری تغییر دهید، مثلاً هر دو ساعت یا یک بار در روز. همچنین می‌توانید با پشتیبان‌گیری دیسک فقط در روزهای هفته، فرسودگی و پارگی دیسک را کاهش دهید.

TimeMachineEditor است دانلود رایگان از وب سایت توسعه دهنده. اگر دوست دارید، می توانید کمک مالی کنید برای تشکر از شما

همانطور که توسعه‌دهنده اشاره می‌کند، Time Machine خود هنوز پشتیبان‌گیری واقعی را انجام می‌دهد: کاری که TimeMachineEditor انجام می‌دهد این است که به طور موثر به Time Machine می‌گوید در صورت نیاز یک نسخه پشتیبان دستی انجام دهد.

اگر برنامه Time Machine انعطاف‌پذیری بیشتری را ارائه دهد، عالی خواهد بود و TimeMachineEditor دقیقاً این را ارائه می‌دهد.