TSMC رکورد درآمد، انتظارات و برنامه های بزرگ را اعلام می کند

رویترز گزارش ها.Source link

بخش اپل سیلیکون 9to5mac فارسی

از آنجایی که کارخانجات چیپ برای رسیدن به تقاضا تلاش می کنند، برخی از تحلیلگران درباره پدیده رونق و رکود ابراز نگرانی کرده اند، جایی که کمبود در نهایت معکوس می شود زیرا سازندگان تراشه بیش از حد سرمایه گذاری کرده اند و عرضه مازاد تولید می کنند و باعث کاهش قیمت ها می شود. TSMC اهمیتی نمی‌دهد، مطمئن است که تقاضا برای تراشه‌ها همچنان در حال افزایش است و پیشروی فنی آن در فرآیندهای کوچک‌تر موفقیت مداوم آن را تضمین می‌کند.

TSMC با آنچه که «مرگروند صنعتی چندساله» تقاضای بالا برای تراشه‌ها ناشی از فناوری‌های جدید می‌نامد، اهداف نرخ رشد سالانه ترکیبی خود را برای درآمد طی چند سال آینده از 10 تا 15 درصد به 15 تا 20 درصد افزایش داده است. .

البته با توجه به اینکه اپل برای تکمیل انتقال دو ساله خود به Apple Silicon تلاش می کند، تراشه های بیشتری برای مک های آینده وجود خواهد داشت، به این امر کمک می کند.

برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:

شرکت تراشه‌های تایوانی TSMC انتظار دارد رشد قوی در سال‌های آینده به دلیل افزایش تقاضا برای نیمه‌رساناها شتاب بگیرد، زیرا این غول فناوری در روز پنج‌شنبه سود سه ماهه خود را گزارش کرد و گفت که قصد دارد حداقل یک سوم بیشتر از سال گذشته هزینه کند. […]

سی سی وی، مدیر عامل شرکت، گفت: «حتی اگر اصلاحی رخ دهد، ما معتقدیم که به دلیل موقعیت رهبری فناوری ما و روند بزرگ ساختاری، ممکن است برای TSMC نوسان کمتری داشته باشد.

TSMC که تراشه های سری A و سری M اپل را تولید می کند، می گوید که انتظارات و برنامه های بزرگی برای چند سال آینده دارد.

TSMC، سازنده تراشه‌های اپل، سودهای بی‌سابقه‌ای را برای سه ماهه تعطیلات گزارش کرد که به راحتی انتظارات تحلیلگران را شکست. این شرکت همچنین شاهد رشد درآمدی 24.1 درصدی نسبت به سال گذشته بود که یک چهارم آن توسط اپل ایجاد شد.

این شرکت اعلام کرد که قصد دارد در سال جاری هزینه های سرمایه ای را بین 40 تا 44 میلیارد دلار افزایش دهد. سال گذشته او 30 میلیارد دلار هزینه کرد […]

تصویر: AnandTech

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.


شرکت تولید نیمه هادی تایوان، تامین کننده اصلی اپل که مشتریانی مانند کوالکام نیز دارد، در سه ماهه چهارم 16.4 درصد افزایش سود داشته است.

TSMC سعی کرده است پایگاه مشتریان خود را متنوع کند تا کمتر به اپل وابسته باشد، اما در حال حاضر هیچ نامزد واضحی برای رقیبی برای تجارت سازنده آیفون وجود ندارد. این شرکت در حال حاضر تولید آزمایشی تراشه های 3 نانومتری را آغاز کرده است که می توانند در آیفون ها و مک های 2023 استفاده شوند.