Wistron سازنده آیفون استعفا داد و گفت اپل به آن اجازه سوددهی نمی دهد

هند به عنوان امید اصلی اپل در انتقال تولید به خارج از چین در نظر گرفته می شود. اپل به آرامی شروع به کار کرد و با ویسترون قراردادی برای تولید آیفون SE اصلی در این کشور داد. فاکسکان و پگاترون سپس کارخانه‌های آیفون هندی خود را راه‌اندازی کردند و سال گذشته حتی آخرین مدل‌های پرچمدار در این کشور تولید می‌شدند.

ویسترون چمدان هایش را می بندد. این شرکت در حال فروش واحد مونتاژ آیفون خود در کولار، نزدیک بنگلور است […]

Wistron سازنده آیفون – که اولین شرکتی بود که آیفون در هند تولید کرد – از این تجارت کناره گیری کرد و گفت که مذاکرات سخت قیمت اپل به این معنی است که این شرکت نمی تواند به مزایایی دست یابد.

علاوه بر این، گزارش امروز حاکی از آن است که گروه تاتا در حال خرید سومین کارخانه آیفون از Wistron است و در حال حاضر برای مونتاژ آیفون 15 آماده می شود.

عکس: Dixit Dhinakaran/Unsplash

با این حال، استخدام و نظارت بر کارگران مشکل ساز گزارش شده است، زیرا مدیرانی که از چین آورده شده اند فرهنگ کاری متفاوتی را به رسمیت نمی شناسند و مدیریت نمی کنند. استخدام مدیران محلی دشوار است، زیرا کارخانه حدود 25 مایل از شهر فاصله دارد، که آن را به یک رفت و آمد بی رحمانه در جاده های بد نگهداری و شلوغ تبدیل می کند. تاتا ممکن است خود را درگیر مشکلات مشابهی بیابد.

در آن زمان سوالاتی در مورد اینکه آیا این حادثه منجر به از بین رفتن قرارداد آیفون این شرکت می شود، مطرح شد. در نهایت، تولید به مدت سه ماه به حالت تعلیق درآمد و اپل تامین کننده را در حالت آزمایشی قرار داد.

این چه تاثیری بر برنامه های اپل خواهد داشت؟

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بیشتر.

[ad_2]

Source link

بخش appl 9to5mac فارسی

این خبر در حالی منتشر می شود که شرکت کوپرتینویی به طور فزاینده ای تولید آیفون خود را از چین به هند منتقل می کند.

زمینه

در حالی که این معامله هنوز نهایی نشده است، مدیران تاتا در حال حاضر در پست های کلیدی هستند.

کارمندان و مدیران صنعت به ET گفتند که Wistron در حال بررسی خروج است زیرا سودآوری بلندمدت را در مونتاژ کننده محصول نهایی نمی بیند. […]

تلاش ویسترون برای کسب درآمد از قرارداد آیفون ممکن است توضیح دهد که چرا در پرداخت درست حقوق کارکنان خود با مشکل مواجه شد.

نیاز اپل به کاهش اتکای خود به چین به‌عنوان یک مرکز تولید سال‌هاست که واضح بوده است، اما تأثیر همه‌گیری بر بزرگترین کارخانه مونتاژ آیفون در جهان واقعاً این مشکل را نشان داده است. تخمین زده می شود که اختلال COVID-19 هفته ای یک میلیارد دلار برای این شرکت هزینه داشته باشد.

با توقف مونتاژ آیفون در چین توسط این شرکت پس از فروش واحد Kunshan خود به Luxshare در سال 2020، تجارت هند برای تمرکز بر روی آن بسیار کوچک شده است.

ویسترون نتوانسته است از تجارت اپل در هند کسب درآمد کند. یک مدیر اجرایی گفت: این شرکت سعی کرد با اپل برای حواشی بالاتر مذاکره کند، اما به دلیل اینکه در سطح جهانی یک بازیکن کوچکتر از فاکسکان و پگاترون بود، اهرم لازم را نداشت.

ویسترون گذشته پر دردسری داشت

در سال 2020، شورش بزرگی در کارخانه بنگلور آن به دلیل دستمزدهای ناکافی با میلیون ها دلار خسارت رخ داد. دولت هند و اپل هر دو تحقیق کردند و هر دو به این نتیجه رسیدند که Wistron واقعاً در مورد تخلفات جدی کار، از جمله پرداخت کمتر به کارگرانش، مقصر است.

اگرچه Wistron اولین شرکتی بود که آیفون‌ها را در هند مونتاژ کرد، اما به مراتب کوچک‌ترین در بین سه بازیکن بود. این امر تأثیر بالقوه بر برنامه های اپل برای توسعه تولید آیفون در این کشور را محدود می کند.

گزارشی در سال گذشته حاکی از آن بود که تا سال 2025 یک چهارم آیفون‌ها در هند ساخته می‌شوند و گزارشی که بعدا منتشر شد نشان می‌دهد که تا سال 2027 به نیمی از آیفون‌ها می‌رسد.

Wistron سازنده آیفون استعفا داد

هند دوره اقتصادی گزارش می دهد که Wistron اکنون قرارداد آیفون خود را فسخ کرده است.

همچنین به نظر می رسد تولید آیفون در کارخانه های قدیمی Wistron تحت مالکیت جدید ادامه خواهد داشت. هفته گذشته متوجه شدیم که Luxshare دو کارخانه را خریداری کرده و از روز اول قراردادی را برای تولید مدل‌های پرچمدار منعقد کرده است.