WSJ: گلدمن ساکس در مذاکرات با Amex می‌خواهد شراکت اپل کارت را پس از ضرر یک میلیارد دلاری نجات دهد.

در ژانویه، گلدمن ساکس فاش کرد که داشته است بیش از یک میلیارد دلار از دست داده است در شراکت اپل کارت خود از سال 2020. اما در ماه فوریه، بانک اعلام کرد هنوز “متعهد” بود شراکت با اپل با وجود این ضررها. سولومون گفت: “این یک مشارکت بسیار بسیار قوی است که در آن فرصت های زیادی وجود دارد.”

برای کسانی که دنبال می‌کنند، این خبر چندان شگفت‌انگیز نیست، اما مطمئناً با نظرات اخیر گلدمن ساکس همخوانی ندارد. در اکتبر سال گذشته، دیوید سولومون، مدیرعامل گلدمن ساکس گفت این شرکت با اپل برای تمدید همکاری تا سال 2029 به توافق رسیده است.

دوم، گلدمن در تایید افراد برای اپل کارت نیز بسیار آزاد بوده است. این باعث شد که بانک مجبور شود موجودی‌های خود را با نرخ بسیار بالاتری نسبت به بانک‌هایی مانند چیس و بانک آمریکا بدهکار کند. در اینجا اعدادی از گزارش اخیر این شرکت آمده است پرونده های نظارتی:

  • نرخ شارژ خالص گلدمن 2.93 درصد است که دو برابر چیس و بانک آمریکا است
    • “صورتحساب” معمولاً پس از اینکه مشتری به مدت شش ماه پرداخت را از دست داده است، رخ می دهد
    • بهره یکی از سودآورترین راه های کسب درآمد برای شرکت های کارت اعتباری است، اما اگر مشتری به سادگی پرداخت صورت حساب خود را متوقف کند، بانک نمی تواند آن سود را (حداقل بلافاصله) دریافت کند.
  • بیش از یک چهارم وام های کارت گلدمن به افرادی تعلق گرفت که نمرات FICO کمتر از 660 داشتند
    • چیس می‌گوید 12 درصد وام‌هایش به کاربرانی با امتیازهای زیر 660 تعلق می‌گیرد. بانک آمریکا می‌گوید 3.7 درصد وام‌ها به امتیازهای FICO زیر 620 وابسته است.
  • به گفته کارمندان گلدمن، این شرکت نسبت به سایر بانک ها در جمع آوری بدهی های لغو شده کمتر تهاجمی (و کمتر موفق) است.

شانس را دنبال کنید: توییتر، اینستاگرامو ماستودون

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بیشتر.[ad_2]

Source link

بخش اپل کارت 9to5mac فارسی

اپل از طریق اپل کارت با گلدمن ساکس رابطه عمیقی برقرار کرده است، اما ظاهراً این یک ازدواج ناخوشایند است. مطابق با روزنامه وال استریتگلدمن ساکس در حال مذاکره با امریکن اکسپرس برای انتقال شراکت خود با اپل است. این پس از آن اتفاق می افتد که گلدمن در ژانویه فاش کرد که این کار را انجام داده است بیش از یک میلیارد دلار از دست داده است بر روی اپل کارت تا کنون با

جداسازی آگاهانه و سیگنال های مختلط

اول اینکه اپل کارت هیچ هزینه ای جز بهره از کاربران دریافت نمی کند. سایر شرکت‌های کارت نیکل و سکه با مواردی مانند کارمزد تأخیر و کارمزد تراکنش‌های خارجی، اما نه اپل کارت.

افراد آشنا به گفتگوها گفتند که معامله با Amex نه قریب الوقوع است و نه تضمین شده است، و به هر حال واگذاری این مشارکت ممکن است مدتی طول بکشد. اپل باید انتقال را بپذیرد. مردم گفتند که شرکت فناوری از مذاکراتی که ماه هاست ادامه داشته است آگاه است.

بلومبرگ نیز گزارش شده است در مورد جاه طلبی های اپل برای خدمات مالی به عنوان بخشی از استراتژی “Project Breakout” این شرکت برای ادغام بیشتر فناوری مالی در داخل. این امر اتکای آن به شرکت هایی مانند گلدمن ساکس را کاهش می دهد.

چگونه گلدمن این همه پول در اپل کارت از دست می دهد؟

اگر گزارش امروز را باور کرد، من دقیقا نمی گویم گلدمن “متعهد” بود. در مورد سیگنال های مختلط صحبت کنید.

این گزارش توضیح می دهد که گلدمن “در حال مذاکره برای تخلیه این مشاغل و شراکت کارت اعتباری خود به Amex است.” گلدمن در حال حاضر به طور قابل توجهی تلاش های خود را برای نفوذ به بخش مالی مصرف کننده کاهش داده است.

با وجود اینکه گلدمن ساکس در یک رابطه ناخوشایند گیر کرده است، اخیراً با راه اندازی رابطه خود را با اپل گسترش داد حساب پس انداز اپل کارت. گلدمن ساکس همچنین صادر کننده شناسه پرداخت Mastercard است که برای تکمیل استفاده می شود خریدهای بعدی Apple Pay.