WWDC 2019 برای توسعه دهندگان: Siri، Marzipan، AR و غیره.

توسعه دهندگانی که برنامه‌های iOS خود را به مک منتقل می‌کنند، به API‌های جدیدی دسترسی خواهند داشت که به برنامه‌های UIKit آنها اجازه می‌دهد با ویژگی‌های خاص Mac مانند نوار لمسی و نوار منو (از جمله میانبرهای صفحه‌کلید) ادغام شوند. برنامه های UIKit در مک نیز می توانند چندین پنجره را باز کنند.

برنامه‌های Siri جدیدی برای توسعه‌دهندگان وجود خواهد داشت، از جمله پخش رسانه، جستجو، تماس‌های صوتی، تهیه بلیط رویداد، پیوست پیام، سفر قطار، پرواز، درب به در و غیره اطلاعات فرودگاه و صندلی.

بهبودهای مارسیپان

در مک، برنامه‌ها می‌توانند پسوندهای ارائه‌دهنده فایل را ارائه دهند، که نحوه ادغام برنامه‌های خاصی مانند Dropbox با Finder را بهبود می‌بخشد. همچنین یک API جدید وجود خواهد داشت که توسعه دهندگان می توانند از آن برای نوشتن درایورهای دستگاه استفاده کنند.

ویژگی اسکن اسناد موجود در بخش‌هایی از iOS، مانند برنامه Notes، با یک چارچوب عمومی جدید برای توسعه‌دهندگان شخص ثالث در دسترس خواهد بود. با یک API جدید، برنامه‌ها می‌توانند از دستگاه‌های خارجی مانند دوربین‌ها و کارت‌های SD عکس بگیرند، بدون اینکه نیازی به رفتن از طریق برنامه Photos باشند.

Source link

بخش سیری 9to5mac فارسی

NFC پیشرفت‌های عمده‌ای دارد، از جمله توانایی توسعه‌دهندگان شخص ثالث برای خواندن برچسب‌های ISO7816، FeliCa، یا MiFare. در حال حاضر، فقط برچسب های فرمت NDEF توسط برنامه های شخص ثالث قابل خواندن هستند.

با تشکر از استیو تروتون اسمیت برای کمک به این گزارش.

برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.

ترازو متصل Withings Body+


با نسخه جدید CoreML، توسعه دهندگان می توانند مدل های یادگیری ماشینی خود را در دستگاه به روز کنند. در حال حاضر، مدل ها باید از قبل آموزش دیده باشند و پس از استقرار ثابت هستند. این به برنامه‌ها اجازه می‌دهد تا رفتار خود را همانطور که مدل‌های ML از اقدامات کاربر یاد می‌گیرند، تغییر دهند. اپل همچنین یک API جدید اضافه می کند که به توسعه دهندگان امکان می دهد تجزیه و تحلیل قوی با یادگیری ماشین انجام دهند. چارچوب Vision یک طبقه‌بندی‌کننده تصویر داخلی خواهد داشت، بدون اینکه توسعه‌دهندگان نیازی به تعبیه یک مدل یادگیری ماشینی برای طبقه‌بندی تصاویر در دسته‌های رایج داشته باشند.

یک چارچوب جدید به توسعه دهندگان کنترل بیشتری بر روی Taptic Engine می دهد، که در حال حاضر مجموعه بسیار کوچکی از سبک های بازخورد را برای توسعه دهندگان شخص ثالث ارائه می دهد. همچنین یک ویژگی جدید برای توسعه دهندگان وجود دارد که می توانند پیش نمایش پیوندها را در برنامه های خود قرار دهند، مشابه مواردی که در مکالمات iMessage ظاهر می شوند.

برنامه‌های Split View که از iOS منتقل شده‌اند، می‌توانند با کشیدن اسپلیتر اندازه‌شان را تغییر داده و با دوبار کلیک کردن روی اسپلیتر، موقعیت آن را بازنشانی کنند، درست مانند برنامه‌های بومی مک.

کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در 3 ژوئن آغاز می شود. هفته گذشته جزئیات انحصاری در مورد iOS 13 و macOS 10.15 را به اشتراک گذاشتیم. به گفته منابع آشنا با توسعه سیستم عامل جدید اپل، امروز، جزئیاتی در مورد ویژگی‌های توسعه‌دهندگان و API‌هایی که انتظار می‌رود در این رویداد معرفی شوند، به اشتراک می‌گذاریم.

نیات سیری جدید

فعال کردن پشتیبانی Mac برای یک برنامه iOS موجود به آسانی علامت زدن یک کادر در تنظیمات هدف Xcode است، درست مانند افزودن پشتیبانی از iPad به یک برنامه فقط برای iPhone.

واقعیت افزوده

انتظار می‌رود اپل از iOS 13، tvOS 13، macOS 10.15 و watchOS 6 در تاریخ 3 ژوئن و در جریان سخنرانی WWDC رونمایی کند. توسعه دهندگان به اولین نسخه بتا دسترسی فوری دارند و نسخه های بتا عمومی بعداً برای اعضای برنامه بتا عمومی ارائه می شود. انتظار می رود نسخه نهایی این سیستم ها در ماه سپتامبر در دسترس مصرف کنندگان قرار گیرد.

AR در پلتفرم‌های اپل امسال شاهد پیشرفت‌های قابل‌توجهی خواهد بود، از جمله یک چارچوب کاملاً جدید فقط AR Swift و یک برنامه همراه که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تجربیات AR را به صورت بصری ایجاد کنند. ARKit توانایی تشخیص حالت های انسانی را دارد. برای توسعه دهندگان بازی، این سیستم عامل از کنترلرهایی با پد لمسی و هدست های AR استریو پشتیبانی می کند.

Taptic Engine، پیوندها، NFC، موارد دیگر