شکایت دسته جمعی هلندی سهام App Store را به میلیاردها افزایش داد

بلومبرگ گزارش ها.

عکس: کاساندرا پولیتو/پاشیدن

از آن زمان اپل پیشنهادات جدیدی ارائه کرده بود و دهمین جریمه خود را دریافت کرد، اما انتظار می رود این پرونده به دادگاه ختم شود.

اکشن کلاس جداگانه هلندی

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.
Source link

بخش appl 9to5mac فارسی

رگولاتورهای هلندی قبلاً از اپل به دلیل دریافت کمیسیون بسیار بالا از توسعه دهندگان شکایت کرده بودند.

اپل به خاطر انحصار فروش اپلیکیشن های iOS در داخل و خارج از کشور با فشارهای ضدتراست مواجه است.

این شکایت ادعا می کند که کمیسیون 15 یا 30 درصدی که اپل دریافت می کند، قیمت برنامه ها را بالاتر از آنچه باید باشد، می کند و هزینه کل برای مصرف کنندگان نزدیک به 5 میلیارد یورو (5.5 میلیارد دلار) است.

زمینه

در هلند، به شرکت گفته شده است که باید روش‌های پرداخت جایگزین را برای برنامه‌های دوستیابی در این کشور مجاز کند. شرکت با اکراه موافقت کرد، اما بهره برداری از این واقعیت را برای توسعه دهندگان تا حد امکان دشوار کرد.

اپل قبلاً توسط قانونگذاران ضد انحصار هلند 55 میلیون دلار جریمه شده است، اما یک شکایت دسته جمعی جدید هلندی از شرکت کوپرتینویی به جای میلیون ها میلیارد دلار شکایت کرده است.

بنیاد ادعاهای رقابت مصرف‌کننده در روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که اپل با کارمزد 30 درصدی برای هر فروش از توسعه‌دهندگان اپلیکیشن، از موقعیت انحصاری خود استفاده کرد و آنها را مجبور به افزایش قیمت کرد.

اکنون، یک اقدام گروهی جداگانه هلندی اپل را به همین موضوع متهم می کند – سوء استفاده از موقعیت خود به عنوان فروشنده انحصاری برنامه های iOS – اما این بار ادعا می کند که به جای توسعه دهندگان، به مصرف کنندگان آسیب وارد کرده است.

این شرکت با بیان اینکه توسعه‌دهندگان در صورت استفاده از پلتفرم پرداخت شخص ثالث، همچنان باید ۲۷ درصد کمیسیون بپردازند، که انصراف از ماندن در اپل را گران‌تر می‌کند. رگولاتورهای هلندی در پاسخ گفتند که این یک “پیشنهاد جدی” نیست – و به اعمال جریمه هفتگی 5 میلیون یورویی (5.5 میلیون دلاری) ادامه دادند.

«توسعه‌دهندگان باید یک باینری برنامه کاملاً مجزا ایجاد و نگهداری کنند که شامل حقوق ویژه است و فقط در اپ استور هلندی موجود است. […] به‌عنوان بخشی از درخواست مجوز، برنامه‌ها باید پردازشگر پرداختی را که قصد استفاده از آن را دارند، نشانی‌های اینترنتی پشتیبانی و سایر اطلاعات را اعلام کنند.

دعاوی دسته جمعی که شامل چنین مبالغ هنگفتی است معمولاً ناپدید می شوند یا با مبلغ بسیار کمتری حل و فصل می شوند، اما این پرونده بر فشاری که اپل نه تنها در هلند، بلکه در سراسر اتحادیه اروپا با آن مواجه است، می افزاید.

این بنیاد می گوید که آسیب احتمالی آن می تواند نزدیک به 5 میلیارد یورو (5.5 میلیارد دلار) باشد. [and calls] در مورد همه مصرف‌کنندگان اتحادیه اروپا که از سپتامبر 2009 برنامه‌ای را از اپ استور خریداری کرده‌اند یا خرید درون‌برنامه‌ای اپل انجام داده‌اند تا به دعوای دسته‌جمعی آن بپیوندند که در دادگاه منطقه آمستردام تنظیم می‌شود.

برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید: