Apple Pay در روسیه: تعلیق سرویس منجر به مراحل قانونی می شود


Apple Pay در روسیه ماه گذشته توسط شرکت کوپرتینویی به عنوان بخشی از یک سری تحریم ها علیه این کشور به دلیل تهاجم این کشور به اوکراین به حالت تعلیق درآمد. اکنون یک شکایت دسته جمعی علیه اپل تنظیم شده است، با این استدلال که مصرف کنندگان روسی با از دست دادن دسترسی به خدمات کیف پول الکترونیکی آسیب دیده اند.

از شهروندان روسی که تحت تأثیر برداشت Apple Pay در این کشور قرار گرفته اند دعوت می شود تا به این پرونده بپیوندند.

زمینه

سرویس Apple Pay در این کشور در ماه فوریه به عنوان بخشی از تحریم های آمریکا علیه پنج بانک روسی به حالت تعلیق درآمد.

پس از حمله روسیه به اوکراین، دولت آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم‌های اقتصادی را علیه این کشور وضع کردند، از جمله محدود کردن تراکنش‌های خارجی به بانک‌های روسیه. در نتیجه، Apple Pay، Google Pay و سایر کیف پول های دیجیتال در روسیه به حالت تعلیق درآمده اند […]

بانک های مورد نظر عبارتند از: VTB Group، Sovcombank، Novikombank، Promsvyazbank و Otkritie. بانک مرکزی روسیه خاطرنشان می کند که کارت های صادر شده توسط این پنج بانک دیگر با Apple Pay یا Google Pay کار نمی کنند، زیرا هر دو پلت فرم در ایالات متحده مستقر هستند.

بلافاصله پس از آن، اپل تمام فروش خود را در فروشگاه آنلاین اپل روسی متوقف کرد و عرضه تمام محصولات اپل به نمایندگی های فروش در این کشور را متوقف کرد.

شکایت برای تعلیق Apple Pay در روسیه

جمهوری جهان گزارش های آزمایشی

وکلای شرکت حقوقی Chernyshov، Lukoyanov and Partners (CLP) تصمیم گرفته اند علیه اپل به دلیل خاموش کردن سرویس پرداخت Apple Pay در دستگاه های روسیه شکایت کنند. […]

کنستانتین لوکویانوف به تاس گفت این شرکت حقوقی تصمیم گرفت از اپل شکایت کند زیرا حقوق مصرف کنندگان روسی با بسته شدن “غیر موجه” و “یک جانبه” Apple Pay نقض شد.

به گفته این وکیل، تصمیم این شرکت باید به عنوان “آسیب اخلاقی عمدی” به کاربران روسی و صاحبان دستگاه های اپل تلقی شود. این وکیل ادعا کرد که مبلغ بازیابی باید قابل توجه باشد تا خسارت وارده به مصرف کنندگان روسی توسط تصمیم اپل جبران شود. […]

هرکسی که معتقد است با تصمیم اپل حقوقش نقض شده است و باید در قبال اقدامات خود “پاسخگو” باشند، می توانند با موسسه حقوقی تماس بگیرند و به شکایت علیه این شرکت بپیوندند.

گرفتن 9to5Mac

بعید به نظر می رسد که این شکایت حتی در روسیه به نتیجه برسد، زیرا تعلیق Apple Pay نتیجه مستقیم تحریم های دولت ایالات متحده علیه بانک های روسیه است. به عبارت دیگر، اپل حتی اگر بخواهد نمی تواند به صورت قانونی خدماتی را در آنجا ارائه دهد.

مایه تاسف است که شهروندان بی گناه روسیه به طرق مختلف از تحریم ها رنج می برند، اما از دست دادن Apple Pay به سختی یکی از بزرگترین آنهاست – و درمان آن در دست پوتین است، نه اپل.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بعد از.


برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:Source link

بخش appl 9to5mac فارسی