HTC نگران هدست AR/VR اپل نیست: “رقابت همیشه خوب است”

نظر شما در مورد رقابت در دنیای هدست های AR/VR چیست؟ آیا متا و اچ تی سی از رقابت اپل سود خواهند برد؟ در نظرات به ما اطلاع دهید.

اچ تی سی پس از پیشرو بودن در گوشی های هوشمند، با خط تولید Vive خود بر روی هدست های AR/VR تمرکز کرده است. داده‌های Counterpoint Research به نقل از CNBC نشان می‌دهد که HTC حدود 100000 محصول واقعیت ترکیبی را در سه‌ماهه دوم 2022 ارسال کرده است، در حالی که این رقم در سه ماهه اول 2021 40000 بوده است.

گرفتن 9to5Mac

در مصاحبه با CNBCوانگ گفت که فکر می کند اپل هدست واقعیت ترکیبی خود را «خیلی زود» و گاهی «در اواسط یا اواخر امسال» رونمایی خواهد کرد. با وجود افزایش رقابت، وانگ گفت که ورود اپل را به عنوان نشانه ای از رسیدن بازار هدست های واقعیت مجازی/واقعی به حد معینی می بیند.

در همین حال، متا اخیراً تغییرات عمده‌ای در قیمت هدست‌های Quest 2 و Quest Pro VR خود اعلام کرده است که اولی از 489 دلار به 429 دلار و دومی از 1499 دلار به 999 دلار کاهش یافته است. این تغییرات قیمت زمانی رخ می دهد که بخش آزمایشگاه های واقعیت متا در سال 2022 13.7 میلیارد دلار از دست داده است.

چند سال دیگر باید بررسی کنیم و ببینیم که بازار AR/VR پس از حمله اپل چگونه شکل گرفته است. با این حال، هر زمان که شرکتی آشکارا از رقابت اپل در یک دسته محصول نسبتاً کوچک استقبال می کند، تردید می کنم.

اپل همیشه محتاط تر است. من فکر می کنم بازار اکنون به اندازه کافی بزرگ است که آنها احتمالاً وارد شوند. واقعاً ثابت شده است که مسیر ما درست است. رقابت همیشه خوب است.

مشخص نیست که آیا تغییرات قیمت متا در پاسخ به تهدید احتمالی هدفون اپل است یا خیر. هدست اپل می تواند تا 3000 دلار قیمت داشته باشد، بنابراین حتی بدون کاهش قیمت، سخت افزار متا تنها کسری از هزینه اپل است.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بیشتر.

[ad_2]

Source link

بخش appl 9to5mac فارسی

طبق آخرین شایعات، اپل از اولین هدست واقعیت مجازی/AR/VR خود تا سه ماه دیگر در WWDC رونمایی خواهد کرد. بازیگران فعلی در صنعت هدست واقعیت ترکیبی در حال آماده شدن برای ورود اپل به این فضا هستند، از جمله مدیرعامل HTC و یکی از بنیانگذاران Cher Wang.