iPad سطح مبتدی فروش ایالات متحده را به میزان قابل توجهی افزایش داده است

اواخر سال گذشته، اپل بالاخره آی‌پد سطح پایه را به‌روزرسانی کرد تا آن را با طراحی تمام صفحه مدل‌های گران‌تر خود مطابقت دهد – و به نظر می‌رسد این حرکت نتیجه داده است.

Canalys جزئیات مدل ارائه نمی دهد، اما با توجه به اینکه هیچ به روز رسانی آی پد در طول سه ماهه وجود نداشت، عرضه نسل دهم آی پد کاملاً به روز شده در پایان سه ماهه قبل تقریباً به طور قطع نقش مهمی ایفا کرد.

یک آیپد پرو جدید مجهز به M2 نیز در همان زمان راه اندازی شد، اما یک به روز رسانی نسبتاً جزئی بود که تنها ویژگی قابل توجه دیگر آن پشتیبانی از «هوور» از قلم اپل بود.

اما فروش مک به شدت کاهش یافته است

Canalys می گوید سه ماهه اول برای بازار رایانه های شخصی سخت بود و فروش سالانه 28 درصد افزایش یافت.

بدون اینکه تبلت های Fire آمازون در همین دسته قرار گیرند، سهم اپل از بازار به طور قابل توجهی بالاتر خواهد بود. مسلماً اکثر قریب به اتفاق تبلت های Fire آن – که قیمت آنها بسیار کمتر از 100 دلار است – باید به عنوان کتابخوان های الکترونیکی یا دستگاه های کودکان طبقه بندی شوند.

آی‌پد سطح پایه جدید احتمالا نقش مهمی ایفا کرده است

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. بیشتر.Source link

بخش appl 9to5mac فارسی در حالی که بررسی‌ها درباره دستگاه تا حدودی متفاوت بود، برخی پیشنهاد می‌کردند که شاید ارزش پرداخت هزینه برای آی‌پد ایر 599 دلاری را داشته باشد، برخی دیگر آن را به‌عنوان بزرگ‌ترین به‌روزرسانی تاریخ معرفی می‌کنند. آی‌پد نسل دهم با ترکیبی از کیبورد جادویی ممکن است نسبت به مک‌بوک ایر بهتر باشد.

کانکتور لایتنینگ با USB-C جایگزین شده است که نشان دهنده پایان لایتنینگ در خط تولید آیپد است. iPad 10 همچنین از اتصال 5G پشتیبانی می کند و با صفحه کلید جادویی جدید که به طور خاص برای این مدل معرفی شده است، کار می کند. قیمت آی‌پد 10 که در پیکربندی‌های 64 و 256 گیگابایتی با نسخه‌های Wi-Fi و Cellular موجود است، از 449 دلار در ایالات متحده شروع می‌شود.

آی‌پد پایه جدید که در اواسط اکتبر عرضه شد، قیمت را از 329 دلار به 449 دلار افزایش داد، اما برای آن دستگاهی بسیار مدرن‌تر با طراحی نزدیک به مدل‌های پریمیوم دریافت می‌کنید. اپل همچنین یک صفحه کلید جادویی جدید منطبق را عرضه کرد.

نسل دهم آی‌پد جدید به‌طور کامل بازطراحی شده است و اکنون با طراحی مشابه بقیه آی‌پدها طراحی شده است. همچنین دارای صفحه نمایش 10.9 اینچی Liquid Retina بدون دکمه هوم است و Touch ID اکنون در دکمه پاور ادغام شده است.

برآوردهای حمل و نقل Canalys حاکی از رشد 20.5 درصدی اپل نسبت به سال گذشته است که نشان دهنده نزدیک به یک میلیون iPad اضافی در ایالات متحده است. این رشد سهم اپل از بازار تبلت های آمریکا را از 38.6 درصد به 50 درصد افزایش داده است.

داده های اطلاعاتی بازار حاکی از آن است که اپل در سه ماهه اول سال جاری به رشد چشمگیری در عرضه آیپد دست یافته است.

مکینتاش بدتر عمل کردند و 35.8 درصد کاهش یافتند. با این حال، با توجه به آنچه که خود اپل آن را “مقایسه سخت” با عرضه Macs سیلیکون اپل خواند، تعجبی نداشت.

ایشان دات، تحلیلگر اصلی Canalys گفت: تلاقی عوامل باعث شد بازار رایانه های شخصی ایالات متحده در اوایل سال 2023 به پایین ترین سطح خود برسد. کاهش فصلی مورد انتظار پس از تعطیلات همزمان با نهایی شدن اصلاح موجودی توسط زنجیره‌ای بود که منجر به فروش ضعیف رایانه‌های شخصی شد. سازمان‌های آگاه، چرخه عمر رایانه‌های شخصی موجود خود را افزایش داده‌اند و بسیاری از آنها فقط بررسی ارتقاء را انتخاب کرده‌اند.