TSMC شروع تولید تراشه های 3 نانومتری در تایوان را پیش از M2 Pro و Max جشن می گیرد

همانطور که اتفاق می افتد، عجیب است که TSMC میزبان مراسمی مانند این است، و تحلیلگران معتقدند که این شرکت امیدوار است که به حل مسائل مربوط به سرمایه گذاری های اخیر خود در ایالات متحده کمک کند. این طرح‌ها اخیراً بیش از سه برابر شده و از 12 میلیارد دلار به 40 میلیارد دلار برای تأسیسات آن در آریزونا رسیده است.

پس از اینکه TSMC و مدیر عامل اپل، تیم کوک، کارخانه تراشه بعدی خود را در اوایل ماه جاری در آریزونا به نمایش گذاشتند، تولید انبوه سیلیکون 3 نانومتری با جشنی در تایوان آغاز می شود. جالب است که چنین مراسمی برای TSMC غیرعادی است، در اینجا دلیل …

[ad_2]

Source link

بخش appl 9to5mac فارسی

کارخانه‌های TSMC در آریزونا نیز تراشه‌های 3 نانومتری تولید خواهند کرد (که با 4 نانومتر شروع به کار کرده‌اند)، اما کارخانه‌های این شرکت در تایوان انتظار می‌رود ابتدا این فناوری پیشرفته را تولید کنند. انتظار می رود تولید انبوه 2 نانومتری در اوایل سال 2025 آغاز شود.

FTC: ما از لینک های وابسته خودکار درآمدزا استفاده می کنیم. ذیل.


اپل در حال حاضر A16 خود را یک تراشه 4 نانومتری می نامد، اگرچه TSMC واقعاً آن را یک تراشه 5 نانومتری بهبود یافته می داند. انتظار می‌رود اولین تراشه‌های 3 نانومتری که به محصولات اپل وارد می‌شوند، مک‌های مجهز به M2 Pro و Max در سال 2023 باشند.

گزارش شده توسط Focus Taiwan، TSMC امروز جشنی را به مناسبت آغاز تولید انبوه تراشه های فرآیند 3 نانومتری در کشور خود تایوان برگزار می کند. کارخانه “Fab 18” این شرکت برای شروع ساخت جدیدترین و بهترین فناوری تراشه در پارک علمی جنوبی تایوان، تاینان واقع شده است.

برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید:

تحلیلگران بازار حدس می‌زنند که این شرکت این مراسم را برگزار می‌کند تا با وجود سرمایه‌گذاری‌های خارجی، از تایوان به عنوان قطب تحقیق، توسعه و تولید استفاده کند.